Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar NN Group uitblinker op Damrak na cijfers

Verzekeraar NN Group uitblinker op Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar NN Group was dinsdag een opvallende stijger op de aandelenbeurs in Amsterdam dankzij goed ontvangen resultaten. Ook de AEX-index stond op winst, waarmee werd voortgeborduurd op de flinke plus van een dag eerder. Op de financiële markten elders in Europa waren eveneens groene koersenborden te zien.

De AEX eindigde 0,6 procent hoger op 745,89 punten. De MidKap klom 0,9 procent tot 879,95 punten. Parijs won 0,7 procent en de DAX in Frankfurt steeg 0,9 procent, ondanks een verdere daling van het Duitse consumentenvertrouwen. In Londen, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, werd de FTSE-index 1,7 procent hoger gezet.

NN voerde de AEX aan met een winst van meer dan 10 procent. Het verzekeringsconcern profiteerde in het eerste halfjaar onder meer van gunstige weersomstandigheden in Nederland, waardoor de tak voor schadeverzekeringen minder hoefde uit te keren. Ook verdiende NN meer met zijn bankdivisie door de gestegen rentes.

Koersdaling Adyen

Ook ABN AMRO, Philips, chemicaliëndistributeur IMCD en chipbedrijf Besi waren in de kopgroep van de hoofdindex te vinden met plussen tot 2,8 procent. Betalingsverwerker Adyen was hekkensluiter met een daling van 1,7 procent, gevolgd door verzekeraar Aegon (min 1,3 procent).

In de MidKap waren fitnessketen Basic-Fit, winkelvastgoedfonds Eurocommercial Properties en apothekentoeleverancier Fagron de sterkste stijgers met plussen tot 2,7 procent. Vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen bungelde onderaan bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met een min van 2,7 procent.

Euro- en oliekoers

Bij de kleinere bedrijven op het Damrak kon Kendrion (min 2,3 procent) ook op aandacht rekenen. De producent van elektromagnetische componenten bevestigde te zijn getroffen door een cyberaanval. Het bedrijf heeft al zijn systemen uitgeschakeld om het incident onder controle te houden en doet met beveiligingsexperts onderzoek naar de hack.

De euro was 1,0854 dollar waard, tegen 1,0807 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 80,42 dollar. Brentolie werd ook 0,4 procent duurder, op 84,77 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Audi-topman: nieuwe fabriek in VS zal merk ten goede komen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.

25 minuten geleden
Rusland bereid om gewenste hoeveelheid diesel aan VS te leveren

MOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.

2 uur geleden
Tientallen vluchten vanaf Schiphol geschrapt door harde wind

SCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.

4 uur geleden
Trump kondigt Audi-fabriek in Georgia aan, 4500 banen gecreëerd

PERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.

6 uur geleden
Franse luxewinkels dichtgetimmerd om nieuwe protesten

PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.

1 dag geleden
Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

1 dag geleden
Brits winkelconcern Frasers claimt controle over merk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.

1 dag geleden