Verzekeraars ASR en NN onderaan in afwachtende AEX
AMSTERDAM (ANP) - De verzekeraars ASR en NN Group behoorden dinsdag tot de grootste dalers in de AEX-index op het Damrak, die weinig beweging liet zien. Beleggers deden het rustig aan en wachten vooral op het Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag op het programma staat. Voor de Amerikaanse Federal Reserve is de inflatie belangrijk voor het rentebeleid en beleggers hopen dat de rente snel omlaag kan als de inflatie meevalt.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 910,51 punten. ASR en NN verloren respectievelijk 3,7 procent en 2,1 procent. Branchegenoot Aegon, die later deze week nog met cijfers komt, daalde 1,3 procent. De MidKap klom 0,1 procent tot 939,41 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,2 procent. Londen won een fractie.
ABN AMRO, die woensdag met resultaten komt, was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 0,7 procent. Staalproducent ArcelorMittal volgde met een plus van 0,6 procent.
Koersdaling B&S
In de MidKap ging maaltijdbezorger Just Eat Takeaway aan kop met een winst van dik 3 procent. Het nieuws dat het Amerikaanse Uber de Taiwanese activiteiten van maaltijdbezorger Delivery Hero (plus 19 procent) koopt, zorgde voor overnamespeculatie in de sector. OCI daalde 0,3 procent. De kunstmestproducent zag de omzet en de aangepaste bedrijfswinst dalen ten opzichte van een jaar eerder. De daling werd vooral veroorzaakt door de lagere stikstofprijzen vergeleken met een jaar geleden.
B&S verloor 1,5 procent. De bevoorrader van cruiseschepen en luchthavens zag de omzet licht stijgen in het eerste kwartaal. Alle segmenten toonden groei ten opzichte van een jaar eerder, behalve het drankensegment. Door de lastige omstandigheden in de likeurmarkt werd het bedrijf ook iets voorzichtiger over de omzetgroei dit jaar.
Euro- en oliekoers
Ebusco klom 1,7 procent. De fabrikant van elektrische bussen wil Michiel Peters per 1 augustus benoemen tot mede-bestuursvoorzitter. Peters, die eerder topman was van Vanderlande en Moba Group, deelt die functie met oprichter Peter Bijvelds.
De euro was 1,0786 dollar waard, tegen 1,0790 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent in prijs tot 79,07 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 83,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
6 uur geledenXIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.
10 uur geleden