Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraars zien steeds minder overlijdensrisicoverzekeringen

Verzekeraars zien steeds minder overlijdensrisicoverzekeringen

DEN HAAG (ANP) - Steeds minder mensen sluiten een overlijdensrisicoverzekering af voor de financiering van hun huis. Vooral veel huurders en zelfstandig ondernemers hebben niet zo'n verzekering. Dit meldt het Verbond van Verzekeraars, dat onderzoek liet doen onder ruim 17.000 mensen. Een overlijdensrisicoverzekering zorgt ervoor dat nabestaanden na het overlijden van een persoon een bepaald geldbedrag kunnen krijgen.

Volgens het onderzoek geeft 15 procent van de huurders aan een overlijdensrisicoverzekering te hebben, tegen 38 procent van de huiseigenaren. Van de zzp'ers zegt een op de vier zo'n verzekering te hebben afgesloten. Veel mensen weten niet dat een overlijdensrisicoverzekering een financieel vangnet biedt aan nabestaanden, constateert het Verbond van Verzekeraars.

Algemeen directeur Richard Weurding zegt zich zorgen te maken over de kwetsbaarheid van een groeiend aantal Nederlanders. "Een financieel vangnet is van groot belang voor nabestaanden. Of je nu in een koop- of huurhuis woont, werknemer of zzp'er bent, de woonlasten, kosten voor studie, kinderopvang en levensonderhoud gaan gewoon door."

Financiële buffer zzp'ers

Huizenbezitters hebben volgens Weurding vaker een overlijdensrisicoverzekering dan huurders omdat de verzekering doorgaans wordt besproken met een professionele adviseur bij het kopen van een huis. "Huurders met een partner of kinderen moeten hier zelf initiatief nemen", voegt hij daaraan toe. Ondervraagde zzp'ers zeggen vaker dan werknemers in loondienst geen overlijdensrisicoverzekering te hebben, omdat ze zelf genoeg financiële buffer hebben.

Van alle mensen die meededen met de studie geven zeven op de tien aan dat zijzelf of hun partner geen overlijdensrisicoverzekering heeft. Met name veel 65-plussers hebben die niet. 85 procent van de ondervraagden in deze groep zegt zo'n verzekering niet te hebben afgesloten. Ook lageropgeleiden en mensen met een lager inkomen hebben die volgens de studie vaker niet.

Meer uit Financieel

Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

4 uur geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

16 uur geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

18 uur geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

19 uur geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

1 dag geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

1 dag geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

1 dag geleden