Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraars krijgen ruim 100 schademeldingen oud en nieuw

Verzekeraars krijgen ruim 100 schademeldingen oud en nieuw

UTRECHT (ANP) - Meer verzekeraars hebben in navolging van NN de eerste meldingen over schade rond oud en nieuw binnen. Bij Univé zijn tot nu toe 96 meldingen gedaan en bij ASR tussen de twintig en dertig. Univé schat dat de hoogte van de gemelde schade bij die verzekeraar 175.000 euro is.

Dat bedrag is volgens Univé relatief laag. "Het valt op zich mee, want sommige jaarwisselingen is het hoger geweest", verklaart een woordvoerder. Hij verwacht niet dat het uiteindelijke bedrag meer dan 200.000 euro zal worden. Bij Univé is vooral brandschade gemeld aan huizen, zakelijke panden en auto's. Een van de meldingen gaat over een woning die zoveel schade heeft opgelopen dat die onbewoonbaar is, stelt hij. Ook zijn volgens hem een schuur en een kapschuur uitgebrand, mogelijk door vuurwerk.

Bij ASR hebben mensen schade aan of in huis gemeld, die soms te maken heeft met vuurwerk. Wat precies is beschadigd, is volgens een woordvoerster nog niet bekend. Ze verwacht dat het aantal claims van schade rond de jaarwisseling nog oploopt. "Adviseurs hebben nog niet alle meldingen verwerkt of doorgegeven", licht ze toe. Tijdens de eerste drie dagen van vorig jaar kreeg de verzekeraar vijftig meldingen binnen.

Eerste schatting

Nationale-Nederlanden (NN) was woensdagmiddag de eerste verzekeraar die de eerste schademeldingen van de jaarwisseling bekendmaakte. Tot dat moment dienden ongeveer twintig mensen direct een claim in bij het concern. NN voert ook de labels ING Verzekeringen, SNS Verzekeringen, OHRA en ABN AMRO Verzekeringen en is daardoor een van de grotere schadeverzekeraars van Nederland. Allianz hoopt later op de dag cijfers over het aantal schademeldingen rond oud en nieuw te hebben.

Het Verbond van Verzekeraars verwacht volgende week met een eerste schatting van de totale schade voor verzekeraars te komen. Tijdens de jaarwisseling van 2023 naar 2024 dacht de branchevereniging in een eerste schatting dat particulieren voor zeker 8 miljoen euro schade hadden geleden door vuurwerk. Dat was minder dan de geschatte 10 miljoen euro aan schade de jaarwisseling daarvoor.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

1 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

3 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

4 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

5 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

7 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

7 uur geleden
Voorraad koffers achtergebleven op Schiphol na sneeuwweek

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is nog een voorraad koffers achtergebleven na alle problemen met het winterweer van vorige week. Volgens een woordvoerder gaat het naar schatting om honderden koffers, maar een precies aantal heeft hij niet. Luchtvaartmaatschappijen en afhandelaars zijn volgens Schiphol druk bezig met het nabezorgen van de koffers aan de rechtmatige eigenaren.

7 uur geleden