Verzekeraars schatten schade jaarwisseling op ongeveer 16 miljoen
DEN HAAG (ANP) - Het Verbond van Verzekeraars schat dat particulieren tijdens de jaarwisseling voor ongeveer 16 miljoen euro schade hebben geleden door vuurwerk. Dat is flink meer dan de schade tijdens de vorige jaarwisseling, toen het ging om 12,7 miljoen euro. Volgens het verbond is er opvallend meer schade gemeld aan auto's dan bij eerdere jaarwisselingen. Minder schade was er in gemeenten waar een vuurwerkverbod gold.
Uit deze gemeenten ontvingen verzekeraars bijvoorbeeld minder claims voor schade aan huizen dan in voorgaande jaren. In gemeenten zonder vuurwerkverbod was het aantal claims vergelijkbaar met voorgaande jaren. Claims voor beschadigde auto's daarentegen lagen in beide gevallen hoger dan gemiddeld.
Het Verbond van Verzekeraars baseert de schatting op meldingen die binnenkwamen tijdens oudjaarsavond en nieuwjaarsdag. Ook een overzicht van Stichting Salvage is meegenomen. Deze stichting biedt volgens het verbond eerste hulp aan gedupeerden van schade namens brandverzekeraars. Stichting Salvage werd op 31 december en 1 januari 112 keer opgeroepen, meer dan de 88 keer op dezelfde data een jaar eerder. Deze stijging komt onder meer door een toename in het aantal vuurwerkgerelateerde meldingen.
Werkelijke schade
De branchevereniging benadrukt dat de schatting gaat over de dekking die valt onder de particuliere opstal-, inboedel- en autoverzekeringen. "De werkelijke schade van de jaarwisseling 2024/2025 ligt dus aanmerkelijk hoger door medische kosten, claims op zakelijke verzekeringen en schade aan niet-verzekerde overheidseigendommen."
De jaarwisseling met de meeste particuliere schade in de meest recente jaren was die van 2016/2017. Toen kwam de hoogte van het totale aantal claims uit op 19,5 miljoen euro. De jaarwisseling van 2020/2021 leidde tot de kleinste schadepost van de afgelopen twaalf jaarwisselingen, van in totaal 5,2 miljoen euro. Toen waren er lockdownmaatregelen tegen de verspreiding van het coronavirus.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer gemeenten ontwikkelen eigen hitteplannen, met maatregelen om kwetsbare mensen te beschermen tegen de gevolgen van hoge temperaturen. Het Rode Kruis en het Klimaatverbond becijferen dat het aantal gemeenten dat een hitteplan heeft, of aan het maken is, afgelopen jaar is gestegen van 90 naar 128. Ze noemen dat "een stap in de goede richting", maar vinden dat iedere gemeente zo'n plan zou moeten hebben.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
3 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
9 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
15 uur geleden