Verzekeraars zien steeds minder overlijdensrisicoverzekeringen
DEN HAAG (ANP) - Steeds minder mensen sluiten een overlijdensrisicoverzekering af voor de financiering van hun huis. Vooral veel huurders en zelfstandig ondernemers hebben niet zo'n verzekering. Dit meldt het Verbond van Verzekeraars, dat onderzoek liet doen onder ruim 17.000 mensen. Een overlijdensrisicoverzekering zorgt ervoor dat nabestaanden na het overlijden van een persoon een bepaald geldbedrag kunnen krijgen.
Volgens het onderzoek geeft 15 procent van de huurders aan een overlijdensrisicoverzekering te hebben, tegen 38 procent van de huiseigenaren. Van de zzp'ers zegt een op de vier zo'n verzekering te hebben afgesloten. Veel mensen weten niet dat een overlijdensrisicoverzekering een financieel vangnet biedt aan nabestaanden, constateert het Verbond van Verzekeraars.
Algemeen directeur Richard Weurding zegt zich zorgen te maken over de kwetsbaarheid van een groeiend aantal Nederlanders. "Een financieel vangnet is van groot belang voor nabestaanden. Of je nu in een koop- of huurhuis woont, werknemer of zzp'er bent, de woonlasten, kosten voor studie, kinderopvang en levensonderhoud gaan gewoon door."
Financiële buffer zzp'ers
Huizenbezitters hebben volgens Weurding vaker een overlijdensrisicoverzekering dan huurders omdat de verzekering doorgaans wordt besproken met een professionele adviseur bij het kopen van een huis. "Huurders met een partner of kinderen moeten hier zelf initiatief nemen", voegt hij daaraan toe. Ondervraagde zzp'ers zeggen vaker dan werknemers in loondienst geen overlijdensrisicoverzekering te hebben, omdat ze zelf genoeg financiële buffer hebben.
Van alle mensen die meededen met de studie geven zeven op de tien aan dat zijzelf of hun partner geen overlijdensrisicoverzekering heeft. Met name veel 65-plussers hebben die niet. 85 procent van de ondervraagden in deze groep zegt zo'n verzekering niet te hebben afgesloten. Ook lageropgeleiden en mensen met een lager inkomen hebben die volgens de studie vaker niet.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
5 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
8 uur geleden