Verzekeraars: forse daling in claims woningbranden
DEN HAAG (ANP) - Het aantal claims dat verzekeraars ontvangen na een woningbrand is vorig jaar fors gedaald van 67.165 naar 59.011. Dat staat in de risicomonitor woningbranden van het Verbond van Verzekeraars.
Daarmee werd een neerwaartse trend voortgezet die al sinds 2018 is te zien. Alleen in 2020 was er een lichte toename, vermoedelijk doordat meer mensen vanwege corona thuiswerkten, meldt het verbond.
De Nederlandse Brandwonden Stichting zag vorig jaar nog geen afname van het aantal slachtoffers. "Het is heel mooi om te zien dat het aantal claims woningbranden daalt. Maar we kunnen deze resultaten helaas nog niet terugzien in de cijfers van de brandwondencentra’’, aldus directeur Rob Baardse.
Brandpreventie
Algemeen directeur Richard Weurding van het Verbond van Verzekeraars schrijft de daling in claims onder meer toe aan de aanhoudende aandacht voor brandpreventie, zoals de wettelijke verplichting tot het plaatsen van brandmelders. "Ook zien we een daling van de brandschade na oud en nieuw, omdat zwaar vuurwerk is verboden en er beter wordt gehandhaafd’’, aldus Weurding.
Het is volgens Weurding de vraag of de dalende trend doorzet, omdat de fors gestegen brandstofprijzen nieuwe risico’s met zich meebrengen. Op zoek naar goedkopere alternatieven is de verkoop van brandhout en alternatieve elektrische verwarmingstoestellen fors gestegen. Weurding: "Er wordt ook geëxperimenteerd met kaarsen in kleipotten en verwarmingslampen. Dat is begrijpelijk maar het kan als je niet oppast slecht uitpakken." Ook Brandweer Nederland wijst op dit gevaar en adviseert schoorstenen regelmatig te laten vegen en geen nat hout te stoken.
Meer uit Binnenland
OIRSCHOT (ANP) - Op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is donderdag een natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de Veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De oorzaak is nog niet bekend. Het gebied dat in brand staat is momenteel ongeveer 100 bij 100 meter groot, vergelijkbaar met twee voetbalvelden.
15 minuten geledenNUNSPEET (ANP) - Het is nog niet duidelijk of de Defensieoefening op het legerterrein 't Harde heeft geleid tot de grote natuurbrand op de Veluwe. Dat zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. "Onderzoek ter plaatse is nog niet mogelijk zolang de brand niet geblust is. Uiteraard zijn we al wel gestart met het horen van betrokkenen en onderzoek dat zich niet in het natuurgebied afspeelt."
34 minuten geledenELBURG (ANP) - In de gemeente Elburg zijn bijna alle wegen weer vrijgegeven die woensdag als gevolg van de uitzonderlijk grote natuurbrand in 't Harde werden afgesloten. De Eperweg is wel nog dicht, meldt een woordvoerder van de gemeente. Dat is hoogstwaarschijnlijk zo om de hulpdiensten, die nog volop bezig zijn met blussen, de ruimte te geven.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer zet momenteel in op zogenoemde "hotspots" bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein in 't Harde. Dit zijn volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio warme plekken in de ondergrond die in combinatie met de wind weer kunnen ontbranden. "Daar wordt nu door ons brandweerpersoneel op ingezet."
2 uur geledenBREDA (ANP) - In delen van Midden- en West-Brabant mag sinds donderdagochtend geen water uit beken en sloten meer gehaald worden. Door de aanhoudende droogte zijn de waterstanden fors gedaald, meldt Waterschap Brabantse Delta. Het zogeheten onttrekkingsverbod geldt voor zeven stroomgebieden.
2 uur geledenNUNSPEET (ANP) - In de gemeente Nunspeet zijn de wegen die woensdag werden afgesloten als gevolg van de uitzonderlijk grote natuurbrand, weer vrijgegeven. De brand brak uit op militair oefenterrein 't Harde, ongeveer 10 kilometer verderop, en is donderdagochtend nog niet geblust. Een woordvoerder van de gemeente zegt dat er donderdag in Nunspeet geen rook, maar wel een brandlucht hangt. "We zullen de brandgeur nog wel een paar dagen ruiken in Nunspeet."
3 uur geledenKESSEL (ANP) - Voor het gebied rond de grote natuurbrand tussen de Limburgse plaatsen Helden en Kessel geldt een noodverordening. Het gebied is afgesloten, meldt de gemeente Peel en Maas.
3 uur geleden