Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraars op winst in rode AEX

Verzekeraars op winst in rode AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met verlies de handel uitgegaan. Ook elders in Europa was de stemming overwegend negatief. Zorgen over de gevolgen van het hardnekkige coronavirus op het herstel van economieën drukten het sentiment. In de hoofdindex op Beursplein 5 vielen de winsten van verzekeraars op.

De AEX-index sloot de sessie 1,1 procent in het rood op 572,51 punten. De MidKap verloor 0,6 procent tot 767,90 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs raakten tot 1 procent kwijt. De hoofdindex in Londen eindigde met een plusje van 0,1 procent. De Britse economie krabbelde in mei voorzichtig op na de krimp van ruim 20 procent in april door de coronacrisis.

De AEX-index werd aangevoerd door verzekeraars NN Group en ASR die tot 3 procent wonnen. Ook Aegon (plus 1,5 procent) behoorde tot de sterkste stijgers. Ook andere financiële fondsen als ABN AMRO en ING stonden bij de winnaars. Dat gold ook Albert Heijn-moeder Ahold Delhaize (plus 1,3 procent). Het supermarktbedrijf werd vooruit geholpen door de positieve halfjaarcijfers van de grote concurrent Jumbo.

GrandVision

Verder stonden bedrijven in de chipsector onder druk in navolging van de koersverliezen bij Amerikaanse sectorgenoten een dag eerder. In de AEX verloren ASMI en ASML tot 2,9 procent. In de MidKap stond BE Semiconductor bij de sterkste verliezers met een min van 4,2 procent. Hier sloot fitnessbedrijf Basic-Fit de rij met een verlies van 4,4 procent.

Optiekbedrijf GrandVision verloor de middelgrote bedrijven 1 procent. Volgens zakenkrant Financial Times eist de Europese Commissie dat de in Parijs genoteerde brillengigant EssilorLuxottica (min 1,9 procent) winkels in Italië en Nederland of Frankrijk verkoopt, anders mag de overname van GrandVision niet doorgaan wegens mededingingsbezwaren. In Nederland bezit GrandVision onder meer de ketens Pearle en Eye Wish.

Koersen

In Frankfurt beleefde HelloFresh een dag van uitersten, waarbij winsten en verliezen zich in rap tempo afwisselden. Bij de slotbel stond er een min van 1,7 procent op de borden. De Duitse maaltijdpakkettenbezorger heeft dankzij de coronacrisis een sterk tweede kwartaal achter de rug en schroefde zijn verwachtingen voor heel 2020 verder op.

De euro stond op 1,1399 dollar, tegen 1,1359 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 40,38 dollar. Brentolie steeg 0,8 procent in prijs tot 43,07 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Meer omzet en winst Starbucks, resultaten herstelplan zichtbaar

SEATTLE (ANP) - Starbucks heeft afgelopen boekjaar meer omzet en winst geboekt dan een jaar geleden. Dat meldt de koffieketen in zijn meest recente cijfers. Het herstelplan dat topman Brian Niccol sinds zijn aanstelling twee jaar geleden uitvoert, lijkt daarmee te werken. "Het begon als een herstelplan, maar is nu ons groeiplan", aldus de topman.

1 uur geleden
Clouddivisie Amazon groeit hard, uitgaven stijgen ook snel

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en webwinkelconcern Amazon heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst behaald met zijn clouddivisie. De vraag naar rekenkracht en opslagruimte op servers groeit hard door de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, en Amazon is daar 's werelds grootste leverancier van. Tegelijkertijd liepen de uitgaven van Amazon hard op.

2 uur geleden
Google-moeder Alphabet keldert op beurs na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, is donderdag hard onderuitgegaan op de beurs na zorgen over de hoge AI-uitgaven en tegenvallende groei van zijn advertentietak. Beleggers zetten het aandeel bijna 13 procent lager, waardoor ongeveer een half biljoen aan beurswaarde verloren is gegaan. De forse daling van Alphabet zette ook enkele andere AI-aandelen onder druk, wat bijdroeg aan verliezen voor de bekendste graadmeters voor de New Yorkse beurzen.

2 uur geleden
Vakbonden en werkgevers blijven in gesprek over cao streekvervoer

UTRECHT (ANP) - De vakbonden en de werkgevers in het streekvervoer blijven in gesprek over de nieuwe cao. Dat zeggen vakbonden FNV en CNV en werkgeversorganisatie VWOV. Om eruit te komen hebben de partijen vrijdag nog een extra dag ingepland om verder te praten.

4 uur geleden
Universal Music Group verdient meer aan abonnementen

HILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG), 's werelds grootste muziekconcern, heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. Daarbij profiteerde het bedrijf dat artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt vooral van meer opbrengsten uit betaalde streamingabonnementen. Deze omzet steeg harder dan in het voorgaande kwartaal.

4 uur geleden
Commissarissen Audi extra bijeen over optreden topman bij Trump

INGOLSTADT (ANP) - De raad van commissarissen van autofabrikant Audi komt vrijdag extra bijeen om het te hebben over de geplande fabriek in de Verenigde Staten en het bekritiseerde optreden van topman Gernot Döllner bij de bekendmaking. Dat meldt het Duitse persbureau dpa op basis van ingewijden.

5 uur geleden
Waakhond VS sluit Chinese laboratoria uit van testen elektronica

WASHINGTON (ANP/RTR) - Chinese laboratoria kunnen straks geen elektronische apparaten meer testen die in de Verenigde Staten gebruikt moeten gaan worden. Dat komt doordat de Amerikaanse toezichthouder Federal Communications Commission (FCC) donderdag nieuwe regels heeft aangenomen. Volgens FCC-voorzitter Brendan Carr werd in 2025 82 procent van de elektronica getest in China.

5 uur geleden