Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraars schorten overeenkomst met Co-Med op

Verzekeraars schorten overeenkomst met Co-Med op

DEN HAAG (ANP) - De zorgverzekeraars CZ, VGZ, Menzis en Zilveren Kruis hebben de overeenkomst met huisartsenketen Co-Med opgeschort. Ze gaan een alternatief zoeken voor de patiënten die er zijn ingeschreven, aldus CZ. "Het is niet nodig dat verzekerden op dit moment zelf op zoek gaan naar een andere huisarts", aldus de verzekeraar. Over het aantal ingeschrevenen bij de praktijken in kwestie doet het aantal van ruim 50.000 de ronde.

Eerder deze week stelden de verzekeraars Co-Med al in gebreke, hetgeen een ultimatum was voor het garanderen van behoorlijke zorg. Er waren al langer klachten over de verleende zorg. Uit de reactie van de keten op de ingebrekestelling maken de zorgverzekeraars nu op dat "Co-Med de continuïteit van goede zorg niet kan garanderen".

Het bieden van een oplossing aan kwetsbare patiënten en patiënten met een (urgente) zorgvraag heeft nu prioriteit, aldus CZ. "Maar er wordt de komende periode ook gewerkt aan een structurele oplossing voor alle patiënten die ingeschreven staan bij de Co-Medpraktijken." In een aantal gebieden wordt een oplossing door regionale huisartsen geboden. Verder wordt gebruikgemaakt van eerste opvang door onlinehuisartsenpraktijk Arene.

Praktijken

Co-Med kocht in het hele land praktijken op, vooral van huisartsen die met pensioen wilden en geen opvolger hadden. Volgens critici probeerde het bedrijf daarna alleen maar zo veel mogelijk geld te verdienen.

De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) houden de situatie nauwlettend in de gaten, zeggen ze. "Ondanks dat de zorgverzekeraars aangeven dat zij geen vertrouwen meer hebben in Co-Med, kunnen de praktijken open zijn", laten ze weten. Patiënten van alle zorgverzekeraars die ingeschreven zijn bij een praktijk van Co-Med kunnen volgens de organisaties kijken op de site www.cz.nl/co-med. "Hierop staat bij welke andere praktijk patiënten nu terechtkunnen." De IGJ vindt het "belangrijk dat de zorg zoveel mogelijk doorgaat en veilig is. De acute zorg moet altijd geleverd worden."

Noodzakelijke ingreep

De Patiëntenfederatie Nederland spreekt van een forse maar noodzakelijke ingreep. "Te vaak en te lang is het Co-Med niet gelukt om goede en toegankelijke huisartsenzorg te organiseren voor patiënten. Wij hopen wel dat het geboden alternatief van de verzekeraars afdoende is om alle nu bij Co-Med aangesloten patiënten in de nabije toekomst van goede huisartsenzorg te voorzien."

Co-Med zelf heeft nog niet gereageerd.

Meer uit Gezond

NU'91: zorgmedewerkers werken minder door hoge brandstofprijzen

NIEUWEGEIN (ANP) - Mensen die in de zorg werken, doen minder extra diensten nu de brandstofprijzen zo hoog zijn. Volgens beroepsorganisatie NU'91 krijgen ze de kosten niet genoeg vergoed en leggen ze er geld op toe. "Het kan niet zo zijn dat zorgprofessionals moeten betalen om hun werk te kunnen doen", zegt voorzitter Femke Merel van Kooten.

1 dag geleden
Meerderheid vapende jongeren gebruikt nog steeds smaakjesvapes

UTRECHT (ANP) - Van jongeren die recent hebben gevapet, gebruikt nog steeds een meerderheid de verboden vapes met een smaakje. Dat concludeert het Trimbos-instituut uit cijfers verzameld in 2025. Bijna alle ondervraagde jongeren die vapen, weten dat de verkoop van vapes met een smaakje verboden is in Nederland.

3 dagen geleden
Elk jaar 38 kinderen op spoedeisende hulp door inslikken batterij

AMSTERDAM (ANP) - Elk jaar komen minstens 38 kinderen op de spoedeisende hulp terecht doordat ze een batterij hebben ingeslikt, meldt het Emma Kinderbuikcentrum van het Amsterdam UMC op basis van eigen onderzoek. Vooral bij jonge kinderen kan dit ernstige gevolgen hebben en zelfs leiden tot overlijden, melden de onderzoekers.

4 dagen geleden
IKNL: Kanker bij jongvolwassenen heeft langdurige gevolgen

UTRECHT (ANP) - Er leven bijna 70.000 mensen in Nederland die de afgelopen twintig jaar op jongvolwassen leeftijd te horen kregen dat ze kanker hadden. Zij kampen nog lange tijd met de gevolgen van kanker en de behandeling, zoals vruchtbaarheidsproblemen, verminderd inkomen en impact op relaties. Dat meldt het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL).

4 dagen geleden
RIVM verwacht weinig overlast door paasvuren vanwege wind

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) verwacht weinig overlast van paasvuren die dit weekend worden aangestoken. Grote delen van het land krijgen niet of beperkt te maken met slechte luchtkwaliteit. Alleen in gebieden met paasvuren, met name in het oosten en noorden, kan de luchtkwaliteit lokaal korte tijd slechter zijn.

1 week geleden
Patiënten krijgen nauwelijks informatie over kwaliteit van zorg

UTRECHT (ANP) - Patiënten hebben veel moeite om te vinden waar ze de beste zorg kunnen krijgen. Informatie over de kwaliteit van behandelingen is nauwelijks beschikbaar. Er zijn wel landelijke doelstellingen, maar die worden niet gehaald. Zorginstituut Nederland en belangenorganisatie Patiëntenfederatie Nederland concluderen dat na een gezamenlijk onderzoek.

1 week geleden
Studie: Groningers vaker angstig en somber door aardbevingen

GRONINGEN (ANP) - Inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen hebben aantoonbaar vaker last van angsten en depressieve klachten, stellen het UMCG en de Rijksuniversiteit Groningen. Onderzoekers hebben het verband tussen de aardbevingen door de gaswinning en de toename van mentale klachten naar eigen zeggen bewezen.

1 week geleden