Verzekeraars: 8 miljoen euro schade tijdens jaarwisseling
DEN HAAG (ANP) - Het Verbond van Verzekeraars denkt in een eerste schatting dat particulieren tijdens de jaarwisseling voor zeker 8 miljoen euro schade hebben geleden door vuurwerk. Dat is minder dan vorig jaar, toen ging het bij een eerste schatting om zeker 10 miljoen euro. Uiteindelijk kwam de totale verzekerde particuliere schade een jaarwisseling geleden op 15,5 miljoen euro uit.
De branche baseert zich voor de schatting op de claims die verzekeraars op oudejaarsavond en nieuwjaarsdag hebben binnengekregen. Het gaat bijvoorbeeld om schade aan huizen, scooters of auto's door knalvuurwerk of brand als gevolg van vuurwerk. Medische kosten en schade aan openbare gebouwen worden niet meegenomen in de berekening van de branchevereniging.
De algemeen directeur van het Verbond van Verzekeraars Richard Weurding ziet de dalende trend in de particuliere schades rond oud en nieuw doorzetten. "In veel gemeenten waren vuurwerkvrije zones. Daarnaast heeft het slechte weer tijdens oud en nieuw waarschijnlijk ook een positief effect gehad op de schadeomvang", denkt hij.
Harde wind
Tijdens de jaarwisseling van 2016/2017 liep het schadebedrag op tot bijna 20 miljoen euro. Toen de coronacrisis uitbrak, namen de schadeclaims op oudejaarsavond en nieuwjaarsdag af. Van 2022 op 2023 werd juist wel weer een hoog schadebedrag gemeld. Weurding zei toen dat de vuurwerkverboden in diverse gemeenten in de praktijk moeilijk bleken te handhaven. Ook was er harde wind en was er "enorm veel illegaal vuurwerk geïmporteerd", aldus de algemeen directeur van de branchevereniging.
Het definitieve schadebedrag voor de afgelopen jaarwisseling wordt pas later dit jaar vastgesteld.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
17 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
18 uur geleden