'Verzekeraars moeten beter informeren over premies'
DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars moeten klanten vooraf beter informeren over het verhogen van premies voor autoverzekeringen, vindt de Consumentenbond. De bond stelt dat bijna de helft van de autobezitters afgelopen jaar een hogere premie moest betalen maar hier vooraf geen duidelijke informatie over ontving.
De Consumentenbond deed onderzoek onder 4000 autobezitters. In de meeste gevallen bleef de premiestijging beperkt tot 10 procent, maar 1 op de 13 ondervraagden kreeg een verhoging die varieerde van 20 procent tot een verdubbeling. De reden hiervoor was vaak 'meer en duurdere schades'. Een groot deel van de ondervraagden kreeg een maand vooraf bericht over de prijsstijging. Ruim een op de tien ondervraagden kreeg helemaal geen bericht.
De bond sprak verzekeraars al eerder aan op de gebrekkige informatie aan klanten. De Consumentenbond vindt dat verzekerden minimaal twee maanden van tevoren geïnformeerd moeten worden.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben in Rotterdam-Zuid meegedaan aan de stille tocht ter nagedachtenis aan Jahfairel, de 18-jarige jongeman die afgelopen dinsdag werd doodgeschoten in Nijmegen, meldt een ANP-verslaggever. De tocht eindigde met het drie keer roepen van zijn naam en een applaus.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee meldt "extra aandacht" te hebben voor de verdachte van de aanslag in Berlijn. Tijdens de Pride reed zaterdag iemand met een busje in op publiek en hij zou daarna ook op mensen hebben ingestoken. Er viel één dode en er raakten 29 mensen gewond.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het festival Milkshake in Amsterdam wordt zondag om 17.00 uur een minuut stilte gehouden vanwege de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Dat laat een woordvoerder van het evenement weten. "Liefde, zichtbaarheid en solidariteit zullen altijd sterker zijn dan angst", benadrukt de organisatie in een verklaring.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn geen Nederlanders onder de slachtoffers van de aanslag zaterdag in Berlijn. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken zondag begin van de middag.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in het Haagse Zuiderpark een 35-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden. Hij wordt verdacht van zware mishandeling. Twee mannen raakten dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moesten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van de WorldPride in Amsterdam heeft "met grote verslagenheid" kennisgenomen van de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Ze spreekt van tragisch nieuws en betuigt medeleven met "de slachtoffers, hun dierbaren en de gehele LGBTQIA+-gemeenschap in Berlijn".
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) wacht voor verdere duiding van de aanslag in Berlijn nadere informatie uit Duitsland af. De NCTV spreekt in een verklaring van een "vreselijke gebeurtenis" en leeft mee met slachtoffers en nabestaanden. "Waar de Pride staat voor tolerantie en vrijheid, eindigt deze in chaos en verdriet."
11 uur geleden