Verzekeraars ASR en NN onderaan in afwachtende AEX
AMSTERDAM (ANP) - De verzekeraars ASR en NN Group behoorden dinsdag tot de grootste dalers in de AEX-index op het Damrak, die weinig beweging liet zien. Beleggers deden het rustig aan en wachten vooral op het Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag op het programma staat. Voor de Amerikaanse Federal Reserve is de inflatie belangrijk voor het rentebeleid en beleggers hopen dat de rente snel omlaag kan als de inflatie meevalt.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 910,51 punten. ASR en NN verloren respectievelijk 3,7 procent en 2,1 procent. Branchegenoot Aegon, die later deze week nog met cijfers komt, daalde 1,3 procent. De MidKap klom 0,1 procent tot 939,41 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,2 procent. Londen won een fractie.
ABN AMRO, die woensdag met resultaten komt, was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 0,7 procent. Staalproducent ArcelorMittal volgde met een plus van 0,6 procent.
Koersdaling B&S
In de MidKap ging maaltijdbezorger Just Eat Takeaway aan kop met een winst van dik 3 procent. Het nieuws dat het Amerikaanse Uber de Taiwanese activiteiten van maaltijdbezorger Delivery Hero (plus 19 procent) koopt, zorgde voor overnamespeculatie in de sector. OCI daalde 0,3 procent. De kunstmestproducent zag de omzet en de aangepaste bedrijfswinst dalen ten opzichte van een jaar eerder. De daling werd vooral veroorzaakt door de lagere stikstofprijzen vergeleken met een jaar geleden.
B&S verloor 1,5 procent. De bevoorrader van cruiseschepen en luchthavens zag de omzet licht stijgen in het eerste kwartaal. Alle segmenten toonden groei ten opzichte van een jaar eerder, behalve het drankensegment. Door de lastige omstandigheden in de likeurmarkt werd het bedrijf ook iets voorzichtiger over de omzetgroei dit jaar.
Euro- en oliekoers
Ebusco klom 1,7 procent. De fabrikant van elektrische bussen wil Michiel Peters per 1 augustus benoemen tot mede-bestuursvoorzitter. Peters, die eerder topman was van Vanderlande en Moba Group, deelt die functie met oprichter Peter Bijvelds.
De euro was 1,0786 dollar waard, tegen 1,0790 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent in prijs tot 79,07 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 83,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.
5 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
13 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
13 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.
16 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.
17 uur geleden