Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeringsartsen boos over extra eisen ambtenareneed

Verzekeringsartsen boos over extra eisen ambtenareneed

DEN HAAG (ANP) - Verzekeringsartsen in dienst van de Uitvoeringsorganisatie Werknemersverzekeringen (UWV) zijn boos omdat ook zij binnenkort extra onderdelen van de ambtenareneed moeten afleggen. Dat bevestigt de voorzitter van de bond van verzekeringsartsen (NOVAG), Wim van Pelt, na een bericht in Trouw.

Aan de eed, waartegen de artsen op zich geen bezwaar hebben, heeft de UWV volgens hem zelf toegevoegd dat de dokters niets mogen doen dat het aanzien en de belangen van het UWV kan schaden, aldus Van Pelt. Ook moeten ze zich houden aan een uitgebreide gedragscode. Daardoor voelen de artsen zich beperkt. Volgens Van Pelt getuigt het juist van goed ambtenaarschap als je fouten en misstanden aankaart, als het nodig is ook buiten de eigen organisatie.

Een voorbeeld is bijvoorbeeld het onterecht verstrekken, in Groningen, van uitkeringen alleen maar om achterstanden weg te werken, erkent Van Pelt. De extra UWV-eisen in de eed staan volgens hem dus op gespannen voet met de maatschappelijke taak van de dokters en hun artseneed, zegt hij.

UWV

Volgens het UWV betekent een en ander "niet dat UWV’ers niet kritisch mogen zijn op het handelen van UWV. Natuurlijk mag dat en we nodigen medewerkers juist uit om zaken bespreekbaar te maken. Daar worden we met elkaar beter van. Die tegenspraak en kritische opmerkingen faciliteren we ook op allerlei manieren. Het gaat erom met welk doel je zaken bespreekbaar maakt, doe je dit 'voor de goede zaak’ als betrokken professional? Of doe je dit met het doel om UWV te schaden? ", aldus een woordvoerder.

De nieuwe eden worden afgelegd in de week van 23 maart. "We verbinden geen arbeidsrechtelijke consequenties aan het niet-afleggen van de ambtseed", aldus de zegsman.

Meer uit Binnenland

Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

3 uur geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

5 uur geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

9 uur geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

19 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

19 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

20 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

20 uur geleden