Verzekeraars aan kop in AEX, InPost stijgt na overnamespeculatie
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging maandag licht vooruit onder aanvoering van Aegon en NN Group. De verzekeraars profiteerden van de gestegen rentes op de obligatiemarkten. Ook InPost was een grote winnaar op het Damrak. Beleggers reageerden verheugd op berichten dat verschillende investeringsbedrijven interesse zouden hebben in een overname van de Poolse aanbieder van pakketkluisjes.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,3 procent in de plus op 725,94 punten. De MidKap steeg 1,5 procent tot 1062,92 punten onder aanvoering van InPost. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs dikten tot 1,5 procent aan.
In Moskou, waar weer in alle Russische aandelen kan worden gehandeld, zakte de MOEX-index 1,6 procent. Het is in Rusland nog wel verboden om te speculeren op koersdalingen en het blijft voor buitenlandse beleggers moeilijk om hun Russische aandelen te verkopen.
ING
Naast Aegon (plus 4,4 procent) en NN Group (plus 3,9 procent) behoorde ING tot de kopgroep met een winst van 1,7 procent. Hogere rentetarieven zijn goed voor het verdienmodel van banken en verzekeraars. Betaalbedrijf Adyen sloot de rij met een min van 1,6 procent.
Heineken won 0,5 procent. De bierbrouwer gaat zich volledig terugtrekken uit Rusland. Het concern denkt vanwege het besluit een afschrijving van circa 400 miljoen euro te moeten doen. Heineken kondigde eerder al aan te stoppen met de productie en verkoop van zijn Heineken-bier in Rusland. Maar Heineken produceerde er ook veel lokale biermerken, zoals Zhigulevskoe en Oxota.
InPost werd een derde meer waard. Persbureau Bloomberg meldde dat verschillende investeerders zoals CVC Capital Partners en Hellman & Friedman mogelijk interesse zouden hebben in InPost. Het Poolse bedrijf trekt de aandacht van kopers doordat de waarde van het aandeel sinds de beursgang in januari vorig jaar met ongeveer twee derde is gezakt.
Galapagos
Galapagos klom 2 procent. Het Japanse ministerie van Volksgezondheid heeft een tweede indicatie goedgekeurd voor het door Galapagos ontwikkelde Jyseleca, een middel voor de behandeling van matige tot ernstige chronische ontstekingen van de dikke darm. Pharming steeg 5 procent na positieve testresultaten van een kandidaatmedicijn van het biotechbedrijf.
De olieprijzen gingen omlaag door de vrees dat de lockdown in de grote Chinese stad Shanghai de vraag naar olie zal raken. Een vat Amerikaanse olie werd 4,2 procent goedkoper op 109,12 dollar. Brentolie kostte 3,8 procent minder op 116,05 dollar per vat. De euro was 1,0988 dollar waard, tegen 1,0983 dollar op vrijdag.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.
7 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.
46 minuten geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India reserveert miljarden om nadelige gevolgen voor de economie van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Dat maakte de Indiase minister van Financiën Nirmala Sitharaman vrijdag bekend. India heeft veel last van de fors gestegen olieprijzen, het land importeert bijna 90 procent van zijn jaarlijkse ruwe oliebehoeften.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De flink opgelopen prijzen van olie en gas door de Iranoorlog zetten de chemische industrie in Nederland verder onder druk, stellen brancheorganisaties. Het afgelopen jaar sloten fabrieken al de deuren in de Rotterdamse haven, mede door hoge kosten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Adobe behoorde vrijdag tot de verliezers op de beurzen in New York. Topman Shantanu Narayen kondigde aan af te treden zodra er een opvolger voor hem is gevonden. Een reden voor zijn plotselinge vertrek werd niet gegeven. Narayen is sinds 2007 de hoogste baas van het softwarebedrijf. Het nieuws van zijn aanstaande vertrek overschaduwde de beter dan verwachte kwartaalresultaten. Het aandeel werd 6 procent lager gezet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten is in het vierde kwartaal van 2025 een stuk minder hard gegroeid dan eerder gedacht. De Amerikaanse export, bestedingen van consumenten en overheidsuitgaven waren minder hoog dan bij een eerste raming werd aangenomen, maakte een statistiekbureau van het ministerie van Handel bekend.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zijn boos over het uitblijven van een oorlogstoeslag. Die krijgen ze nog niet, omdat Nederlandse rederijen het gebied niet erkennen als oorlogsgebied. De vakbond voor zeevarenden Nautilus is verbolgen en overweegt juridische stappen, laat bestuurder Richard Moti weten.
3 uur geleden