Verzekeraars op winst in rode AEX
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met verlies de handel uitgegaan. Ook elders in Europa was de stemming overwegend negatief. Zorgen over de gevolgen van het hardnekkige coronavirus op het herstel van economieën drukten het sentiment. In de hoofdindex op Beursplein 5 vielen de winsten van verzekeraars op.
De AEX-index sloot de sessie 1,1 procent in het rood op 572,51 punten. De MidKap verloor 0,6 procent tot 767,90 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs raakten tot 1 procent kwijt. De hoofdindex in Londen eindigde met een plusje van 0,1 procent. De Britse economie krabbelde in mei voorzichtig op na de krimp van ruim 20 procent in april door de coronacrisis.
De AEX-index werd aangevoerd door verzekeraars NN Group en ASR die tot 3 procent wonnen. Ook Aegon (plus 1,5 procent) behoorde tot de sterkste stijgers. Ook andere financiële fondsen als ABN AMRO en ING stonden bij de winnaars. Dat gold ook Albert Heijn-moeder Ahold Delhaize (plus 1,3 procent). Het supermarktbedrijf werd vooruit geholpen door de positieve halfjaarcijfers van de grote concurrent Jumbo.
GrandVision
Verder stonden bedrijven in de chipsector onder druk in navolging van de koersverliezen bij Amerikaanse sectorgenoten een dag eerder. In de AEX verloren ASMI en ASML tot 2,9 procent. In de MidKap stond BE Semiconductor bij de sterkste verliezers met een min van 4,2 procent. Hier sloot fitnessbedrijf Basic-Fit de rij met een verlies van 4,4 procent.
Optiekbedrijf GrandVision verloor de middelgrote bedrijven 1 procent. Volgens zakenkrant Financial Times eist de Europese Commissie dat de in Parijs genoteerde brillengigant EssilorLuxottica (min 1,9 procent) winkels in Italië en Nederland of Frankrijk verkoopt, anders mag de overname van GrandVision niet doorgaan wegens mededingingsbezwaren. In Nederland bezit GrandVision onder meer de ketens Pearle en Eye Wish.
Koersen
In Frankfurt beleefde HelloFresh een dag van uitersten, waarbij winsten en verliezen zich in rap tempo afwisselden. Bij de slotbel stond er een min van 1,7 procent op de borden. De Duitse maaltijdpakkettenbezorger heeft dankzij de coronacrisis een sterk tweede kwartaal achter de rug en schroefde zijn verwachtingen voor heel 2020 verder op.
De euro stond op 1,1399 dollar, tegen 1,1359 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 40,38 dollar. Brentolie steeg 0,8 procent in prijs tot 43,07 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Jefferies Financial Group behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Volgens zakenkrant Financial Times werkt de Japanse kredietverstrekker Sumitomo Mitsui Financial Group (SMFG) aan plannen voor een mogelijke overname van de Amerikaanse investeringsbank. Jefferies is een belangrijke partner van SMFG en het Japanse bedrijf heeft al een groot belang in de Amerikaanse bank. Het aandeel Jefferies, dat dit jaar ongeveer een derde in waarde is gedaald, steeg meer dan 4 procent.
12 minuten geledenWOLFSBURG (ANP/RTR) - Volkswagen roept bijna 100.000 elektrische auto's terug vanwege problemen met batterijmodules, maakte de Duitse transportautoriteit KBA dinsdag bekend.
14 minuten geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft de export van aardgas naar Turkije stopgezet, nadat Israël vorige week het South Pars-gasveld had aangevallen. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. South Pars is het grootste gasveld ter wereld, Iran deelt het veld met Qatar.
16 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brancheverenigingen voor boeren uit Europa en Australië hebben hun onvrede geuit over het vrijhandelsakkoord dat de Europese Unie en Australië afgelopen nacht sloten. Daarin is onder meer afgesproken dat Australië de komende jaren meer rundvlees naar de EU mag exporteren en dat een deel wordt vrijgesteld van importheffingen. Ook de uitvoer van suiker en lamsvlees naar de EU wordt eenvoudiger.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondersteuning voor Nederlandse bedrijven en medewerkers kan niet wachten tot de besluitvorming in augustus rond Prinsjesdag, zoals het kabinet van premier Rob Jetten vorige week aankondigde. Daarvoor waarschuwen MKB Nederland en VNO-NCW. De ondernemersorganisaties pleiten onder meer voor een tijdelijk publiek fonds voor bedrijven die liquiditeitsproblemen hebben. Daar kunnen bedrijven geld lenen om deze periode door te kunnen komen, aldus de belangenbehartigers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan de inflatie in Nederland flink aanjagen en de economische groei ondermijnen. Dat voorziet De Nederlandsche Bank (DNB), die dinsdag verschillende scenario's heeft geschetst. Toch verwacht de centrale bank niet dat de impact zo groot wordt als tijdens de energiecrisis van 2022 na de Russische inval in Oekraïne.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is verstandig dat het kabinet nog niet meteen een besluit heeft genomen over eventuele compensatie voor huishoudens van de door de Iranoorlog gestegen energieprijzen. Dat zei president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) dinsdag bij de presentatie van het jaarverslag van de centrale bank.
1 uur geleden