Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar NN Group in staartgroep rode AEX na adviesverlaging

Verzekeraar NN Group in staartgroep rode AEX na adviesverlaging

AMSTERDAM (ANP) - NN Group behoorde woensdag tot de grootste dalers in de AEX-index, die een flink verlies liet zien. De verzekeraar kampte met een adviesverlaging. Ook Philips stond onder druk. Beleggers verwerkten de oproep van het zorgtechnologieconcern aan mensen met een pacemaker, neurostimulator of een interne defibrillator om geen slaapapneumasker met magneetsluiting meer te gebruiken.

De beurshandel bleef daarbij in het teken staan van de recessievrees en de energiecrisis in Europa. Ook een tegenvallende Chinese exportgroei drukte de stemming. De Chinese export viel in augustus flink terug door een verzwakking van de wereldwijde vraag naar Chinese goederen en productieverstoringen als gevolg van de strenge coronamaatregelen in het land. Ook de import groeide nauwelijks, wat wijst op een zwakke binnenlandse vraag.

Daarnaast wordt uitgekeken naar het zogeheten Beige Book van de Amerikaanse centrale bank, dat later op de dag verschijnt. Dat rapport van de Federal Reserve geeft inzage in de stand van de Amerikaanse economie.

Rentebesluit

Ook zijn beleggers terughoudend voorafgaand aan het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), dat donderdag op het programma staat. De ECB zal de rente dan naar verwachting opnieuw verhogen om de hoge inflatie aan te pakken. Hogere rentetarieven zetten echter ook een rem op de economie, waarmee de kans op een recessie toeneemt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,3 procent lager op 666,63 punten. De MidKap daalde 0,7 procent tot 911,80 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen zakten tot 1,2 procent.

NN Group

NN Group verloor 2,4 procent. Analisten van de Amerikaanse bank JPMorgan haalden de verzekeraar van hun kooplijst af. Staalfabrikant ArcelorMittal kampte met de tegenvallende Chinese exportcijfers en was met een min van 2,9 procent hekkensluiter in de AEX. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was de enige stijger met een plus van 0,2 procent.

Philips zakte 1,5 procent. Het concern benadrukt dat de kans op een mogelijke gevaarlijke reactie van implantaten op de magneetsluiting van het slaapapneumasker "heel klein" is. Het bedrijf houdt dan ook geen terugroepactie en er zijn met de oproep ook geen grote kosten gemoeid.

De euro was 0,9904 dollar waard tegen 0,9911 dollar bij het slot van de Europese beurzen op dinsdag. De olieprijzen stonden onder druk door de vrees dat de vraag naar olie zal afnemen bij een economische recessie en zakten tot het laagste niveau sinds januari. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent goedkoper op 85,86 dollar per vat. Brentolie kostte 1 procent minder op 91,94 dollar.

Meer uit Financieel

SpaceX voert omzet flink op dankzij AI-tak en groei bij Starlink

STARBASE (ANP) - SpaceX heeft de omzet het afgelopen kwartaal ruim verdubbeld, dankzij flink toegenomen opbrengsten uit zijn activiteiten rond kunstmatige intelligentie (AI) en een aanhoudende groei van satellietinternetdienst Starlink. Ook werd een miljardenwinst in de boeken gezet, tegen ruim 1 miljard dollar verlies in dezelfde periode een jaar eerder.

35 minuten geleden
Wall Street overwegend hoger na cijfers en lagere olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de Amerikaanse beurzen zijn dinsdag overwegend hoger geëindigd. Een daling van de olieprijzen en de verwachting van sterke kwartaalcijfers leken de zorgen over de hoge investeringen en koerswaarderingen in de AI-sector even naar de achtergrond te duwen.

43 minuten geleden
Problemen bij onlinebank Revolut voorbij na storing Google Cloud

LONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.

2 uur geleden
Bloomberg: Frans gistbedrijf overweegt bod op Nederlands Corbion

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.

3 uur geleden
Concern achter Ray-Ban voert omzet op uit AI- en hoorbrillen

PARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.

3 uur geleden
Carrefour verlaagt winstverwachting door geweld in Frankrijk

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.

4 uur geleden
Chipbedrijven grootste dalers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.

4 uur geleden