Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraars: 8 miljoen euro schade tijdens jaarwisseling

Verzekeraars: 8 miljoen euro schade tijdens jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Het Verbond van Verzekeraars denkt in een eerste schatting dat particulieren tijdens de jaarwisseling voor zeker 8 miljoen euro schade hebben geleden door vuurwerk. Dat is minder dan vorig jaar, toen ging het bij een eerste schatting om zeker 10 miljoen euro. Uiteindelijk kwam de totale verzekerde particuliere schade een jaarwisseling geleden op 15,5 miljoen euro uit.

De branche baseert zich voor de schatting op de claims die verzekeraars op oudejaarsavond en nieuwjaarsdag hebben binnengekregen. Het gaat bijvoorbeeld om schade aan huizen, scooters of auto's door knalvuurwerk of brand als gevolg van vuurwerk. Medische kosten en schade aan openbare gebouwen worden niet meegenomen in de berekening van de branchevereniging.

De algemeen directeur van het Verbond van Verzekeraars Richard Weurding ziet de dalende trend in de particuliere schades rond oud en nieuw doorzetten. "In veel gemeenten waren vuurwerkvrije zones. Daarnaast heeft het slechte weer tijdens oud en nieuw waarschijnlijk ook een positief effect gehad op de schadeomvang", denkt hij.

Harde wind

Tijdens de jaarwisseling van 2016/2017 liep het schadebedrag op tot bijna 20 miljoen euro. Toen de coronacrisis uitbrak, namen de schadeclaims op oudejaarsavond en nieuwjaarsdag af. Van 2022 op 2023 werd juist wel weer een hoog schadebedrag gemeld. Weurding zei toen dat de vuurwerkverboden in diverse gemeenten in de praktijk moeilijk bleken te handhaven. Ook was er harde wind en was er "enorm veel illegaal vuurwerk geïmporteerd", aldus de algemeen directeur van de branchevereniging.

Het definitieve schadebedrag voor de afgelopen jaarwisseling wordt pas later dit jaar vastgesteld.

Meer uit Binnenland

Onderzoek naar mogelijke vogelgriep in Wildlands Emmen

EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

5 uur geleden
Berendsen vindt deelname Rusland aan Paralympics 'onbegrijpelijk'

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.

10 uur geleden
KLM-repatriëringsvlucht vanuit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.

11 uur geleden
Iraniërs op de Dam willen actie van Nederlandse regering

AMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

12 uur geleden
Verdachte moord Haagse garagehouder vrijgelaten voor uitspraak

DEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.

12 uur geleden
Corendon-repatriëringsvlucht uit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.

14 uur geleden
Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

18 uur geleden