Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraars schalen op vanwege schademeldingen Dudley en Eunice

Verzekeraars schalen op vanwege schademeldingen Dudley en Eunice

DEN HAAG (ANP) - Bij verzekeraars komen nog altijd veel meldingen binnen over stormschade en bijbehorende verzekeringsvragen. De meldingen lopen nu ook deels in elkaar over, omdat na storm Dudley van woensdag nu ook storm Eunice erbij is gekomen. Verzekeraars zetten daarom extra personeel in om alle schademeldingen te kunnen afhandelen, laten Interpolis, Univé en Centraal Beheer weten.

Univé schat dat er tot nu toe voor de twee stormen al voor ongeveer 1 miljoen euro aan schade is. Bij Univé kwamen deze week tot nu toe zo'n 750 stormschademeldingen binnen, laat een woordvoerder weten. "We verwachten dat de storm van vanavond nog zwaarder is en dat er meer mensen gaan bellen. Daarom hebben we ons personeel verdrievoudigd, vooral op regionaal niveau."

Interpolis zet dit weekend ook tientallen extra mensen in bij de callcenters om schades af te handelen. "Desondanks is het druk aan de telefoon dus we vragen mensen ook schades online te melden, dan gaat het sneller en hang je niet in de wacht", zegt een woordvoerder. Interpolis telde halverwege vrijdagmiddag 1062 schademeldingen als gevolg van de twee stormen.

Online schade melden

Centraal Beheer noteerde tot nu toe vanaf woensdagavond 1050 schademeldingen. "We krijgen niet zoveel belletjes over de voorwaarden van stormschadeverzekeringen. We hebben wel pro-actief onze website aangepast zodat mensen makkelijk informatie kunnen vinden, en ook klanten gewaarschuwd per mail. Nu is het alle hens aan dek om alle schades op te nemen", aldus een zegsvrouw. Daarvoor zet Centraal Beheer tientallen extra mensen in. De verzekeraar roept mensen ook op online schade te melden vanwege de "verwachte hausse aan meldingen". Ook na het weekend verwacht de verzekeraar veel meldingen.

Koepelorganisatie Verbond van Verzekeraars laat desgevraagd weten "een recordaantal" meldingen te verwachten, "ook omdat er twee stormen achter elkaar langskwamen". Door Eunice geldt in delen van het land code rood, wat het Verbond omschrijft als "best uitzonderlijk", net als twee stormen kort op elkaar.

De koepelorganisatie heeft ook al veel preventietips gegeven om te proberen schade te beperken. "Zo was het slim om na Dudley te controleren of de dakpannen en de zonnepanelen nog vastzitten, want kleine schades kunnen dan door Eunice grote schades worden", aldus de zegsvrouw. "Verzekeraars kunnen het volume aan schades van een storm als deze goed aan. Die zijn doorgaans eenvoudig in tegenstelling tot bijvoorbeeld overstromingsschade zoals in Limburg."

Meer uit Financieel

Franse minister benadrukt noodzaak goedkeuring begroting

PARIJS (ANP/AFP) - De verlaging van de kredietwaardigheid van Frankrijk door S&P Global is een "wake-upcall" voor het land om de begroting voor 2026 goed te keuren. Dat heeft de Franse economieminister Roland Lescure gezegd.

2 uur geleden
Sleijpen: economische onzekerheid maakt voorspelling rente lastig

WASHINGTON (ANP) - Door de handelsoorlog is sprake van grote economische onzekerheid en dat maakt het volgens president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) lastig om te zeggen waar het de komende tijd heengaat met de rente in de eurozone. Dat heeft hij laten weten in de marge van de jaarvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF).

4 uur geleden
Sleijpen: vlottrekken woningmarkt vraagt pakket aan maatregelen

WASHINGTON (ANP) - De woningmarkt in Nederland zit "redelijk vast" en om dat op te lossen is een heel pakket aan maatregelen nodig. Dat stelt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB). "Dat zal ook niet binnen een jaar gebeurd zijn", voorziet hij. Er moet volgens hem opnieuw naar het totaalplaatje gekeken worden.

4 uur geleden
DNB-president vindt Nederlandse inflatie hardnekkig hoog

WASHINGTON (ANP) - De Nederlandse inflatie blijft hardnekkig hoog vergeleken met het gemiddelde in de eurozone. Om het tempo van de prijsstijging omlaag te krijgen en tegelijk de economische groei meer aan te zwengelen, zal het nieuwe kabinet op meerdere terreinen aan de slag moeten, voorziet president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) in gesprek met het ANP.

4 uur geleden
Boeing mag productie 737 MAX-vliegtuigen opvoeren

WASHINGTON (ANP/RTR) - Boeing mag de productie van zijn 737 MAX-vliegtuigen opvoeren. Die was eerder beperkt na een incident met een losgeraakt deurpaneel. De vliegtuigbouwer heeft nu toestemming gekregen van de Amerikaanse luchtvaarttoezichthouder FAA om 42 toestellen per maand te produceren in plaats van 38.

4 uur geleden
China stemt in met nieuwe handelsgesprekken met VS

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft aangekondigd dat het heeft ingestemd met een nieuwe ronde handelsgesprekken met de Verenigde Staten. China wil dat deze "zo snel mogelijk" plaatsvinden. De leiders proberen hiermee een nieuwe schadelijke tarievenoorlog te voorkomen.

6 uur geleden
Trump voert importheffingen op vrachtwagens en bussen in

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tarieven van 25 procent op geïmporteerde middelzware en zware vrachtwagens en onderdelen daarvoor officieel ingevoerd.

6 uur geleden