Verzekeraars Aegon en NN stijgen in lagere AEX-index
AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars stonden maandag in de belangstelling op de Amsterdamse beurs. Aegon en NN Group profiteerden van hogere rentes op de obligatiemarkten en hoorden bij de grootste stijgers in de AEX-index. Door de dalende olieprijzen stond Shell juist vrijwel onderaan. Verder steeg ook InPost sterk na geruchten dat de Poolse aanbieder van pakketkluisjes door verschillende investeerders zou worden begeerd.
De hoofdindex op Beursplein 5 sloot 0,5 procent in de min op 720,36 punten. De MidKap steeg 0,3 procent tot 1050,46 punten onder aanvoering van InPost. De beurzen in Frankfurt en Parijs dikten tot 0,8 procent aan. Die in Londen daalde juist 0,1 procent.
In Moskou, waar weer in alle Russische aandelen kan worden gehandeld, zakte de MOEX-index 2,2 procent. Het is in Rusland nog wel verboden om te speculeren op koersdalingen en het blijft voor buitenlandse beleggers moeilijk om hun Russische aandelen te verkopen.
Shell
Aegon (plus 2 procent) en NN Group (plus 1,6 procent) behoorden tot de kopgroep. Hogere rentetarieven zijn goed voor het verdienmodel van banken en verzekeraars. ING stond ook lang op een duidelijke winst, maar sloot uiteindelijk 0,7 procent in het rood. Betaalbedrijf Adyen sloot de rij met een min van 4,2 procent.
Shell leverde 3 procent in. De olieprijzen gingen omlaag door de vrees dat de lockdown in de grote Chinese stad Shanghai de vraag naar olie zal raken. Een vat Amerikaanse olie werd 6,4 procent goedkoper op 106,56 dollar. Brentolie kostte 6 procent minder op 113,37 dollar per vat.
Heineken
Heineken verloor 0,1 procent. De bierbrouwer gaat zich volledig terugtrekken uit Rusland. Het concern denkt vanwege het besluit een afschrijving van circa 400 miljoen euro te moeten doen. Heineken kondigde eerder al aan te stoppen met de productie en verkoop van zijn Heineken-bier in Rusland, maar produceerde er ook veel lokale biermerken.
InPost werd een vijfde meer waard. Persbureau Bloomberg meldde dat verschillende investeerders zoals CVC Capital Partners en Hellman & Friedman mogelijk interesse zouden hebben in InPost. Het Poolse bedrijf trekt de aandacht van kopers doordat de waarde van het aandeel sinds de beursgang in januari vorig jaar met ongeveer twee derde is gezakt.
PostNL
PostNL steeg 0,9 procent ondanks nieuwe invallen bij Belgische distributiecentra van het postbedrijf omdat daar mogelijk misstanden zouden zijn. Daarbij zijn negen mensen opgepakt. Bij de kleine bedrijven viel Fastned op. De laadpalenaanbieder werd ruim 9 procent meer waard.
De euro was 1,0971 dollar waard, tegen 1,0983 dollar op vrijdag.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
15 uur geleden