Verzekeraars: 8 miljoen euro schade tijdens jaarwisseling
DEN HAAG (ANP) - Het Verbond van Verzekeraars denkt in een eerste schatting dat particulieren tijdens de jaarwisseling voor zeker 8 miljoen euro schade hebben geleden door vuurwerk. Dat is minder dan vorig jaar, toen ging het bij een eerste schatting om zeker 10 miljoen euro. Uiteindelijk kwam de totale verzekerde particuliere schade een jaarwisseling geleden op 15,5 miljoen euro uit.
De branche baseert zich voor de schatting op de claims die verzekeraars op oudejaarsavond en nieuwjaarsdag hebben binnengekregen. Het gaat bijvoorbeeld om schade aan huizen, scooters of auto's door knalvuurwerk of brand als gevolg van vuurwerk. Medische kosten en schade aan openbare gebouwen worden niet meegenomen in de berekening van de branchevereniging.
De algemeen directeur van het Verbond van Verzekeraars Richard Weurding ziet de dalende trend in de particuliere schades rond oud en nieuw doorzetten. "In veel gemeenten waren vuurwerkvrije zones. Daarnaast heeft het slechte weer tijdens oud en nieuw waarschijnlijk ook een positief effect gehad op de schadeomvang", denkt hij.
Harde wind
Tijdens de jaarwisseling van 2016/2017 liep het schadebedrag op tot bijna 20 miljoen euro. Toen de coronacrisis uitbrak, namen de schadeclaims op oudejaarsavond en nieuwjaarsdag af. Van 2022 op 2023 werd juist wel weer een hoog schadebedrag gemeld. Weurding zei toen dat de vuurwerkverboden in diverse gemeenten in de praktijk moeilijk bleken te handhaven. Ook was er harde wind en was er "enorm veel illegaal vuurwerk geïmporteerd", aldus de algemeen directeur van de branchevereniging.
Het definitieve schadebedrag voor de afgelopen jaarwisseling wordt pas later dit jaar vastgesteld.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten vanaf komend weekend rekening houden met drukkere treinen en een langere reistijd door werkzaamheden op meerdere trajecten, meldt de NS. De dienstregeling in heel Nederland kan volgens de vervoerder last hebben van deze werkzaamheden. Op sommige trajecten rijden helemaal geen treinen vanwege geplande werkzaamheden. De NS adviseert mensen hun reis kort voor vertrek te plannen.
12 minuten geledenDEN HELDER (ANP) - Het Nederlandse marineschip Zr. Ms. Johan de Witt is onderweg naar Noorwegen om mee te doen aan een NAVO-oefening in het poolgebied. Het schip vertrok maandagmorgen uit Den Helder en sluit in maart aan bij de oefening, die onderdeel is van de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO: Arctic Sentry.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten ook dinsdag nog rekening houden met treinen vol rommel van carnavalsgangers. Spoorvervoerder NS heeft afgelopen weekend dubbel zoveel schoonmakers ingezet om de treinen schoon te maken, maar verwacht niet dat de situatie dinsdag helemaal is opgelost, laat een woordvoerder weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.
14 uur geledenVLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.
19 uur geledenBREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.
23 uur geleden