Verzekeraars melden ruim 200 schademeldingen na storm Conall
DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars Interpolis en Nationale-Nederlanden (NN) hebben tot nu toe in totaal meer dan tweehonderd schademeldingen ontvangen na storm Conall, die woensdag over Nederland trok. Mensen melden onder meer waterschade, schade door weggewaaide dakpannen en losse spullen of schade aan zonnepanelen.
Bij Interpolis ging het in totaal om 142 meldingen die tot nu toe zijn binnengekomen. Het grootste deel daarvan kwam uit Noord-Holland, maar ook uit Overijssel en Friesland kwamen meldingen binnen. "De impact lijkt tot nu toe mee te vallen", liet een woordvoerder van Interpolis donderdag weten. NN, waar ook OHRA en de verzekeringen van ABN AMRO, ING en SNS onder vallen, kreeg in totaal een kleine honderd schademeldingen binnen. Volgens een woordvoerder van die verzekeraar kwamen de meldingen ook vooral uit gebieden in het noorden van het land.
Het KNMI had voor een groot deel van het land code oranje afgegeven vanwege de storm. Met name de noordelijke provincies hadden last van Conall. Brandweerkorpsen in Noord-Holland hadden een drukke avond en de meldkamer van de brandweer in Oost-Nederland raakte overbelast door de vele meldingen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De tekorten aan olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng) veroorzaakt door de blokkade van de Straat van Hormuz zullen waarschijnlijk nog maanden aanhouden en mogelijk zelfs tot volgend jaar duren. Dat zei topman Wael Sawan van olie- en gasconcern Shell in een interview met Bloomberg TV.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal stakingen op het werk is in 2025 verder afgenomen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde 23 stakingen, 13 minder dan in 2024. Na de piek van 52 stakingen in 2023, onder meer door de hoge inflatie, komt het aantal nu weer uit op het gemiddelde niveau van deze eeuw.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen van 15 jaar en ouder met een baan tegen minimumloon is in 2025 licht afgenomen ten opzichte van een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging het om 610.000 mensen, ongeveer 6000 minder dan in 2024. Dit komt neer op 6,7 procent van alle werknemers.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
9 uur geledenXIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
11 uur geleden