Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraars Aegon en NN stijgen in lagere AEX-index

Verzekeraars Aegon en NN stijgen in lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars stonden maandag in de belangstelling op de Amsterdamse beurs. Aegon en NN Group profiteerden van hogere rentes op de obligatiemarkten en hoorden bij de grootste stijgers in de AEX-index. Door de dalende olieprijzen stond Shell juist vrijwel onderaan. Verder steeg ook InPost sterk na geruchten dat de Poolse aanbieder van pakketkluisjes door verschillende investeerders zou worden begeerd.

De hoofdindex op Beursplein 5 sloot 0,5 procent in de min op 720,36 punten. De MidKap steeg 0,3 procent tot 1050,46 punten onder aanvoering van InPost. De beurzen in Frankfurt en Parijs dikten tot 0,8 procent aan. Die in Londen daalde juist 0,1 procent.

In Moskou, waar weer in alle Russische aandelen kan worden gehandeld, zakte de MOEX-index 2,2 procent. Het is in Rusland nog wel verboden om te speculeren op koersdalingen en het blijft voor buitenlandse beleggers moeilijk om hun Russische aandelen te verkopen.

Shell

Aegon (plus 2 procent) en NN Group (plus 1,6 procent) behoorden tot de kopgroep. Hogere rentetarieven zijn goed voor het verdienmodel van banken en verzekeraars. ING stond ook lang op een duidelijke winst, maar sloot uiteindelijk 0,7 procent in het rood. Betaalbedrijf Adyen sloot de rij met een min van 4,2 procent.

Shell leverde 3 procent in. De olieprijzen gingen omlaag door de vrees dat de lockdown in de grote Chinese stad Shanghai de vraag naar olie zal raken. Een vat Amerikaanse olie werd 6,4 procent goedkoper op 106,56 dollar. Brentolie kostte 6 procent minder op 113,37 dollar per vat.

Heineken

Heineken verloor 0,1 procent. De bierbrouwer gaat zich volledig terugtrekken uit Rusland. Het concern denkt vanwege het besluit een afschrijving van circa 400 miljoen euro te moeten doen. Heineken kondigde eerder al aan te stoppen met de productie en verkoop van zijn Heineken-bier in Rusland, maar produceerde er ook veel lokale biermerken.

InPost werd een vijfde meer waard. Persbureau Bloomberg meldde dat verschillende investeerders zoals CVC Capital Partners en Hellman & Friedman mogelijk interesse zouden hebben in InPost. Het Poolse bedrijf trekt de aandacht van kopers doordat de waarde van het aandeel sinds de beursgang in januari vorig jaar met ongeveer twee derde is gezakt.

PostNL

PostNL steeg 0,9 procent ondanks nieuwe invallen bij Belgische distributiecentra van het postbedrijf omdat daar mogelijk misstanden zouden zijn. Daarbij zijn negen mensen opgepakt. Bij de kleine bedrijven viel Fastned op. De laadpalenaanbieder werd ruim 9 procent meer waard.

De euro was 1,0971 dollar waard, tegen 1,0983 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Rechter: huurders moeten meewerken aan aansluiting op warmtenet

ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.

6 minuten geleden
Kerosinetekort in Europa als Straat van Hormuz weken dichtblijft

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.

11 minuten geleden
Wall Street voorzichtig in aanloop naar gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.

17 minuten geleden
Tientallen Ierse tankstations leeg na dagenlang brandstofprotest

DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.

2 uur geleden
Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

4 uur geleden
Bouwmarkten zien flinke stijging in verkoop jerrycans

DEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.

4 uur geleden
Bond: piloten vrezen straf bij weigeren vliegen in Midden-Oosten

MONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.

5 uur geleden