Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraars vrezen flinke kostenstijging rechtsbijstandspolis

Verzekeraars vrezen flinke kostenstijging rechtsbijstandspolis

DEN HAAG (ANP) - De rechtsbijstandsverzekering dreigt voor veel consumenten en ondernemers met een middeninkomen te duur te worden. Daarvoor waarschuwt het Verbond van Verzekeraars naar aanleiding van een eerdere uitspraak van financieel klachteninstituut Kifid. Daaruit volgt namelijk een verruiming van de keuze voor rechtshulp bij rechtsbijstandsverzekeraars.

Het is al langer mogelijk om bij een gerechtelijke procedure zelf een advocaat te kiezen in plaats van automatisch geholpen te worden door de advocaat van de verzekeraar. Maar deze regeling wordt binnenkort mogelijk verruimd. Volgens een oordeel van het Kifid heeft iemand met een rechtsbijstandsverzekering ook het recht om zelf een advocaat te kiezen als een juridische kwestie niet voor de rechter komt. Verzekeraar DAS is hiertegen in beroep gegaan en Kifid doet hierover binnenkort weer een uitspraak.

Het Verbond van Verzekeraars maakt zich grote zorgen omdat het inschakelen van rechtshulp veel duurder kan worden als de verruiming van de regeling van vrije advocaatkeuze een feit wordt. Op basis van onderzoek in opdracht van de branchekoepel houdt het verbond namelijk rekening met een jaarlijkse verschuiving van zo’n 4000 naar 50.000 zaken met externe juristen. Onderzoekers hebben uitgerekend dat de kosten voor een externe jurist een geschil drie tot zes keer duurder maakt. Dat zou leiden leidt tot hoge extra kosten voor rechtshulp van 138 miljoen tot 345 miljoen euro, denken de verzekeraars. Uiteindelijk betaalt de consument hier de rekening voor, is hun verwachting.

Afname van verzekerden

Het onderzoek laat volgens de verzekeraars ook zien dat de prijsstijging zal leiden tot een afname van het aantal verzekerden. "Gaat de verruiming door, dan kunnen mensen zich straks nauwelijks meer voor rechtsbijstand verzekeren", concludeert verbond-directeur Richard Weurding in een verklaring. Hij wil hierover in gesprek met de Nederlandse orde van advocaten (NOvA) en het ministerie van Justitie en Veiligheid om te kijken naar een oplossing.

Jaarlijks lossen Nederlandse rechtsbijstandsverzekeraars nu zo’n 400.000 geschillen op. Een rechtsbijstandsverzekering helpt volgens het verbond de grote groep middeninkomens en mkb'ers die te veel verdienen om in aanmerking te komen voor gesubsidieerde rechtsbijstand, maar voor wie een advocaat te duur is.

Meer uit Financieel

Zakenkrant: topwijnen terug op niveau van 2020 na verkoopgolf

PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.

13 uur geleden
Spaargeld in Duitsland blijft in waarde dalen door lage rente

FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.

14 uur geleden
Bloomberg: China beperkt zeldzame aardmetalen voor VS nog steeds

WASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

16 uur geleden
China wil eerlijke samenwerking met Amerikanen na TikTok-deal

BEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.

17 uur geleden
Duitse Groenen pleiten voor realtime prijsapp voor supermarkten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.

19 uur geleden
Nieuwe records S&P 500 en Dow op Wall Street na halve handelsdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.

1 dag geleden
Israël steekt 110 miljard dollar in eigen wapenindustrie

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.

1 dag geleden