Verzekeraars zien steeds minder overlijdensrisicoverzekeringen
DEN HAAG (ANP) - Steeds minder mensen sluiten een overlijdensrisicoverzekering af voor de financiering van hun huis. Vooral veel huurders en zelfstandig ondernemers hebben niet zo'n verzekering. Dit meldt het Verbond van Verzekeraars, dat onderzoek liet doen onder ruim 17.000 mensen. Een overlijdensrisicoverzekering zorgt ervoor dat nabestaanden na het overlijden van een persoon een bepaald geldbedrag kunnen krijgen.
Volgens het onderzoek geeft 15 procent van de huurders aan een overlijdensrisicoverzekering te hebben, tegen 38 procent van de huiseigenaren. Van de zzp'ers zegt een op de vier zo'n verzekering te hebben afgesloten. Veel mensen weten niet dat een overlijdensrisicoverzekering een financieel vangnet biedt aan nabestaanden, constateert het Verbond van Verzekeraars.
Algemeen directeur Richard Weurding zegt zich zorgen te maken over de kwetsbaarheid van een groeiend aantal Nederlanders. "Een financieel vangnet is van groot belang voor nabestaanden. Of je nu in een koop- of huurhuis woont, werknemer of zzp'er bent, de woonlasten, kosten voor studie, kinderopvang en levensonderhoud gaan gewoon door."
Financiële buffer zzp'ers
Huizenbezitters hebben volgens Weurding vaker een overlijdensrisicoverzekering dan huurders omdat de verzekering doorgaans wordt besproken met een professionele adviseur bij het kopen van een huis. "Huurders met een partner of kinderen moeten hier zelf initiatief nemen", voegt hij daaraan toe. Ondervraagde zzp'ers zeggen vaker dan werknemers in loondienst geen overlijdensrisicoverzekering te hebben, omdat ze zelf genoeg financiële buffer hebben.
Van alle mensen die meededen met de studie geven zeven op de tien aan dat zijzelf of hun partner geen overlijdensrisicoverzekering heeft. Met name veel 65-plussers hebben die niet. 85 procent van de ondervraagden in deze groep zegt zo'n verzekering niet te hebben afgesloten. Ook lageropgeleiden en mensen met een lager inkomen hebben die volgens de studie vaker niet.
Meer uit Financieel
OSLO (ANP) - De Noorse premier Jonas Gahr Støre heeft maandag met afschuw gereageerd op de door Donald Trump aangekondigde importheffingen van 10 procent voor Europese landen die militairen naar Groenland sturen. Støre noemt de heffingen "onacceptabel". Noorwegen is, net als Nederland, een van de acht landen waarvoor de maatregel geldt.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met verlies begonnen en zakte bij opening onder het historische niveau van 1000 punten. Beleggers schrokken van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. De strafheffing gaat 1 februari in en geldt voor Nederland, Zweden, Noorwegen, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Frankrijk, Finland en Denemarken.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan een te grote afhankelijkheid van kunstmatige intelligentie (AI) in het onderwijs kleven risico's. Daarvoor waarschuwt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een maandag verschenen rapport. Als er te veel wordt geleund op de technologie, kunnen studenten "passieve consumenten" worden en docenten "toezichthouders", stelt de in Parijs gevestigde denktank.
1 uur geledenALMERE (ANP) - De orderontvangst van chiptoeleverancier ASM International (ASMI) is in het vierde kwartaal gestegen tot ongeveer 800 miljoen euro. Daarmee viel de orderontvangst van het bedrijf uit Almere flink hoger uit dan was verwacht door de onderneming. In het derde kwartaal bedroegen de bestellingen 637 miljoen euro en ASMI had voor het vierde kwartaal slechts een lichte toename voorspeld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
5 uur geleden