Verzekeraars schalen op vanwege schademeldingen Dudley en Eunice
DEN HAAG (ANP) - Bij verzekeraars komen nog altijd veel meldingen binnen over stormschade en bijbehorende verzekeringsvragen. De meldingen lopen nu ook deels in elkaar over, omdat na storm Dudley van woensdag nu ook storm Eunice erbij is gekomen. Verzekeraars zetten daarom extra personeel in om alle schademeldingen te kunnen afhandelen, laten Interpolis, Univé en Centraal Beheer weten.
Univé schat dat er tot nu toe voor de twee stormen al voor ongeveer 1 miljoen euro aan schade is. Bij Univé kwamen deze week tot nu toe zo'n 750 stormschademeldingen binnen, laat een woordvoerder weten. "We verwachten dat de storm van vanavond nog zwaarder is en dat er meer mensen gaan bellen. Daarom hebben we ons personeel verdrievoudigd, vooral op regionaal niveau."
Interpolis zet dit weekend ook tientallen extra mensen in bij de callcenters om schades af te handelen. "Desondanks is het druk aan de telefoon dus we vragen mensen ook schades online te melden, dan gaat het sneller en hang je niet in de wacht", zegt een woordvoerder. Interpolis telde halverwege vrijdagmiddag 1062 schademeldingen als gevolg van de twee stormen.
Online schade melden
Centraal Beheer noteerde tot nu toe vanaf woensdagavond 1050 schademeldingen. "We krijgen niet zoveel belletjes over de voorwaarden van stormschadeverzekeringen. We hebben wel pro-actief onze website aangepast zodat mensen makkelijk informatie kunnen vinden, en ook klanten gewaarschuwd per mail. Nu is het alle hens aan dek om alle schades op te nemen", aldus een zegsvrouw. Daarvoor zet Centraal Beheer tientallen extra mensen in. De verzekeraar roept mensen ook op online schade te melden vanwege de "verwachte hausse aan meldingen". Ook na het weekend verwacht de verzekeraar veel meldingen.
Koepelorganisatie Verbond van Verzekeraars laat desgevraagd weten "een recordaantal" meldingen te verwachten, "ook omdat er twee stormen achter elkaar langskwamen". Door Eunice geldt in delen van het land code rood, wat het Verbond omschrijft als "best uitzonderlijk", net als twee stormen kort op elkaar.
De koepelorganisatie heeft ook al veel preventietips gegeven om te proberen schade te beperken. "Zo was het slim om na Dudley te controleren of de dakpannen en de zonnepanelen nog vastzitten, want kleine schades kunnen dan door Eunice grote schades worden", aldus de zegsvrouw. "Verzekeraars kunnen het volume aan schades van een storm als deze goed aan. Die zijn doorgaans eenvoudig in tegenstelling tot bijvoorbeeld overstromingsschade zoals in Limburg."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - ACM keurt de overname van de overige aandelen van HEMA door de familie Van Eerd goed. Daarmee komt de winkelketen volledig in handen van de familie die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA maakt zijn bekende rookworst weer volgens het originele recept. Ruim een jaar terug was de winkelketen overgestapt op een ander recept, bij een andere leverancier, om te voldoen aan het Beter Leven Keurmerk. "Het bleek echter een uitdaging om die herkenbare HEMA-smaak volledig te behouden", erkent HEMA nu.
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar socialmediaplatform X en chatbot Grok, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert. Dat zou in overtreding zijn van de Europese techregels. Zowel Grok als X is eigendom van Elon Musk.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) maakt zich zorgen over de afname van de concurrentie in Nederland in het afgelopen decennium. De toezichthouder wijst op de nadelen voor consumenten, want voldoende concurrentie dwingt bedrijven om de prijzen laag te houden, de kwaliteit te verbeteren en te blijven innoveren. De ACM zegt met nieuwe bevoegdheden beter te kunnen ingrijpen.
44 minuten geledenWENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie bij de komende vergadering naar verwachting opnieuw ongewijzigd. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert op zondag 1 februari via videoverbinding over de productie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de aangepaste tijdlijnen op Facebook en Instagram blijven. Eigenaar Meta Platforms heeft bijna alle bezwaren tegen de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam hierover op het laatste moment ingetrokken. Dit bevestigt een woordvoerder van Bits of Freedom (BoF), dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, na berichtgeving door BNR op de dag dat het hoger beroep van Meta wordt behandeld.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten is maandag akkoord gegaan met een importverbod van Russisch vloeibaar gas (lng) per 1 januari 2027. Ook is ingestemd met het stopzetten van de import van al het Russische gas per 30 september 2027.
1 uur geleden