Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar NN Group uitblinker op Damrak na cijfers

Verzekeraar NN Group uitblinker op Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar NN Group was dinsdag een opvallende stijger op de aandelenbeurs in Amsterdam dankzij goed ontvangen resultaten. Ook de AEX-index stond op winst, waarmee werd voortgeborduurd op de flinke plus van een dag eerder. Op de financiële markten elders in Europa waren eveneens groene koersenborden te zien.

De AEX eindigde 0,6 procent hoger op 745,89 punten. De MidKap klom 0,9 procent tot 879,95 punten. Parijs won 0,7 procent en de DAX in Frankfurt steeg 0,9 procent, ondanks een verdere daling van het Duitse consumentenvertrouwen. In Londen, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, werd de FTSE-index 1,7 procent hoger gezet.

NN voerde de AEX aan met een winst van meer dan 10 procent. Het verzekeringsconcern profiteerde in het eerste halfjaar onder meer van gunstige weersomstandigheden in Nederland, waardoor de tak voor schadeverzekeringen minder hoefde uit te keren. Ook verdiende NN meer met zijn bankdivisie door de gestegen rentes.

Koersdaling Adyen

Ook ABN AMRO, Philips, chemicaliëndistributeur IMCD en chipbedrijf Besi waren in de kopgroep van de hoofdindex te vinden met plussen tot 2,8 procent. Betalingsverwerker Adyen was hekkensluiter met een daling van 1,7 procent, gevolgd door verzekeraar Aegon (min 1,3 procent).

In de MidKap waren fitnessketen Basic-Fit, winkelvastgoedfonds Eurocommercial Properties en apothekentoeleverancier Fagron de sterkste stijgers met plussen tot 2,7 procent. Vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen bungelde onderaan bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met een min van 2,7 procent.

Euro- en oliekoers

Bij de kleinere bedrijven op het Damrak kon Kendrion (min 2,3 procent) ook op aandacht rekenen. De producent van elektromagnetische componenten bevestigde te zijn getroffen door een cyberaanval. Het bedrijf heeft al zijn systemen uitgeschakeld om het incident onder controle te houden en doet met beveiligingsexperts onderzoek naar de hack.

De euro was 1,0854 dollar waard, tegen 1,0807 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 80,42 dollar. Brentolie werd ook 0,4 procent duurder, op 84,77 dollar per vat.

Meer uit Financieel

EU accepteert plan van platform X om transparanter te worden

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Unie is akkoord gegaan met een plan van socialemediaplatform X om te voldoen aan de transparantieregels onder de Europese wet inzake digitale diensten (DSA). Het landenblok legde het socialemedianetwerk van Elon Musk vorig jaar een boete op van 120 miljoen euro voor het overtreden van die digitale regels.

1 uur geleden
Aandeel SpaceX zakt voor het eerst onder introductieprijs

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenkoers van SpaceX is woensdag gedaald naar het laagste punt sinds het ruimtevaart-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk vorige maand naar de beurs ging. Het aandeel zakte op Wall Street met 2 procent naar iets meer dan 133 dollar per aandeel, waarmee de koers onder de 135 dollar zakte. Dat is de prijs waarvoor de aandelen vorige maand aan beleggers werden verkocht.

2 uur geleden
Techmedium: ASML heeft plannen om prijzen te verhogen

VELDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - ASML is van plan de prijzen van zijn chipmachines te verhogen, schrijft technieuwssite The Information op basis van verschillende anonieme bronnen. Dat zou kunnen leiden tot een conflict met een belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinemaker, het Taiwanese TSMC.

3 uur geleden
Duitse wapenexporten ruim verviervoudigd in eerste jaarhelft

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft in de eerste helft van dit jaar voor een veel groter bedrag aan vergunde wapens geëxporteerd dan een jaar eerder. De waarde van wapenexporten waarvoor de Duitse regering in de eerste helft van dit jaar toestemming heeft gegeven, was ruim vier keer zo groot als een jaar geleden, volgens voorlopige cijfers die het Duitse ministerie van Economische Zaken woensdag heeft gepubliceerd.

3 uur geleden
Winstnemingen drukken chipaandelen na sterke beursdag

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers in Amsterdam namen in de laatste handelsuren winst op chipaandelen, nadat de koersen eerder op de dag nog stevig waren opgelopen. De sector stond in de belangstelling na sterke resultaten en vooruitzichten van chipmachinemaker ASML. Tijdens de ochtendhandel was ASML veruit de grootste stijger in de hoofdindex met een winst van ruim 5 procent. Het aandeel eindigde echter 0,4 procent in de min. Branchegenoot Besi was de grootste daler in de AEX met een verlies van 3 procent.

3 uur geleden
Duitse regering niet principieel tegen overname Commerzbank

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse regering verzet zich in principe niet tegen een overname van de Duitse Commerzbank door het Italiaanse UniCredit, maar heeft wel bezwaren tegen de manier waarop de Italianen daarbij te werk zijn gegaan. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz woensdag gezegd. Het is de eerste keer dat hij publiekelijk verklaart dat hij niet probeert de overname te blokkeren.

4 uur geleden
Ben & Jerry's Foundation dreigt te stoppen na einde financiering

SOUTH BURLINGTON (ANP) - De Ben & Jerry's Foundation zegt aan het eind van 2026 te stoppen met zijn activiteiten. De financiering van de stichting is volgens het bedrijf stopgezet door The Magnum Ice Cream Company, het moederbedrijf van Ben & Jerry's. Het besluit tot stoppen van de financiering wordt nog wel aangevochten via een juridische procedure door de stichting.

4 uur geleden