Verzekeraars stellen meer fraudegevallen vast
DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben vorig jaar meer fraudegevallen vastgesteld. Volgens cijfers van het Centrum Bestrijding Verzekeringscriminaliteit van het Verbond van Verzekeraars ging het om ruim 9000 gevallen. Het gaat dan om fraude bij onterechte claims en het aanvragen van verzekeringen.
Dat zijn ruim duizend gevallen meer dan in 2023. Het bespaarde fraudebedrag door het vaststellen van die zaken bedroeg in totaal 95,6 miljoen euro. Dat is bijna 10 miljoen meer dan een jaar eerder en de hoogste besparing in vijf jaar.
Als fraude is aangetoond, nemen verzekeraars maatregelen zoals afwijzing van de aangevraagde verzekering of claim, beëindiging van de polis, terugvordering van onderzoekskosten of aangifte bij de politie. Ook kan een fraudeur worden opgenomen in het gezamenlijke waarschuwingssysteem, het Extern Verwijzingsregister.
Opkomst kunstmatige intelligentie
Dagelijks stelden verzekeraars gemiddeld 25 keer fraude vast. Daarmee werd dagelijks gemiddeld 260.000 euro aan schade voorkomen, aldus het Verbond.
Volgens de brancheorganisatie is er een opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) zichtbaar bij fraude en zien verzekeraars een toename van geraffineerde fraudevormen. Maar AI wordt ook door verzekeraars ingezet om fraude op te sporen en te bestrijden. Verzekeraars delen daarnaast onderling ook steeds vaker kennis en informatie om oplichting tegen te gaan.
"We zien in toenemende mate de relevantie van AI, want veel bedreigingen zijn cybergerelateerd. Kennis en kunde uitwisselen blijft enorm belangrijk om te voorkomen dat criminelen dezelfde 'trucs' bij verschillende verzekeraars uitproberen", aldus algemeen directeur Richard Weurding van het Verbond van Verzekeraars. Zo moet volgens hem worden voorkomen dat goede klanten onnodig te veel premie betalen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Intel en Amazon gingen vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York na tegenvallende kwartaalberichten. Chipproducent Intel, een belangrijke klant van de chipmachines van ASML, raakte ruim een kwart aan beurswaarde kwijt. Het bedrijf kampt met een vertraging in de markt voor pc's en gaf een zwakke verwachting af voor het huidige kwartaal. Intel waarschuwde ook dat het dit jaar meer geld zal uitgeven dan er binnenkomt.
10 minuten geledenESSEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern Evonik Industries heeft een nieuw overnamebod van zijn grotere Duitse branchegenoot verworpen. BASF bood 11,2 miljard euro voor Evonik. Evonik zegt zich te willen richten op zijn strategie als zelfstandig bedrijf.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Binance heeft al meer dan 6,3 miljard dollar aan bedrijfsmiddelen apart gezet om de gevolgen op te vangen van de aanval waar de grootste cryptobeurs ter wereld door is getroffen. Van het bedrag wordt 5 miljard dollar aangehouden in precies de digitale munten die zijn getroffen, meldt het bedrijf.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal de winsten sterk zien stijgen door de hoge energieprijzen vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Bij ExxonMobil, de grootste oliemaatschappij van de Verenigde Staten, verdubbelde de winst op jaarbasis ruimschoots naar 15,4 miljard dollar, omgerekend 13,8 miljard euro.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat de economische groei ondanks geopolitieke spanningen veerkrachtig blijft, maar Nederland moet ervoor waken dit als een vanzelfsprekendheid te zien. Dat zegt minister van Economische Zaken Heleen Herbert (CDA) in een reactie op de recentste groeicijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag publiceerde.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het tweede kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van voorlopige cijfers. De economische groei van het eurogebied viel daarmee iets terug, na een groei van 0,6 procent in het tweede kwartaal. De groei viel wel hoger uit dan de 0,2 procent die economen hadden verwacht, wat aantoont dat het landenblok de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten goed weet op te vangen.
3 uur geledenINGOLSTADT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Audi heeft de winst in het derde kwartaal van 2026 flink zien kelderen door zwakke verkopen in China en toenemende concurrentie op de Europese markt. De dochteronderneming van de Duitse autogroep Volkswagen verlaagde ook de winstverwachting voor het hele jaar en kijkt naar verdere kostenbesparingen.
4 uur geleden