Verzekeringsartsen boos over extra eisen ambtenareneed
DEN HAAG (ANP) - Verzekeringsartsen in dienst van de Uitvoeringsorganisatie Werknemersverzekeringen (UWV) zijn boos omdat ook zij binnenkort extra onderdelen van de ambtenareneed moeten afleggen. Dat bevestigt de voorzitter van de bond van verzekeringsartsen (NOVAG), Wim van Pelt, na een bericht in Trouw.
Aan de eed, waartegen de artsen op zich geen bezwaar hebben, heeft de UWV volgens hem zelf toegevoegd dat de dokters niets mogen doen dat het aanzien en de belangen van het UWV kan schaden, aldus Van Pelt. Ook moeten ze zich houden aan een uitgebreide gedragscode. Daardoor voelen de artsen zich beperkt. Volgens Van Pelt getuigt het juist van goed ambtenaarschap als je fouten en misstanden aankaart, als het nodig is ook buiten de eigen organisatie.
Een voorbeeld is bijvoorbeeld het onterecht verstrekken, in Groningen, van uitkeringen alleen maar om achterstanden weg te werken, erkent Van Pelt. De extra UWV-eisen in de eed staan volgens hem dus op gespannen voet met de maatschappelijke taak van de dokters en hun artseneed, zegt hij.
UWV
Volgens het UWV betekent een en ander "niet dat UWV’ers niet kritisch mogen zijn op het handelen van UWV. Natuurlijk mag dat en we nodigen medewerkers juist uit om zaken bespreekbaar te maken. Daar worden we met elkaar beter van. Die tegenspraak en kritische opmerkingen faciliteren we ook op allerlei manieren. Het gaat erom met welk doel je zaken bespreekbaar maakt, doe je dit 'voor de goede zaak’ als betrokken professional? Of doe je dit met het doel om UWV te schaden? ", aldus een woordvoerder.
De nieuwe eden worden afgelegd in de week van 23 maart. "We verbinden geen arbeidsrechtelijke consequenties aan het niet-afleggen van de ambtseed", aldus de zegsman.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PRO Amsterdam en D66 moeten zo snel mogelijk beginnen met onderhandelingen voor een coalitie voor het Amsterdamse stadsbestuur. Dat adviseert verkenner Hendrik Jan Biemond maandag in een verslag van de twee gespreksrondes die hij vorige week met verschillende partijen heeft gevoerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ali B heeft op de laatste dag van zijn zedenzaak aan het gerechtshof gevraagd hem vrij te spreken van verkrachting en aanranding. In zijn laatste woord stelde de rapper met klem dat hij "nooit iemand heeft gedwongen" of iets zonder toestemming heeft gedaan.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Breda schiet opvanginstantie COA te hulp met een tijdelijke noodopvang voor maximaal vijfhonderd asielzoekers. De opvang wordt ingericht in evenementenlocatie Breepark, aan de rand van de Brabantse stad.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamil E. heeft een kort geding aangespannen tegen de Staat. Hij wil weer contact kunnen hebben met zijn familie in Polen. Dat gaat nu moeilijk, omdat E. is aangemerkt als risicogedetineerde. De 40-jarige Pool wil van deze status af en probeert dat af te dwingen via de rechter.
3 uur geledenHOORN (ANP) - De verdachten die zijn aangehouden na de geweldsuitbarsting in Hoorn van zaterdagavond, waarbij een 29-jarige man om het leven kwam, zijn twee minderjarigen en een 18-jarige. De politie laat weten dat ze woensdag worden voorgeleid aan de rechter-commissaris. De drie zitten in volledige beperkingen, wat inhoudt dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) is begonnen met de bouw van een nieuwe radartoren bij Schiphol. De toren moet over ongeveer een jaar de huidige verouderde radartoren vervangen.
4 uur geleden