Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar NN Group uitblinker op Damrak na cijfers

Verzekeraar NN Group uitblinker op Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar NN Group was dinsdag een opvallende stijger op de aandelenbeurs in Amsterdam dankzij goed ontvangen resultaten. Ook de AEX-index stond op winst, waarmee werd voortgeborduurd op de flinke plus van een dag eerder. Op de financiƫle markten elders in Europa waren eveneens groene koersenborden te zien.

De AEX eindigde 0,6 procent hoger op 745,89 punten. De MidKap klom 0,9 procent tot 879,95 punten. Parijs won 0,7 procent en de DAX in Frankfurt steeg 0,9 procent, ondanks een verdere daling van het Duitse consumentenvertrouwen. In Londen, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, werd de FTSE-index 1,7 procent hoger gezet.

NN voerde de AEX aan met een winst van meer dan 10 procent. Het verzekeringsconcern profiteerde in het eerste halfjaar onder meer van gunstige weersomstandigheden in Nederland, waardoor de tak voor schadeverzekeringen minder hoefde uit te keren. Ook verdiende NN meer met zijn bankdivisie door de gestegen rentes.

Koersdaling Adyen

Ook ABN AMRO, Philips, chemicaliƫndistributeur IMCD en chipbedrijf Besi waren in de kopgroep van de hoofdindex te vinden met plussen tot 2,8 procent. Betalingsverwerker Adyen was hekkensluiter met een daling van 1,7 procent, gevolgd door verzekeraar Aegon (min 1,3 procent).

In de MidKap waren fitnessketen Basic-Fit, winkelvastgoedfonds Eurocommercial Properties en apothekentoeleverancier Fagron de sterkste stijgers met plussen tot 2,7 procent. Vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen bungelde onderaan bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met een min van 2,7 procent.

Euro- en oliekoers

Bij de kleinere bedrijven op het Damrak kon Kendrion (min 2,3 procent) ook op aandacht rekenen. De producent van elektromagnetische componenten bevestigde te zijn getroffen door een cyberaanval. Het bedrijf heeft al zijn systemen uitgeschakeld om het incident onder controle te houden en doet met beveiligingsexperts onderzoek naar de hack.

De euro was 1,0854 dollar waard, tegen 1,0807 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 80,42 dollar. Brentolie werd ook 0,4 procent duurder, op 84,77 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vakbonden dreigen met acties beveiligers op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Vakbonden CNV en FNV dreigen met acties van beveiligers op luchthaven Schiphol. In een gezamenlijke verklaring laten de vakbonden weten te zijn "uitonderhandeld". Volgens de bonden zijn de voorstellen van de luchthaven te vaag, te traag en onvoldoende om de hoge werkdruk en gezondheidsklachten van het beveiligingspersoneel op korte termijn aan te pakken.

17 minuten geleden
Wachtlijst voor stroomaansluiting bij Alliander loopt terug

ARNHEM (ANP) - Alliander, het bedrijf achter netbeheerder Liander, heeft voor het eerst zijn wachtlijst voor de stroomaansluiting van bedrijven kunnen verkleinen. Mede dankzij oplossingen voor slimmer energieverbruik konden in het eerste halfjaar 1800 bedrijven worden aangesloten. Dat meldt Alliander in zijn halfjaarverslag.

1 uur geleden
AEX opent licht hoger, Shell bij dalers door lagere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met winst aan de nieuwe handelsweek begonnen. De aandacht van beleggers bleef uitgaan naar het Midden-Oosten. De olieprijzen daalden flink door een gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran.

1 uur geleden
Olie- en gasprijzen flink omlaag door gevechtspauze in Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olie- en gasprijzen zijn maandag flink gezakt nadat de Verenigde Staten hun aanvallen op Iran hebben opgeschort. Nu hopen handelaren erop dat de spanningen in het Midden-Oosten afnemen en de versperring van de Straat van Hormuz binnenkort voorbij is. Dan zouden olie- en gastankers weer normaal uit de Perzische Golf kunnen varen.

1 uur geleden
Chinees chipbedrijf CXMT verzesvoudigt in waarde bij beursdebuut

SHANGHAI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Het Chinese chipbedrijf CXMT heeft maandag bij zijn debuut op de beurs van Shanghai een koerssprong van 472 procent gemaakt. Dat betekent dat de waarde ongeveer is verzesvoudigd. Hierdoor is de fabrikant van geheugenchips direct het grootste beursgenoteerde bedrijf van het Chinese vasteland geworden, dus uitgezonderd bedrijven met een notering in bijvoorbeeld Hongkong.

2 uur geleden
Handbak verdwijnt langzaam uit het Nederlandse wagenpark

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van alle auto's in Nederland is inmiddels een automaat, een verdubbeling vergeleken met bijna tien jaar geleden. Die verschuiving komt vooral door de sterke opmars van elektrische en hybride auto's. Deze auto's zijn standaard uitgerust met een automatisch versnellingssysteem.

5 uur geleden
Olieprijzen dalen flink door gevechtspauze tussen de VS en Iran

LONDEN (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald nadat de Verenigde Staten dit weekend hun luchtaanvallen op Iran pauzeerden. Brentolie, de belangrijkste indicator voor olie uit het Midden-Oosten, daalde met ongeveer 6 procent tot rond de 91 dollar per vat. Vorige week kwam de prijs van Brentolie kort boven de 100 dollar per vat uit.

8 uur geleden