Verzekeringsartsen boos over extra eisen ambtenareneed
DEN HAAG (ANP) - Verzekeringsartsen in dienst van de Uitvoeringsorganisatie Werknemersverzekeringen (UWV) zijn boos omdat ook zij binnenkort extra onderdelen van de ambtenareneed moeten afleggen. Dat bevestigt de voorzitter van de bond van verzekeringsartsen (NOVAG), Wim van Pelt, na een bericht in Trouw.
Aan de eed, waartegen de artsen op zich geen bezwaar hebben, heeft de UWV volgens hem zelf toegevoegd dat de dokters niets mogen doen dat het aanzien en de belangen van het UWV kan schaden, aldus Van Pelt. Ook moeten ze zich houden aan een uitgebreide gedragscode. Daardoor voelen de artsen zich beperkt. Volgens Van Pelt getuigt het juist van goed ambtenaarschap als je fouten en misstanden aankaart, als het nodig is ook buiten de eigen organisatie.
Een voorbeeld is bijvoorbeeld het onterecht verstrekken, in Groningen, van uitkeringen alleen maar om achterstanden weg te werken, erkent Van Pelt. De extra UWV-eisen in de eed staan volgens hem dus op gespannen voet met de maatschappelijke taak van de dokters en hun artseneed, zegt hij.
UWV
Volgens het UWV betekent een en ander "niet dat UWV’ers niet kritisch mogen zijn op het handelen van UWV. Natuurlijk mag dat en we nodigen medewerkers juist uit om zaken bespreekbaar te maken. Daar worden we met elkaar beter van. Die tegenspraak en kritische opmerkingen faciliteren we ook op allerlei manieren. Het gaat erom met welk doel je zaken bespreekbaar maakt, doe je dit 'voor de goede zaak’ als betrokken professional? Of doe je dit met het doel om UWV te schaden? ", aldus een woordvoerder.
De nieuwe eden worden afgelegd in de week van 23 maart. "We verbinden geen arbeidsrechtelijke consequenties aan het niet-afleggen van de ambtseed", aldus de zegsman.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
14 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
1 dag geleden