Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraars op winst in rode AEX

Verzekeraars op winst in rode AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met verlies de handel uitgegaan. Ook elders in Europa was de stemming overwegend negatief. Zorgen over de gevolgen van het hardnekkige coronavirus op het herstel van economieën drukten het sentiment. In de hoofdindex op Beursplein 5 vielen de winsten van verzekeraars op.

De AEX-index sloot de sessie 1,1 procent in het rood op 572,51 punten. De MidKap verloor 0,6 procent tot 767,90 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs raakten tot 1 procent kwijt. De hoofdindex in Londen eindigde met een plusje van 0,1 procent. De Britse economie krabbelde in mei voorzichtig op na de krimp van ruim 20 procent in april door de coronacrisis.

De AEX-index werd aangevoerd door verzekeraars NN Group en ASR die tot 3 procent wonnen. Ook Aegon (plus 1,5 procent) behoorde tot de sterkste stijgers. Ook andere financiële fondsen als ABN AMRO en ING stonden bij de winnaars. Dat gold ook Albert Heijn-moeder Ahold Delhaize (plus 1,3 procent). Het supermarktbedrijf werd vooruit geholpen door de positieve halfjaarcijfers van de grote concurrent Jumbo.

GrandVision

Verder stonden bedrijven in de chipsector onder druk in navolging van de koersverliezen bij Amerikaanse sectorgenoten een dag eerder. In de AEX verloren ASMI en ASML tot 2,9 procent. In de MidKap stond BE Semiconductor bij de sterkste verliezers met een min van 4,2 procent. Hier sloot fitnessbedrijf Basic-Fit de rij met een verlies van 4,4 procent.

Optiekbedrijf GrandVision verloor de middelgrote bedrijven 1 procent. Volgens zakenkrant Financial Times eist de Europese Commissie dat de in Parijs genoteerde brillengigant EssilorLuxottica (min 1,9 procent) winkels in Italië en Nederland of Frankrijk verkoopt, anders mag de overname van GrandVision niet doorgaan wegens mededingingsbezwaren. In Nederland bezit GrandVision onder meer de ketens Pearle en Eye Wish.

Koersen

In Frankfurt beleefde HelloFresh een dag van uitersten, waarbij winsten en verliezen zich in rap tempo afwisselden. Bij de slotbel stond er een min van 1,7 procent op de borden. De Duitse maaltijdpakkettenbezorger heeft dankzij de coronacrisis een sterk tweede kwartaal achter de rug en schroefde zijn verwachtingen voor heel 2020 verder op.

De euro stond op 1,1399 dollar, tegen 1,1359 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 40,38 dollar. Brentolie steeg 0,8 procent in prijs tot 43,07 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Onderzoek: Nederlandse tuinen voor bijna helft versteend

APELDOORN (ANP) - Tuinen van woningen in Nederland zijn gemiddeld voor bijna de helft verhard met verstening en bijna een vijfde is zelfs voor meer dan driekwart versteend. Dat meldt verzekeraar Centraal Beheer in een analyse op basis van gegevens van ongeveer 5 miljoen woningen met een tuin. Centraal Beheer stelt dat een kleine vergroening van tuinen al een groot verschil kan maken bij extreem weer zoals hitte en zware regenval. Groenere tuinen kunnen beter regenwater opnemen en zorgen voor meer verkoeling.

1 uur geleden
Beurs in Amsterdam opent fors lager na techuitverkoop in Seoul

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een fors verlies aan de dag begonnen. Veel aandacht ging uit naar bewegingen op de beurs in Seoul, waar de Zuid-Koreaanse index Kospi hard omlaagging door de uitverkoop van techaandelen. Ook op het Damrak stonden chipbedrijven onder druk. Bierbrouwer Heineken won na de aankondiging van Rafael Oliveira als nieuwe topman. Oliveira gaf eerder leiding aan koffie- en theebedrijf JDE Peet's.

1 uur geleden
Arbodiensten: werkgevers moeten zich voorbereiden op hitte

UTRECHT (ANP) - De hoge temperaturen zorgen voor extra druk op veel werkvloeren en het is belangrijk dat werkgevers daar goed op inspelen en zich daarop voorbereiden. Dat melden de arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. Zij stellen dat kleine aanpassingen al verschil kunnen maken, zoals het plannen van werkzaamheden op koelere momenten van de dag, het tijdelijk verlagen van de werkdruk of het inlassen van extra pauzes.

2 uur geleden
Heineken benoemt koffiebaas Oliveira tot nieuwe topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft Rafael Oliveira benoemd tot nieuwe topman van de bierbrouwer. Hij volgt topman Dolf van den Brink op, die in januari aankondigde te vertrekken. Oliveira is de eerste buitenstaander ooit die topman wordt van Heineken. Tot voor kort was hij de topman van koffie- en theeconcern JDE Peet's, bekend van Douwe Egberts en Pickwick.

2 uur geleden
Verzekeraars betaalden minder aan klimaatschade dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - Extreem weer heeft in Nederland vorig jaar voor ruim 155 miljoen euro aan verzekerde schade gezorgd, ongeveer de helft van het bedrag een jaar eerder. Dat blijkt uit de jaarlijkse Klimaatschademonitor van het Verbond van Verzekeraars. Stormen waren in 2025 met meer dan 60 miljoen euro de grootste schadepost, gevolgd door hagelschade van ongeveer 50 miljoen euro.

3 uur geleden
Waarderingskamer: minder bezwaar tegen WOZ ondanks hogere waarden

DEN HAAG (ANP) - Er zijn minder bezwaren binnengekomen over de WOZ-waarden van woningen. Dat blijkt uit de Staat van de WOZ 2026 van de Waarderingskamer. Dit terwijl woningwaarden gemiddeld stegen.

3 uur geleden
Kleine stijging verkoop nieuwe auto's in EU in mei

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in mei licht gestegen, waarmee de verkoop voor de vierde maand op rij is toegenomen. Wel zwakte de verkoopgroei af in vergelijking met voorgaande maanden. Dat meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA.

3 uur geleden