Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar vreest miljoenenschade Duitse wijnboeren door vorst

Verzekeraar vreest miljoenenschade Duitse wijnboeren door vorst

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Duitse wijnboeren hebben naar verwachting voor miljoenen euro's aan schade geleden door strenge nachtvorst in het voorjaar waardoor druivenoogsten verloren zijn gegaan. Dat zegt de grote Duitse verzekeraar Allianz. Duitsland behoort tot de grootste wijnproducenten van Europa, met bijvoorbeeld de bekende Riesling-wijn.

Door het milde weer aan het begin van dit jaar ontwikkelden jonge scheuten zich sneller, maar de strenge nachtvorst eind april zorgde ervoor dat veel van die scheuten stierven. Volgens Allianz was het de strengste voorjaarsvorst in meer dan veertig jaar. Dat kan volgens de verzekeraar leiden tot schade die in de vele miljoenen loopt. De exacte schade wordt nog vastgesteld.

Met name wijnproducenten in de zuidwestelijke deelstaat Baden-Württemberg en in de wijnstreek Franken werden geraakt door de nachtvorst. Maar ook andere delen van Duitsland, waaronder de wijnstreek Saale-Unstrut in het oosten van Duitsland, werden getroffen.

Meer uit Financieel

Cargill stopt deels met productie in Sas van Gent

SAS VAN GENT (ANP) - Het voedings- en grondstoffenbedrijf Cargill wil eind dit jaar stoppen met de verwerking van tarwe, de raffinaderij en de productie van ethanol in zijn fabriek in Sas van Gent. De gedeeltelijke stopzetting heeft mogelijk gevolgen voor ongeveer 120 medewerkers, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving van PZC.

36 minuten geleden
Toezichthouder VS onderzoekt Tesla's die soms niet open kunnen

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse toezichthouder voor verkeersveiligheid heeft een onderzoek geopend naar Tesla's van het Model Y die in bepaalde gevallen niet open kunnen. In een aantal gevallen zaten inzittenden daardoor opgesloten in de elektrische auto, meldt een afdeling van de National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA).

53 minuten geleden
Huishoudens volgend jaar 25 euro meer kwijt aan energietransport

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens betalen in 2026 ongeveer 25 euro per jaar meer voor het transport van elektriciteit en gas. De nettarieven gaan daarmee met 3,4 procent omhoog, maakte de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekend.

1 uur geleden
NVM krijgt nieuwe voorzitter na onverwacht overlijden voorganger

UTRECHT (ANP) - De ledenraad van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) heeft Steve Evers benoemd tot de nieuwe algemeen voorzitter. Vorig jaar oktober overleed toenmalig voorzitter Peter Brussel onverwacht, waarna vicevoorzitter Lana Goutsmits-Gerssen zijn taken waarnam.

1 uur geleden
Draghi: EU blijft achter bij VS en China met hervorming economie

BRUSSEL (ANP/AFP/DPA) - De Europese Unie blijft achter bij de Verenigde Staten en China in het tempo van economische hervormingen. Dat zegt Mario Draghi, voormalig premier van Italië en president van de Europese Centrale Bank (ECB). Een jaar geleden kwam Draghi nog met een uitgebreid rapport met aanbevelingen om de economische vernieuwing in de EU te versnellen.

2 uur geleden
Duits beleggersvertrouwen onverwacht gestegen na sterke daling

MANNHEIM (ANP/BLOOMBERG) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is in september onverwacht licht gestegen, na de scherpe daling in augustus. Dat meldt het Duitse onderzoeksinstituut ZEW. Volgens het instituut is er voorzichtig optimisme onder financiële experts over de Duitse export. De huidige economische situatie blijft nog wel altijd zwak door alle onzekerheid aan het handelsfront.

3 uur geleden
Ford schrapt 1000 banen in Keulen door lage vraag naar e-auto's

KEULEN (ANP/DPA) - Autofabrikant Ford schrapt begin volgend jaar ongeveer duizend banen in zijn fabriek in Keulen, maakte het bedrijf dinsdag bekend. Als reden wordt de lage vraag naar elektrische auto's genoemd.

3 uur geleden