Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraars krijgen ruim 100 schademeldingen oud en nieuw

Verzekeraars krijgen ruim 100 schademeldingen oud en nieuw

UTRECHT (ANP) - Meer verzekeraars hebben in navolging van NN de eerste meldingen over schade rond oud en nieuw binnen. Bij Univé zijn tot nu toe 96 meldingen gedaan en bij ASR tussen de twintig en dertig. Univé schat dat de hoogte van de gemelde schade bij die verzekeraar 175.000 euro is.

Dat bedrag is volgens Univé relatief laag. "Het valt op zich mee, want sommige jaarwisselingen is het hoger geweest", verklaart een woordvoerder. Hij verwacht niet dat het uiteindelijke bedrag meer dan 200.000 euro zal worden. Bij Univé is vooral brandschade gemeld aan huizen, zakelijke panden en auto's. Een van de meldingen gaat over een woning die zoveel schade heeft opgelopen dat die onbewoonbaar is, stelt hij. Ook zijn volgens hem een schuur en een kapschuur uitgebrand, mogelijk door vuurwerk.

Bij ASR hebben mensen schade aan of in huis gemeld, die soms te maken heeft met vuurwerk. Wat precies is beschadigd, is volgens een woordvoerster nog niet bekend. Ze verwacht dat het aantal claims van schade rond de jaarwisseling nog oploopt. "Adviseurs hebben nog niet alle meldingen verwerkt of doorgegeven", licht ze toe. Tijdens de eerste drie dagen van vorig jaar kreeg de verzekeraar vijftig meldingen binnen.

Eerste schatting

Nationale-Nederlanden (NN) was woensdagmiddag de eerste verzekeraar die de eerste schademeldingen van de jaarwisseling bekendmaakte. Tot dat moment dienden ongeveer twintig mensen direct een claim in bij het concern. NN voert ook de labels ING Verzekeringen, SNS Verzekeringen, OHRA en ABN AMRO Verzekeringen en is daardoor een van de grotere schadeverzekeraars van Nederland. Allianz hoopt later op de dag cijfers over het aantal schademeldingen rond oud en nieuw te hebben.

Het Verbond van Verzekeraars verwacht volgende week met een eerste schatting van de totale schade voor verzekeraars te komen. Tijdens de jaarwisseling van 2023 naar 2024 dacht de branchevereniging in een eerste schatting dat particulieren voor zeker 8 miljoen euro schade hadden geleden door vuurwerk. Dat was minder dan de geschatte 10 miljoen euro aan schade de jaarwisseling daarvoor.

Meer uit Financieel

AEX herstelt licht na fors verlies door zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst aan de dag begonnen. De AEX toonde daarmee enig herstel na het forse verlies een dag eerder, toen zorgen over de aanhoudende gevechten in het Midden-Oosten veel aandelen lager zetten.

1 uur geleden
Unilever bevestigt bod van specerijenbedrijf op voedingsdivisie

LONDEN (ANP) - Verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever bevestigt dat een ander bedrijf een overnamebod heeft gedaan op zijn divisie voor eten en drinken. Het gaat om een bod van de specerijenproducent McCormick.

2 uur geleden
Air France-KLM houdt rekening met brandstoftekorten

LONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartconcern Air France-KLM bereidt zich voor op mogelijke brandstoftekorten in delen van de wereld waar het naartoe vliegt. Door de Iranoorlog is de export van brandstoffen vanuit de Golfregio ernstig verhinderd, wat vooral Zuidoost-Aziatische landen raakt. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie houdt daarom rekening met problemen bij terugvluchten uit dat deel van de wereld, zei topman Ben Smith tegen de Financial Times.

2 uur geleden
Adviesprijzen benzine en diesel aan de pomp verder omhoog

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de pomp zijn vrijdag verder gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. De adviesprijs voor een liter Euro95 staat volgens consumentencollectief UnitedConsumers nu op 2,565 euro. Dat was 2,543 euro een dag eerder.

2 uur geleden
Investeringen begin 2026 gedaald

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven in Nederland hebben in januari 1, 4 procent minder geïnvesteerd dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee was het de vierde maand op rij van dalende investeringen. Er gingen vooral minder investeringen naar gebouwen, auto's en infrastructuur.

2 uur geleden
IEA waarschuwt voor grote energiecrisis door oorlog Midden-Oosten

PARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten veroorzaakt een grote energiecrisis, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Zolang de oorlog aanhoudt, is het volgens de organisatie aan overheden en ook burgers in de rest van de wereld om de impact van de forse olie- en gasprijsstijgingen zoveel mogelijk te beperken. Het IEA raadt mensen bijvoorbeeld aan waar mogelijk vanuit huis te werken om brandstofkosten te drukken.

3 uur geleden
WSJ: Unilever praat met McCormick over afsplitsing voedingstak

LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.

8 uur geleden