Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraars: gevolgen zonnepaneelbranden nog vaak ongewis

Verzekeraars: gevolgen zonnepaneelbranden nog vaak ongewis

DEN HAAG (ANP) - Nederland is nog onvoldoende voorbereid op de gevolgen van zonnepaneelbranden. Vooral over de kosten die gemaakt worden om deeltjes van zonnepanelen op te ruimen in de omgeving van de brand zijn veel vragen. Het Verbond van Verzekeraars wil voor de zomer met ketenpartijen tot een protocol komen waarbij duidelijk wordt wie waarvoor verantwoordelijk is. Het is mogelijk dat dit ook leidt tot een hogere premie voor verzekerden die panelen op hun dak laten schroeven.

De vraag die bij verzekeraars speelt, is wie verantwoordelijk is voor het opruimen van de deeltjes die bij brand vrijkomen. Wie gaat dat betalen en welk deel valt onder welke dekking? Een protocol moet daar duidelijkheid in scheppen. Dit kan leiden tot uitbreiding van verzekeringspolissen met dekking voor bepaalde risico's waarvoor dan misschien ook premie moet worden betaald. Een grote brand in het Friese Noordbergum vorig jaar heeft de problematiek over zonnepanelenbranden nog eens goed duidelijk gemaakt. Destijds kwamen tot in de wijde omtrek deeltjes van zonnepanelen neer.

Voor schade door brand bij zonnepanelen die aan een huis vastgeschroefd zitten zijn huiseigenaren doorgaans wel verzekerd. Vooral over de gevolgen bestaan nog vragen. Zeker als een bedrijfspand met een zonnedak in brand vliegt.

Bij het afwikkelen van zonnepaneelbranden kan een keur aan verzekeringspakketten een rol spelen. Zo zijn kosten voor het opruimen van een bedrijfsbrand vaak aanvullend meeverzekerd op bijvoorbeeld een gebouwenverzekering. Maar die aanvullende dekking is vaak beperkt tot alleen de 'kale' opruimingskosten. Daar vallen andere kosten zoals schade en onderzoekskosten mogelijk weer niet onder. Ook kan het zo zijn dat alleen de opruimkosten op de eigen locatie of die van de directe buren zijn verzekerd.

Verder zouden verzekerden een beroep kunnen doen op de milieuschadeverzekering. Maar dat kan pas als er ook daadwerkelijk sprake is van verontreiniging. Over het verontreinigende karakter van zonnepanelendeeltjes is veel discussie. Op de totale gebouwverzekering zijn de opruimkosten vaak veel lager dan huidige limieten wat betreft milieuschadeverzekeringen. Wat dit uiteindelijk betekent voor de premie, is dus echt aan de individuele verzekeraars, benadrukt het verbond. Het 'probleem' van de aansprakelijkheidsverzekering is weer dat er sprake moet zijn van aansprakelijkheid. Dat is bij de zonnepanelendeeltjes niet altijd het geval.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt lager, JPMorgan verliest na resultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.

2 uur geleden
Rusland neemt controle over fabrieken isolatiefabrikant Rockwool

KOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".

4 uur geleden
Trump zegt binnen enkele weken Fed-nominatie aan te kondigen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.

5 uur geleden
Boeing ontvangt voor het eerst sinds 2018 meer orders dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.

7 uur geleden
AEX-index zet opmars naar historische 1000-puntengrens voort

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geƫindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geƫindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.

7 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

9 uur geleden
Wereldbank: dit decennium minste economische groei sinds jaren 60

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.

9 uur geleden