Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekerde schade natuurrampen opnieuw boven 100 miljard

Verzekerde schade natuurrampen opnieuw boven 100 miljard

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - De verzekerde schade als gevolg van natuurrampen heeft in 2022 voor het tweede jaar op rij de 100 miljard dollar overschreden. Volgens de Duitse herverzekeraar Munich Re was de schade vorig jaar met zo'n 120 miljard dollar ongeveer hetzelfde als een jaar eerder.

Het Duitse concern, dat als verzekeraar voor verzekeraars optreedt, waarschuwde daarbij dat de verzekerde schade als gevolg van natuurgeweld de afgelopen jaren gestaag toeneemt en regelmatig meer dan 100 miljard dollar per jaar bedraagt. "Het valt niet te ontkennen dat klimaatverandering de drijvende kracht is achter de verliezen door natuurrampen", verklaarde Ernst Rauch, hoofdklimaatwetenschapper bij Munich Re.

Een verzekerde schade van meer dan 100 miljard dollar per jaar is volgens Rauch "het nieuwe normaal" geworden. Dat is een grote trendbreuk met minder dan twee decennia geleden. Vóór 2005, het jaar waarin orkaan Katrina de Amerikaanse stad New Orleans verwoestte, waren de verzekerde verliezen nooit hoger dan een jaarlijks bedrag van 50 miljard dollar.

Afrika en Azië

De totale economische schade van natuurrampen ligt ook veel hoger dan de verzekerde schade en kwam vorig jaar uit op zo'n 270 miljard dollar. Dat is minder dan het rampjaar 2021 toen de totale schade 320 miljard dollar bedroeg.

Het overgrote deel van de schade is dus niet verzekerd. Munich Re wijst dan ook op de grote kloof die wereldwijd bestaat tussen de financiële risico's van natuurrampen en de bescherming die verzekeringen daartegen bieden. Zo worden Afrika en Azië vaak het zwaarst getroffen door de gevolgen van klimaatverandering.

Orkaan Ian

De orkaan Ian, die in september het westen van de Amerikaanse staat Florida trof, was verreweg de duurste natuurramp in 2022. Volgens Munich Re bedroeg de schade zo'n 100 miljard dollar, waarvan zo'n 60 miljard dollar verzekerd was. De Duitse herverzekeraar verklaarde daarbij dat het nog te vroeg is om een schatting te maken van de schade van de winterstorm Elliott, die tijdens de kerstweek over grote delen van de VS en Canada raasde.

De ernstige overstromingen in Pakistan waren de grootste humanitaire ramp van het jaar. Daarbij kwamen zeker 1700 mensen om het leven. De directe verliezen worden geschat op minstens 15 miljard dollar, waarvan bijna niets verzekerd was. Tijdens de klimaattop in Egypte, die in november werd gehouden, kwamen de deelnemende landen overeen om een wereldwijd schadefonds op te richten voor landen die kwetsbaar zijn voor de gevolgen van klimaatverandering.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit eerste dag van kortere handelsweek licht hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.

3 uur geleden
Bronnen: VK wil verzet Nederland tegen strenge handelsplannen EU

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk benadert meerdere EU-landen, waaronder Nederland, om zich te verzetten tegen strenge handelsvoorstellen die het VK kunnen uitsluiten van deelname aan openbare aanbestedingen. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

5 uur geleden
Vattenfall verkoopt Franse activiteiten aan Franse branchegenoot

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.

7 uur geleden
Adyen grootste stijger op AEX-index na eerdere koersval

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.

8 uur geleden
Bayer treft miljardenschikking voor Roundup-zaken, zeggen bronnen

LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

8 uur geleden
BKR ziet toename inzageverzoeken sinds Odido-lek

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.

9 uur geleden
Paramount stijgt op Wall Street na nieuwe gesprekken met Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.

10 uur geleden