Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraars schalen op vanwege schademeldingen Dudley en Eunice

Verzekeraars schalen op vanwege schademeldingen Dudley en Eunice

DEN HAAG (ANP) - Bij verzekeraars komen nog altijd veel meldingen binnen over stormschade en bijbehorende verzekeringsvragen. De meldingen lopen nu ook deels in elkaar over, omdat na storm Dudley van woensdag nu ook storm Eunice erbij is gekomen. Verzekeraars zetten daarom extra personeel in om alle schademeldingen te kunnen afhandelen, laten Interpolis, Univé en Centraal Beheer weten.

Univé schat dat er tot nu toe voor de twee stormen al voor ongeveer 1 miljoen euro aan schade is. Bij Univé kwamen deze week tot nu toe zo'n 750 stormschademeldingen binnen, laat een woordvoerder weten. "We verwachten dat de storm van vanavond nog zwaarder is en dat er meer mensen gaan bellen. Daarom hebben we ons personeel verdrievoudigd, vooral op regionaal niveau."

Interpolis zet dit weekend ook tientallen extra mensen in bij de callcenters om schades af te handelen. "Desondanks is het druk aan de telefoon dus we vragen mensen ook schades online te melden, dan gaat het sneller en hang je niet in de wacht", zegt een woordvoerder. Interpolis telde halverwege vrijdagmiddag 1062 schademeldingen als gevolg van de twee stormen.

Online schade melden

Centraal Beheer noteerde tot nu toe vanaf woensdagavond 1050 schademeldingen. "We krijgen niet zoveel belletjes over de voorwaarden van stormschadeverzekeringen. We hebben wel pro-actief onze website aangepast zodat mensen makkelijk informatie kunnen vinden, en ook klanten gewaarschuwd per mail. Nu is het alle hens aan dek om alle schades op te nemen", aldus een zegsvrouw. Daarvoor zet Centraal Beheer tientallen extra mensen in. De verzekeraar roept mensen ook op online schade te melden vanwege de "verwachte hausse aan meldingen". Ook na het weekend verwacht de verzekeraar veel meldingen.

Koepelorganisatie Verbond van Verzekeraars laat desgevraagd weten "een recordaantal" meldingen te verwachten, "ook omdat er twee stormen achter elkaar langskwamen". Door Eunice geldt in delen van het land code rood, wat het Verbond omschrijft als "best uitzonderlijk", net als twee stormen kort op elkaar.

De koepelorganisatie heeft ook al veel preventietips gegeven om te proberen schade te beperken. "Zo was het slim om na Dudley te controleren of de dakpannen en de zonnepanelen nog vastzitten, want kleine schades kunnen dan door Eunice grote schades worden", aldus de zegsvrouw. "Verzekeraars kunnen het volume aan schades van een storm als deze goed aan. Die zijn doorgaans eenvoudig in tegenstelling tot bijvoorbeeld overstromingsschade zoals in Limburg."

Meer uit Financieel

Wall Street sluit lager in afwachting van voortgang Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.

33 minuten geleden
Slechts 77 schepen passeren Straat van Hormuz, meldt databedrijf

LONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.

1 uur geleden
Installateur Feenstra waarschuwt voor oplichting door nepmonteurs

LELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.

2 uur geleden
AEX sluit licht hoger rond aanhoudende zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.

3 uur geleden
China ziet 'positieve signalen' Nederland na gesprek met minister

BEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.

4 uur geleden
India reserveert miljarden om impact Iranoorlog op te vangen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India reserveert miljarden om nadelige gevolgen voor de economie van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Dat maakte de Indiase minister van Financiën Nirmala Sitharaman vrijdag bekend. India heeft veel last van de fors gestegen olieprijzen, het land importeert bijna 90 procent van zijn jaarlijkse ruwe oliebehoeften.

4 uur geleden
Olie- en gasprijzen verhogen druk op chemische industrie

ROTTERDAM (ANP) - De flink opgelopen prijzen van olie en gas door de Iranoorlog zetten de chemische industrie in Nederland verder onder druk, stellen brancheorganisaties. Het afgelopen jaar sloten fabrieken al de deuren in de Rotterdamse haven, mede door hoge kosten.

6 uur geleden