Verzekeraar NN Group uitblinker op Damrak na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar NN Group was dinsdag een opvallende stijger op de aandelenbeurs in Amsterdam dankzij goed ontvangen resultaten. Ook de AEX-index stond op winst, waarmee werd voortgeborduurd op de flinke plus van een dag eerder. Op de financiële markten elders in Europa waren eveneens groene koersenborden te zien.
De AEX eindigde 0,6 procent hoger op 745,89 punten. De MidKap klom 0,9 procent tot 879,95 punten. Parijs won 0,7 procent en de DAX in Frankfurt steeg 0,9 procent, ondanks een verdere daling van het Duitse consumentenvertrouwen. In Londen, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, werd de FTSE-index 1,7 procent hoger gezet.
NN voerde de AEX aan met een winst van meer dan 10 procent. Het verzekeringsconcern profiteerde in het eerste halfjaar onder meer van gunstige weersomstandigheden in Nederland, waardoor de tak voor schadeverzekeringen minder hoefde uit te keren. Ook verdiende NN meer met zijn bankdivisie door de gestegen rentes.
Koersdaling Adyen
Ook ABN AMRO, Philips, chemicaliëndistributeur IMCD en chipbedrijf Besi waren in de kopgroep van de hoofdindex te vinden met plussen tot 2,8 procent. Betalingsverwerker Adyen was hekkensluiter met een daling van 1,7 procent, gevolgd door verzekeraar Aegon (min 1,3 procent).
In de MidKap waren fitnessketen Basic-Fit, winkelvastgoedfonds Eurocommercial Properties en apothekentoeleverancier Fagron de sterkste stijgers met plussen tot 2,7 procent. Vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen bungelde onderaan bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met een min van 2,7 procent.
Euro- en oliekoers
Bij de kleinere bedrijven op het Damrak kon Kendrion (min 2,3 procent) ook op aandacht rekenen. De producent van elektromagnetische componenten bevestigde te zijn getroffen door een cyberaanval. Het bedrijf heeft al zijn systemen uitgeschakeld om het incident onder controle te houden en doet met beveiligingsexperts onderzoek naar de hack.
De euro was 1,0854 dollar waard, tegen 1,0807 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 80,42 dollar. Brentolie werd ook 0,4 procent duurder, op 84,77 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
13 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toezichthouders, de politie en het Openbaar Ministerie (OM) vinden dat het EU-verbod op apps die AI gebruiken om naaktbeelden van mensen te maken, niet ver genoeg gaat. Het Europees Parlement stemde vorige week voor een verbod op apps die dit soort beelden genereren zonder de toestemming van die persoon. De organisaties willen dat de tools helemaal worden verboden.
4 uur geleden