Verzekeraars ASR en NN onderaan in afwachtende AEX
AMSTERDAM (ANP) - De verzekeraars ASR en NN Group behoorden dinsdag tot de grootste dalers in de AEX-index op het Damrak, die weinig beweging liet zien. Beleggers deden het rustig aan en wachten vooral op het Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag op het programma staat. Voor de Amerikaanse Federal Reserve is de inflatie belangrijk voor het rentebeleid en beleggers hopen dat de rente snel omlaag kan als de inflatie meevalt.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 910,51 punten. ASR en NN verloren respectievelijk 3,7 procent en 2,1 procent. Branchegenoot Aegon, die later deze week nog met cijfers komt, daalde 1,3 procent. De MidKap klom 0,1 procent tot 939,41 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,2 procent. Londen won een fractie.
ABN AMRO, die woensdag met resultaten komt, was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 0,7 procent. Staalproducent ArcelorMittal volgde met een plus van 0,6 procent.
Koersdaling B&S
In de MidKap ging maaltijdbezorger Just Eat Takeaway aan kop met een winst van dik 3 procent. Het nieuws dat het Amerikaanse Uber de Taiwanese activiteiten van maaltijdbezorger Delivery Hero (plus 19 procent) koopt, zorgde voor overnamespeculatie in de sector. OCI daalde 0,3 procent. De kunstmestproducent zag de omzet en de aangepaste bedrijfswinst dalen ten opzichte van een jaar eerder. De daling werd vooral veroorzaakt door de lagere stikstofprijzen vergeleken met een jaar geleden.
B&S verloor 1,5 procent. De bevoorrader van cruiseschepen en luchthavens zag de omzet licht stijgen in het eerste kwartaal. Alle segmenten toonden groei ten opzichte van een jaar eerder, behalve het drankensegment. Door de lastige omstandigheden in de likeurmarkt werd het bedrijf ook iets voorzichtiger over de omzetgroei dit jaar.
Euro- en oliekoers
Ebusco klom 1,7 procent. De fabrikant van elektrische bussen wil Michiel Peters per 1 augustus benoemen tot mede-bestuursvoorzitter. Peters, die eerder topman was van Vanderlande en Moba Group, deelt die functie met oprichter Peter Bijvelds.
De euro was 1,0786 dollar waard, tegen 1,0790 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent in prijs tot 79,07 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 83,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Tesla hoorde dinsdag bij de verliezers op de beurzen in New York na publicatie van de verkoopprognoses van analisten. Daaruit kwam naar voren dat de leveringen in de laatste maanden van dit jaar volgens de kenners mogelijk lager uitpakken dan veel beleggers voorzien. Het aandeel zakte op de een na laatste handelsdag van het jaar ruim 1 procent.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De populariteit van Labubu-knuffels lijkt over zijn hoogtepunt heen, vrezen beleggers. De Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart, de maker van de kleine pluchen monsters met puntige oren en gekartelde tanden, is op de beurs in Hongkong sinds augustus al zo'n 44 procent gezakt. Daardoor is omgerekend meer dan 20 miljard euro aan beurswaarde weggevaagd.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China eist van chipfabrikanten dat ze minstens 50 procent in China geproduceerde apparatuur gebruiken als ze hun productiecapaciteit in het land willen uitbreiden. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een van de grootste maatregelen tot nu toe van de regering in Beijing om de afhankelijkheid van buitenlandse technologie te verminderen.
6 uur geledenROME (ANP/DPA/BELGA) - De Italiaanse regering heeft na jaren van weerstand de productie van alcoholvrije wijn goedgekeurd. Daarvoor hebben de ministeries van Financiën en Landbouw een decreet ondertekend, een definitieve goedkeuring waar de Italiaanse wijnindustrie lang op heeft gewacht.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam lijkt af te stevenen op een jaarwinst rond de 8 procent. Dinsdag, op de een na laatste handelsdag van het jaar, ging de hoofdgraadmeter aan het Damrak met een dagwinst van 0,5 procent de handel uit. Daarmee deden beleggers het rustig aan, na een onstuimig beursjaar.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Eurostar start de dienstregeling van de treinen van en naar Londen weer op, meldt het bedrijf. Eerder dinsdag schrapte Eurostar alle treinritten van en naar Londen tot nader order vanwege problemen met de bovenleiding in de Kanaaltunnel. Inmiddels is de tunnel weer deels open.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts hebben dinsdag de zoektocht in gang gezet naar een nieuw bestuur voor vakbond FNV. "We zoeken mensen die samen met de leden de vakbond weer stevig aan tafel brengen, aan de cao-tafel, op de werkvloer en in politiek Den Haag", zegt Asscher, een van de twee tijdelijke toezichthouders bij de vakbond.
9 uur geleden