Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraars ASR en NN onderaan in afwachtende AEX

Verzekeraars ASR en NN onderaan in afwachtende AEX

AMSTERDAM (ANP) - De verzekeraars ASR en NN Group behoorden dinsdag tot de grootste dalers in de AEX-index op het Damrak, die weinig beweging liet zien. Beleggers deden het rustig aan en wachten vooral op het Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag op het programma staat. Voor de Amerikaanse Federal Reserve is de inflatie belangrijk voor het rentebeleid en beleggers hopen dat de rente snel omlaag kan als de inflatie meevalt.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 910,51 punten. ASR en NN verloren respectievelijk 3,7 procent en 2,1 procent. Branchegenoot Aegon, die later deze week nog met cijfers komt, daalde 1,3 procent. De MidKap klom 0,1 procent tot 939,41 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,2 procent. Londen won een fractie.

ABN AMRO, die woensdag met resultaten komt, was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 0,7 procent. Staalproducent ArcelorMittal volgde met een plus van 0,6 procent.

Koersdaling B&S

In de MidKap ging maaltijdbezorger Just Eat Takeaway aan kop met een winst van dik 3 procent. Het nieuws dat het Amerikaanse Uber de Taiwanese activiteiten van maaltijdbezorger Delivery Hero (plus 19 procent) koopt, zorgde voor overnamespeculatie in de sector. OCI daalde 0,3 procent. De kunstmestproducent zag de omzet en de aangepaste bedrijfswinst dalen ten opzichte van een jaar eerder. De daling werd vooral veroorzaakt door de lagere stikstofprijzen vergeleken met een jaar geleden.

B&S verloor 1,5 procent. De bevoorrader van cruiseschepen en luchthavens zag de omzet licht stijgen in het eerste kwartaal. Alle segmenten toonden groei ten opzichte van een jaar eerder, behalve het drankensegment. Door de lastige omstandigheden in de likeurmarkt werd het bedrijf ook iets voorzichtiger over de omzetgroei dit jaar.

Euro- en oliekoers

Ebusco klom 1,7 procent. De fabrikant van elektrische bussen wil Michiel Peters per 1 augustus benoemen tot mede-bestuursvoorzitter. Peters, die eerder topman was van Vanderlande en Moba Group, deelt die functie met oprichter Peter Bijvelds.

De euro was 1,0786 dollar waard, tegen 1,0790 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent in prijs tot 79,07 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 83,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Klanten failliet zonne-energiebedrijf Soly naar Noors Otovo

AMSTERDAM (ANP) - De klanten van het failliete Groningse zonne-energiebedrijf Soly worden overgenomen door branchegenoot Otovo. Dat in Noorwegen opgerichte bedrijf krijgt er zo tienduizenden klanten bij. Maar de mensen die het betreft, kunnen geen aanspraak meer maken op bijvoorbeeld de installatiegarantie die Soly eerder bood.

4 minuten geleden
Moskou zet WhatsApp onder druk, Russen klagen over storingen

MOSKOU (ANP/RTR) - Duizenden Russen klaagden dinsdag, vlak voor de kerstdagen, over storingen en vertragingen bij WhatsApp, nadat Moskou maatregelen had genomen om de berichtendienst te dwarsbomen. WhatsApp beschuldigde de Russische autoriteiten ervan te proberen meer dan 100 miljoen Russen het recht op privécommunicatie te ontnemen.

9 minuten geleden
Supers willen namen vegaburger en plantaardige schnitzel behouden

LEIDSCHENDAM (ANP) - Supermarkten willen dat vleesvervangers herkenbare namen houden. Supermarktkoepel CBL roept het Europees Parlement daarom op het voorgestelde verbod op namen als vegaburger, vegetarische worst of plantaardige schnitzel te heroverwegen.

48 minuten geleden
Duitse industrie: 170.000 banen verloren in afgelopen jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse industrie heeft over het afgelopen jaar nog eens 170.000 banen verloren door de grote problemen waarmee veel industriebedrijven kampen. Dat zei de president van de Duitse Industrie- en Handelskamer (DIHK) in een interview met persbureau dpa. Zo hebben bijvoorbeeld de Duitse autosector en grondstoffenindustrie het erg moeilijk door felle concurrentie, een zwakkere vraag en hoge kosten.

54 minuten geleden
Italiaanse toezichthouder deelt forse boete uit aan Ryanair

ROME (ANP/RTR) - Ryanair heeft een boete van ongeveer 255 miljoen euro gekregen van de Italiaanse mededingingsautoriteit. Volgens de toezichthouder heeft de Ierse luchtvaartmaatschappij misbruik gemaakt van haar dominante positie in de reismarkt. Ryanair zou het reisbureaus moeilijker hebben gemaakt om Ryanair-vluchten aan te bieden in combinatie met vluchten van andere luchtvaartmaatschappijen of andere diensten.

1 uur geleden
Aandeelhouders Electronic Arts akkoord met miljardenovername

REDWOOD CITY (ANP/BLOOMBERG) - De aandeelhouders van computerspellenbedrijf Electronic Arts (EA), bekend van games als EA Sports FC en The Sims, hebben ingestemd met de overname van 55 miljard dollar door een groep investeerders. Door die overname verdwijnt EA van de aandelenbeurs in New York.

2 uur geleden
Novo Nordisk fors hoger op beurs na goedkeuring afslankpil in VS

AMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een opvallende winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen met een koerssprong van 7 procent. De Deense farmaceut heeft goedkeuring gekregen van de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA om zijn succesvolle afslankmiddel Wegovy in pilversie te gaan verkopen in de Verenigde Staten. Novo Nordisk wil begin januari beginnen met de verkoop van de afslankpillen.

3 uur geleden