Verzekeraars krijgen ruim 100 schademeldingen oud en nieuw
UTRECHT (ANP) - Meer verzekeraars hebben in navolging van NN de eerste meldingen over schade rond oud en nieuw binnen. Bij Univé zijn tot nu toe 96 meldingen gedaan en bij ASR tussen de twintig en dertig. Univé schat dat de hoogte van de gemelde schade bij die verzekeraar 175.000 euro is.
Dat bedrag is volgens Univé relatief laag. "Het valt op zich mee, want sommige jaarwisselingen is het hoger geweest", verklaart een woordvoerder. Hij verwacht niet dat het uiteindelijke bedrag meer dan 200.000 euro zal worden. Bij Univé is vooral brandschade gemeld aan huizen, zakelijke panden en auto's. Een van de meldingen gaat over een woning die zoveel schade heeft opgelopen dat die onbewoonbaar is, stelt hij. Ook zijn volgens hem een schuur en een kapschuur uitgebrand, mogelijk door vuurwerk.
Bij ASR hebben mensen schade aan of in huis gemeld, die soms te maken heeft met vuurwerk. Wat precies is beschadigd, is volgens een woordvoerster nog niet bekend. Ze verwacht dat het aantal claims van schade rond de jaarwisseling nog oploopt. "Adviseurs hebben nog niet alle meldingen verwerkt of doorgegeven", licht ze toe. Tijdens de eerste drie dagen van vorig jaar kreeg de verzekeraar vijftig meldingen binnen.
Eerste schatting
Nationale-Nederlanden (NN) was woensdagmiddag de eerste verzekeraar die de eerste schademeldingen van de jaarwisseling bekendmaakte. Tot dat moment dienden ongeveer twintig mensen direct een claim in bij het concern. NN voert ook de labels ING Verzekeringen, SNS Verzekeringen, OHRA en ABN AMRO Verzekeringen en is daardoor een van de grotere schadeverzekeraars van Nederland. Allianz hoopt later op de dag cijfers over het aantal schademeldingen rond oud en nieuw te hebben.
Het Verbond van Verzekeraars verwacht volgende week met een eerste schatting van de totale schade voor verzekeraars te komen. Tijdens de jaarwisseling van 2023 naar 2024 dacht de branchevereniging in een eerste schatting dat particulieren voor zeker 8 miljoen euro schade hadden geleden door vuurwerk. Dat was minder dan de geschatte 10 miljoen euro aan schade de jaarwisseling daarvoor.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.
7 uur geleden