Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraars zien steeds minder overlijdensrisicoverzekeringen

Verzekeraars zien steeds minder overlijdensrisicoverzekeringen

DEN HAAG (ANP) - Steeds minder mensen sluiten een overlijdensrisicoverzekering af voor de financiering van hun huis. Vooral veel huurders en zelfstandig ondernemers hebben niet zo'n verzekering. Dit meldt het Verbond van Verzekeraars, dat onderzoek liet doen onder ruim 17.000 mensen. Een overlijdensrisicoverzekering zorgt ervoor dat nabestaanden na het overlijden van een persoon een bepaald geldbedrag kunnen krijgen.

Volgens het onderzoek geeft 15 procent van de huurders aan een overlijdensrisicoverzekering te hebben, tegen 38 procent van de huiseigenaren. Van de zzp'ers zegt een op de vier zo'n verzekering te hebben afgesloten. Veel mensen weten niet dat een overlijdensrisicoverzekering een financieel vangnet biedt aan nabestaanden, constateert het Verbond van Verzekeraars.

Algemeen directeur Richard Weurding zegt zich zorgen te maken over de kwetsbaarheid van een groeiend aantal Nederlanders. "Een financieel vangnet is van groot belang voor nabestaanden. Of je nu in een koop- of huurhuis woont, werknemer of zzp'er bent, de woonlasten, kosten voor studie, kinderopvang en levensonderhoud gaan gewoon door."

Financiële buffer zzp'ers

Huizenbezitters hebben volgens Weurding vaker een overlijdensrisicoverzekering dan huurders omdat de verzekering doorgaans wordt besproken met een professionele adviseur bij het kopen van een huis. "Huurders met een partner of kinderen moeten hier zelf initiatief nemen", voegt hij daaraan toe. Ondervraagde zzp'ers zeggen vaker dan werknemers in loondienst geen overlijdensrisicoverzekering te hebben, omdat ze zelf genoeg financiële buffer hebben.

Van alle mensen die meededen met de studie geven zeven op de tien aan dat zijzelf of hun partner geen overlijdensrisicoverzekering heeft. Met name veel 65-plussers hebben die niet. 85 procent van de ondervraagden in deze groep zegt zo'n verzekering niet te hebben afgesloten. Ook lageropgeleiden en mensen met een lager inkomen hebben die volgens de studie vaker niet.

Meer uit Financieel

Minnen op Wall Street in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met minnen de handelsdag uitgegaan, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. De algemene verwachting is dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen, om de door de hogere energieprijzen aangejaagde inflatie te bestrijden. Dat zorgde voor terughoudendheid onder beleggers.

1 uur geleden
Amerikaanse cryptowetgeving gestrand, waarde bitcoin omlaag

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Een poging om nieuwe Amerikaanse wetgeving rondom cryptomunten door te voeren is dinsdag gestrand in het Congres. De wetgeving wist onvoldoende stemmen te behalen, door meningsverschillen over ethiek, bankzaken en de vraag hoe de snelgroeiende sector moet worden gereguleerd. De bitcoin daalde na het nieuws in waarde.

1 uur geleden
Parttimer met minimumloon levert netto in, stelt salarisplatform

AMERSFOORT (ANP) - Mensen die in deeltijd werken voor het minimumloon dreigen er in hun nettosalaris op achteruit te gaan. Dat meldt salaris- en hr-platform Youforce op basis van eigen berekeningen naar aanleiding van de Prinsjesdagplannen.

3 uur geleden
OpenAI werkt met Anthropic en Google samen aan veiligheid rond AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - ChatGPT-maker OpenAI werkt met zijn concurrenten Anthropic en Google DeepMind samen om veiligheidsproblemen rond kunstmatige intelligentie (AI) aan te pakken. De AI-bedrijven overleggen gezamenlijk over maatregelen, na groeiende bezorgdheid dat de technologie een bedreiging vormt voor de economie en veiligheid.

4 uur geleden
AEX eindigt Prinsjesdag lager, blik vooral op AI-zorgen en olie

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag licht lager geëindigd. Beleggers hadden oog voor de begrotingsplannen die het kabinet dinsdag presenteerde, maar richtten de blik vooral op zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven ASMI (min 1,2 procent) en ASML (min 0,7 procent) hoorden bij de dalers. Oliebedrijf Shell en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden van de hogere olieprijzen en voerden de stijgers in de Amsterdamse hoofdindex aan met plussen van 1,9 en 2,1 procent.

5 uur geleden
Bronnen: olie-export vanuit Saudische haven Yanbu opgeschort

YANBU (ANP/RTR) - Het laden van olie in de Saudische havenstad Yanbu aan de Rode Zee is opgeschort. Dat melden scheepvaartbronnen aan persbureau Reuters. Enkele dagen geleden werd de belangrijke oost-westelijke pijpleiding uit voorzorg stilgelegd na een aanval met drones. Via deze pijpleiding wordt normaal olie vervoerd van de Perzische Golf naar de havenstad aan de Rode Zee om vanuit daar geëxporteerd te worden.

5 uur geleden
Ziggo wil in mei of september volgend jaar naar beurs Amsterdam

UTRECHT (ANP) - Ziggo mikt erop in mei of september volgend jaar naar de beurs in Amsterdam te gaan. Die maanden ziet het telecombedrijf als de meest voor de hand liggende voor een beursgang, is dinsdag bekendgemaakt.

6 uur geleden