Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeringsartsen boos over extra eisen ambtenareneed

Verzekeringsartsen boos over extra eisen ambtenareneed

DEN HAAG (ANP) - Verzekeringsartsen in dienst van de Uitvoeringsorganisatie Werknemersverzekeringen (UWV) zijn boos omdat ook zij binnenkort extra onderdelen van de ambtenareneed moeten afleggen. Dat bevestigt de voorzitter van de bond van verzekeringsartsen (NOVAG), Wim van Pelt, na een bericht in Trouw.

Aan de eed, waartegen de artsen op zich geen bezwaar hebben, heeft de UWV volgens hem zelf toegevoegd dat de dokters niets mogen doen dat het aanzien en de belangen van het UWV kan schaden, aldus Van Pelt. Ook moeten ze zich houden aan een uitgebreide gedragscode. Daardoor voelen de artsen zich beperkt. Volgens Van Pelt getuigt het juist van goed ambtenaarschap als je fouten en misstanden aankaart, als het nodig is ook buiten de eigen organisatie.

Een voorbeeld is bijvoorbeeld het onterecht verstrekken, in Groningen, van uitkeringen alleen maar om achterstanden weg te werken, erkent Van Pelt. De extra UWV-eisen in de eed staan volgens hem dus op gespannen voet met de maatschappelijke taak van de dokters en hun artseneed, zegt hij.

UWV

Volgens het UWV betekent een en ander "niet dat UWV’ers niet kritisch mogen zijn op het handelen van UWV. Natuurlijk mag dat en we nodigen medewerkers juist uit om zaken bespreekbaar te maken. Daar worden we met elkaar beter van. Die tegenspraak en kritische opmerkingen faciliteren we ook op allerlei manieren. Het gaat erom met welk doel je zaken bespreekbaar maakt, doe je dit 'voor de goede zaak’ als betrokken professional? Of doe je dit met het doel om UWV te schaden? ", aldus een woordvoerder.

De nieuwe eden worden afgelegd in de week van 23 maart. "We verbinden geen arbeidsrechtelijke consequenties aan het niet-afleggen van de ambtseed", aldus de zegsman.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Gorinchem: het is aan raad om afweging te maken

GORINCHEM (ANP) - De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant, zegt dat het aan de gemeenteraad is om een afweging te maken over of er een herstemming voor die raad moet plaatsvinden. "Gelukkig is het niet aan mij. Ik ben eigenlijk blij dat ik nu geen raadslid ben. Je moet op basis van heel weinig informatie een keuze maken over wat te doen", zei zij tegen een ANP-verslaggever.

5 uur geleden
Gouden Loeki voor derde jaar op rij naar kerstcommercial HEMA

AMSTERDAM (ANP) - HEMA en reclamebureau Hotel L'Amour hebben voor het derde jaar op rij de Ster Gouden Loeki gewonnen voor de beste tv-commercial van afgelopen jaar. Het kerstspotje van het warenhuis was opnieuw favoriet onder het Nederlandse publiek, werd donderdag bekendgemaakt in Amsterdam.

5 uur geleden
Jill Helena 'van slag' door vrijspraakverzoek in zaak-Ali B

AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.

6 uur geleden
Gorinchem deed aangifte van meerdere vormen van verkiezingsfraude

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.

7 uur geleden
Verbod op uitkleedfunctie Grok is baanbrekend, zegt Offlimits

AMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.

9 uur geleden
VluchtelingenWerk steunt oproep asielminister over opvangplekken

AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.

9 uur geleden
Geldmaat: zwaardere en meer explosieven bij plofkraken

WEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.

10 uur geleden