Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraars schatten schade jaarwisseling op ongeveer 16 miljoen

Verzekeraars schatten schade jaarwisseling op ongeveer 16 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Het Verbond van Verzekeraars schat dat particulieren tijdens de jaarwisseling voor ongeveer 16 miljoen euro schade hebben geleden door vuurwerk. Dat is flink meer dan de schade tijdens de vorige jaarwisseling, toen het ging om 12,7 miljoen euro. Volgens het verbond is er opvallend meer schade gemeld aan auto's dan bij eerdere jaarwisselingen. Minder schade was er in gemeenten waar een vuurwerkverbod gold.

Uit deze gemeenten ontvingen verzekeraars bijvoorbeeld minder claims voor schade aan huizen dan in voorgaande jaren. In gemeenten zonder vuurwerkverbod was het aantal claims vergelijkbaar met voorgaande jaren. Claims voor beschadigde auto's daarentegen lagen in beide gevallen hoger dan gemiddeld.

Het Verbond van Verzekeraars baseert de schatting op meldingen die binnenkwamen tijdens oudjaarsavond en nieuwjaarsdag. Ook een overzicht van Stichting Salvage is meegenomen. Deze stichting biedt volgens het verbond eerste hulp aan gedupeerden van schade namens brandverzekeraars. Stichting Salvage werd op 31 december en 1 januari 112 keer opgeroepen, meer dan de 88 keer op dezelfde data een jaar eerder. Deze stijging komt onder meer door een toename in het aantal vuurwerkgerelateerde meldingen.

Werkelijke schade

De branchevereniging benadrukt dat de schatting gaat over de dekking die valt onder de particuliere opstal-, inboedel- en autoverzekeringen. "De werkelijke schade van de jaarwisseling 2024/2025 ligt dus aanmerkelijk hoger door medische kosten, claims op zakelijke verzekeringen en schade aan niet-verzekerde overheidseigendommen."

De jaarwisseling met de meeste particuliere schade in de meest recente jaren was die van 2016/2017. Toen kwam de hoogte van het totale aantal claims uit op 19,5 miljoen euro. De jaarwisseling van 2020/2021 leidde tot de kleinste schadepost van de afgelopen twaalf jaarwisselingen, van in totaal 5,2 miljoen euro. Toen waren er lockdownmaatregelen tegen de verspreiding van het coronavirus.

Meer uit Binnenland

Amber Alert voor vermist 10-jarig meisje uit Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.

3 uur geleden
Meerdere woningen ontruimd door brand in loods in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.

4 uur geleden
Man aangehouden na dood van vrouw in woning in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.

6 uur geleden
Problemen met treinverkeer in noorden duren tot in de avond

GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.

14 uur geleden
ProRail: datum terugkeer naar normale dienstregeling nog onzeker

UTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".

15 uur geleden
Spoorproblemen noorden houden tot in de middag aan

GRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.

18 uur geleden
Havenbedrijf: onduidelijk of Ferro Dome gered kan worden

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.

20 uur geleden