Verzekeraars ASR en NN onderaan in afwachtende AEX
AMSTERDAM (ANP) - De verzekeraars ASR en NN Group behoorden dinsdag tot de grootste dalers in de AEX-index op het Damrak, die weinig beweging liet zien. Beleggers deden het rustig aan en wachten vooral op het Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag op het programma staat. Voor de Amerikaanse Federal Reserve is de inflatie belangrijk voor het rentebeleid en beleggers hopen dat de rente snel omlaag kan als de inflatie meevalt.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 910,51 punten. ASR en NN verloren respectievelijk 3,7 procent en 2,1 procent. Branchegenoot Aegon, die later deze week nog met cijfers komt, daalde 1,3 procent. De MidKap klom 0,1 procent tot 939,41 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,2 procent. Londen won een fractie.
ABN AMRO, die woensdag met resultaten komt, was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 0,7 procent. Staalproducent ArcelorMittal volgde met een plus van 0,6 procent.
Koersdaling B&S
In de MidKap ging maaltijdbezorger Just Eat Takeaway aan kop met een winst van dik 3 procent. Het nieuws dat het Amerikaanse Uber de Taiwanese activiteiten van maaltijdbezorger Delivery Hero (plus 19 procent) koopt, zorgde voor overnamespeculatie in de sector. OCI daalde 0,3 procent. De kunstmestproducent zag de omzet en de aangepaste bedrijfswinst dalen ten opzichte van een jaar eerder. De daling werd vooral veroorzaakt door de lagere stikstofprijzen vergeleken met een jaar geleden.
B&S verloor 1,5 procent. De bevoorrader van cruiseschepen en luchthavens zag de omzet licht stijgen in het eerste kwartaal. Alle segmenten toonden groei ten opzichte van een jaar eerder, behalve het drankensegment. Door de lastige omstandigheden in de likeurmarkt werd het bedrijf ook iets voorzichtiger over de omzetgroei dit jaar.
Euro- en oliekoers
Ebusco klom 1,7 procent. De fabrikant van elektrische bussen wil Michiel Peters per 1 augustus benoemen tot mede-bestuursvoorzitter. Peters, die eerder topman was van Vanderlande en Moba Group, deelt die functie met oprichter Peter Bijvelds.
De euro was 1,0786 dollar waard, tegen 1,0790 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent in prijs tot 79,07 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 83,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.
5 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.
9 uur geleden