Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraars Aegon en NN stijgen in lagere AEX-index

Verzekeraars Aegon en NN stijgen in lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars stonden maandag in de belangstelling op de Amsterdamse beurs. Aegon en NN Group profiteerden van hogere rentes op de obligatiemarkten en hoorden bij de grootste stijgers in de AEX-index. Door de dalende olieprijzen stond Shell juist vrijwel onderaan. Verder steeg ook InPost sterk na geruchten dat de Poolse aanbieder van pakketkluisjes door verschillende investeerders zou worden begeerd.

De hoofdindex op Beursplein 5 sloot 0,5 procent in de min op 720,36 punten. De MidKap steeg 0,3 procent tot 1050,46 punten onder aanvoering van InPost. De beurzen in Frankfurt en Parijs dikten tot 0,8 procent aan. Die in Londen daalde juist 0,1 procent.

In Moskou, waar weer in alle Russische aandelen kan worden gehandeld, zakte de MOEX-index 2,2 procent. Het is in Rusland nog wel verboden om te speculeren op koersdalingen en het blijft voor buitenlandse beleggers moeilijk om hun Russische aandelen te verkopen.

Shell

Aegon (plus 2 procent) en NN Group (plus 1,6 procent) behoorden tot de kopgroep. Hogere rentetarieven zijn goed voor het verdienmodel van banken en verzekeraars. ING stond ook lang op een duidelijke winst, maar sloot uiteindelijk 0,7 procent in het rood. Betaalbedrijf Adyen sloot de rij met een min van 4,2 procent.

Shell leverde 3 procent in. De olieprijzen gingen omlaag door de vrees dat de lockdown in de grote Chinese stad Shanghai de vraag naar olie zal raken. Een vat Amerikaanse olie werd 6,4 procent goedkoper op 106,56 dollar. Brentolie kostte 6 procent minder op 113,37 dollar per vat.

Heineken

Heineken verloor 0,1 procent. De bierbrouwer gaat zich volledig terugtrekken uit Rusland. Het concern denkt vanwege het besluit een afschrijving van circa 400 miljoen euro te moeten doen. Heineken kondigde eerder al aan te stoppen met de productie en verkoop van zijn Heineken-bier in Rusland, maar produceerde er ook veel lokale biermerken.

InPost werd een vijfde meer waard. Persbureau Bloomberg meldde dat verschillende investeerders zoals CVC Capital Partners en Hellman & Friedman mogelijk interesse zouden hebben in InPost. Het Poolse bedrijf trekt de aandacht van kopers doordat de waarde van het aandeel sinds de beursgang in januari vorig jaar met ongeveer twee derde is gezakt.

PostNL

PostNL steeg 0,9 procent ondanks nieuwe invallen bij Belgische distributiecentra van het postbedrijf omdat daar mogelijk misstanden zouden zijn. Daarbij zijn negen mensen opgepakt. Bij de kleine bedrijven viel Fastned op. De laadpalenaanbieder werd ruim 9 procent meer waard.

De euro was 1,0971 dollar waard, tegen 1,0983 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

RAI Vereniging wil 75 procent van de aandelen in de RAI verkopen

AMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.

45 minuten geleden
Europese luchthavenkoepel blij met brandstofplannen van Brussel

BRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens zijn blij met de plannen van de Europese Commissie die de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de energiemarkten in de EU moeten beperken. Hun koepelorganisatie ACI Europe laat weten de plannen te verwelkomen.

1 uur geleden
Wall Street opent met winst door verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, nadat president Donald Trump had aangekondigd de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran te verlengen. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten voor beleggers op Wall Street, waaronder van vliegtuigbouwer Boeing.

1 uur geleden
Grootste stijging brandstofprijzen in VK sinds invasie Oekraïne

LONDEN (ANP/RTR) - De brandstofprijzen zijn ook in het Verenigd Koninkrijk fors gestegen. Het gaat om de grootste stijging sinds juni 2022, kort nadat Rusland Oekraïne was binnengevallen. Dat meldt statistiekbureau ONS, de Britse evenknie van het CBS.

2 uur geleden
Boeing levert meer verkeersvliegtuigen af

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.

3 uur geleden
Inspectie legt Tata Steel dwangsom op om gevaarlijke staalslak

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.

3 uur geleden
Zeker vijf tankers verleggen koers van Rotterdam naar Azië

ROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.

4 uur geleden