Verzekeraar Vivat wil tot 500 banen schrappen
AMSTELVEEN (ANP) - Verzekeraar Vivat gaat de komende drie jaar 400 tot 500 arbeidsplaatsen schrappen om kosten te besparen. Gedwongen ontslagen zijn daarbij niet uitgesloten, laat een woordvoerder weten. De bezuinigingsronde hangt samen met het afstoten van de tak voor schadeverzekeringen aan NN Group, waardoor veel kostenvoordelen wegvallen.
Vivat werd dit jaar overgenomen door het gespecialiseerde verzekeringsbedrijf Athora, dat als onderdeel van de deal de niet-levensverzekeringen verkoopt aan verzekeraar NN. Dat dit gepaard zou gaan met banenverlies, hing al in de lucht.
Hoeveel gedwongen ontslagen er concreet zullen vallen, kon de zegsman nog niet aangeven. "Maar het zullen zeker niet de vandaag gecommuniceerde aantallen zijn." Een deel van de banenreductie verwacht het bedrijf door te voeren door afscheid te nemen van extern ingehuurde medewerkers en natuurlijk verloop. Ook schreef Vivat de afgelopen maanden minder vacatures uit om het personeelsbestand te verkleinen.
Op dit moment is Vivat, het moederbedrijf van onder andere Zwitserleven en Actiam, goed voor 2200 voltijdsbanen. Al het personeel is werkzaam in Nederland. Naast het schrappen van de honderden banen, gaan het komende anderhalf jaar zo'n 575 arbeidsplaatsen over naar NN. De reorganisatie begint naar verwachting in het laatste kwartaal van het jaar, na consultatierondes met de ondernemingsraad. Mede door de ingreep in het personeelsbestand hoopt Vivat in drie jaar de kosten met 30 procent omlaag te krijgen.
Lagere kosten zijn niet alleen nodig door het wegvallen van Vivat Schadeverzekeringen, maar ook doordat de markt voor individuele levensverzekeringen krimpt. Dit is juist een van de overgebleven activiteiten bij Vivat. De verzekeraar gooit daarom onder de vleugels van Athora het roer om en wil marktleider in pensioenverzekeringen worden. Die nieuwe strategie moet ook voor een eenvoudigere bedrijfsstructuur zorgen.
In het eerste halfjaar daalde de onderliggende winst van Vivat naar 141 miljoen euro, tegenover 151 miljoen euro een jaar eerder. Dat kwam door lagere resultaten uit investeringen, door een herbalancering van de investeringen. Er was een beperkte invloed van de coronapandemie, aldus Vivat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.
5 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.
7 uur geleden