Verzekeringen Achmea duurder door oplopende kosten
ZEIST (ANP) - Premies bij bepaalde verzekeringen van Achmea zullen verder stijgen als gevolg van de hoge inflatie. Zo kost schadeherstel de verzekeraar meer nu materiaal- en loonkosten de hoogte zijn ingegaan. Ook de kosten in de zorg stijgen, zegt topvrouw Bianca Tetteroo bij een toelichting op de jaarcijfers van het bedrijf achter onder andere Zilveren Kruis, Interpolis en Centraal Beheer.
"2022 gaf een gemengd beeld, op sommige producten zijn premies gestegen. Naar de toekomst toe is het zo dat een deel van de inflatie doorberekend wordt in de premies", zegt Tetteroo, die leiding geeft aan de grootste verzekeraar van Nederland. Ze houdt er bijvoorbeeld rekening mee dat schadeverzekeringen duurder worden, maar ook verzekeringen tegen verlies van inkomen.
Met Zilveren Kruis heeft Achmea een grote zorgverzekeraar in handen. Die heeft dit jaar toegezegd bepaalde zorgverleners meer te gaan betalen, vanwege de hogere materiaal- en personeelskosten. Maar de verzekeraar zegt de inflatie niet volledig te kunnen compenseren in de sector, omdat dit de premies voor zorgverzekeringen onbetaalbaar zou maken.
Digitalisering
Tetteroo waarschuwt dan ook dat er "creatieve oplossingen" nodig zijn om de zorg draaiende te houden in tijden van vergrijzing en al jaren oplopende kosten. "We zullen nieuwe technologie en schaalvergroting moeten omarmen, zodat de zorg die we nu bieden gewoon blijft bestaan. En daarnaast om het betaalbaar te houden." Zo ziet ze veel in digitalisering, zodat patiënten of zorgbehoevenden thuis geholpen kunnen worden. Ook woningen waar mensen kunnen blijven wonen als ze door ouderdom of ziekte hulpbehoevend worden, bieden volgens haar verlichting.
Inflatie deed verzekerden ook pijn in de portemonnee. Toch ziet Achmea geen toename van betalingsproblemen bij zijn klanten. Terwijl de totale portefeuille aan verzekeringen groeide, slonk de hoeveelheid openstaande posten. "Een verklaring kan zijn dat de werkeloosheid erg laag is", redeneert Tetteroo.
Achmea, dat in totaal zo'n 10 miljoen klanten heeft, zag het nettoresultaat vorig jaar met 78 procent dalen tot 105 miljoen euro. Dat kwam vooral doordat beleggingen 453 miljoen euro minder opbrachten dan een jaar eerder, doordat de vrees voor hogere rentes en verdere kostenstijgingen voor veel tumult op de beurzen had gezorgd. Achmea zelf is tevreden met de groei die het boekte met zijn verzekeringen. Zo steeg het totaal aan premie-inkomsten met ruim 5 procent tot 21 miljard euro. Op de langere termijn verwacht de verzekeraar ook te profiteren van hogere rentes.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september lager gesloten. Aan het begin van de dag noteerde de index van de hoofdfondsen nog wel een nieuw tussentijds record van 1127,38 punten.
7 minuten geledenKEULEN (ANP) - Het Europees Agentschap voor de veiligheid van de Luchtvaart (EASA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen voor risico's in het luchtruim van Saudi-Arabië. De aanleiding is een toename van aanvallen door de aan Iran gelieerde Houthi-rebellen.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersvereniging ONL voor Ondernemers vreest voor de pensioenen van haar achterban als de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen voor box 3 doorgaan. Dan zouden beleggers vanaf een lager bedrag belasting gaan betalen over hun rendement. "Veel mkb'ers hebben geen pensioenfonds achter zich: hun spaargeld en beleggingen zijn hun pensioen. Een ondernemer die al jaren belegt en zijn winst liquide maakt, betaalt daarover maar liefst 36 procent", reageert de belangenorganisatie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voorzitter Marijke Vuik van ondernemersvereniging MKB-Nederland denkt dat een akkoord over sociale zekerheid met het kabinet en de vakbonden nog dit jaar mogelijk is. Vuik denkt aan een overeenkomst op hoofdlijnen, waarvoor dan nog enige tijd nodig is om die uit te werken. "Op een abstract niveau zijn we het heel erg met elkaar eens. We vinden allemaal dat de instroom van mensen die arbeidsongeschikt worden verklaard omlaag moet en de uitstroom omhoog", zei de in juli aangetreden voorzitter in het radioprogramma Sven op 1.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Autofabrikant BMW is van plan om volgend jaar 20 procent van de managementfuncties te schrappen. Het bedrijf wil op die manier kosten besparen. BMW verwacht de taken die de managers doen over te kunnen laten aan AI. Daarmee wordt het bedrijf volgens een verklaring weer wendbaarder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen woensdag hoger van start, geholpen door een meevallend Amerikaans inflatiecijfer. De zogeheten kerninflatie, exclusief voedsel en energie, kwam in augustus uit op 3 procent. Economen hadden gerekend op een stijging van het prijspeil van 3,3 procent.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Mercedes-Benz voert in Duitsland opnieuw een vrijwillige vertrekregeling in voor werknemers om de kosten te drukken. In sommige gevallen krijgen ook managers individuele aanbiedingen om te vertrekken, werd woensdag bekend.
3 uur geleden