Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar NN Group grote winnaar op Damrak

Verzekeraar NN Group grote winnaar op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar NN Group was donderdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs. Kwartaalcijfers van het financiële concern vielen duidelijk in de smaak. Branchegenoot Aegon presenteerde tegenvallende resultaten en ging onderuit. De AEX-index poetste eerdere verliezen enigszins weg en eindigde met een minieme winst. De meeste beurzen elders in Europa gingen met minnen de handel uit.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot een fractie hoger op 629,14 punten. De MidKap steeg 0,7 procent tot 987,82 punten. Frankfurt en Parijs eindigden tot 0,2 procent lager en de beurs in Londen verloor 1,1 procent. Het sentiment werd mede gedrukt door oplevende zorgen over het nieuwe coronavirus, nu het aantal nieuwe vastgestelde besmettingen in China aanzienlijk is gestegen.

NN Group was met een winst van 10,8 procent veruit de sterkste stijger van de hoofdfondsen. Het bedrijf achter Nationale-Nederlanden boekte het afgelopen kwartaal weer winst na het verlies in het slotkwartaal van 2018, wat werd beloond met een adviesverhoging bij KBC.

Aegon

Aegon deed het slechter. De verzekeraar kampte in de tweede jaarhelft van 2019 met uitdagende marktomstandigheden en presteerde volgens analisten onvoldoende. Het aandeel werd 5,3 procent lager gezet en sloot de rij in de AEX.

Informatieleverancier RELX won 2,3 procent na het behalen van een recordomzet vorig jaar. Van de AEX-bedrijven openden ook speciaalchemieconcern DSM (min 1,2 procent) en vastgoedinvesteerder Unibail-Rodamco-Westfield (min 1,4 procent) de boeken.

Koersen

In de MidKap werden de jaarcijfers van advies- en ingenieursbureau Arcadis (plus 10,5 procent) goed ontvangen. Oliedienstverlener SBM Offshore won 6,1 procent, mede dankzij een verhoging van het dividend. Toeleverancier aan apotheken Fagron, die ook met cijfers kwam, verloor 1,8 procent.

Voedingsconcern Nestlé zakte 2,4 procent in Zürich na tegenvallende resultaten. In Frankfurt won Commerzbank 8,9 procent dankzij meevallende jaarcijfers van de Duitse bank. Vliegtuigbouwer Airbus daalde 2,8 procent in Parijs na een fors jaarverlies.

De euro was 1,0851 dollar waard, tegen 1,0894 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 51,47 dollar. Brentolie steeg 0,8 procent in prijs tot 56,22 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Economie eurozone groeit met 0,4 procent in derde kwartaal

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het tweede kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van voorlopige cijfers. De economische groei van het eurogebied viel daarmee iets terug, na een groei van 0,6 procent in het tweede kwartaal. De groei viel wel hoger uit dan de 0,2 procent die economen hadden verwacht, wat aantoont dat het landenblok de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten goed weet op te vangen.

16 minuten geleden
Winst Audi keldert bijna 90 procent door zwakke verkopen in China

INGOLSTADT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Audi heeft de winst in het derde kwartaal van 2026 flink zien kelderen door zwakke verkopen in China en toenemende concurrentie op de Europese markt. De dochteronderneming van de Duitse autogroep Volkswagen verlaagde ook de winstverwachting voor het hele jaar en kijkt naar verdere kostenbesparingen.

51 minuten geleden
Duitse economie groeit 0,2 procent, iets sterker dan verwacht

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Duitsland is in het derde kwartaal van dit jaar met 0,2 procent gegroeid in vergelijking met de voorgaande periode. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis in een snelle raming. Daarmee viel de groei van de grootste economie van Europa sterker uit dan verwacht, want economen hadden op 0,1 procent groei gerekend.

1 uur geleden
Branche cryptobedrijven: Nederlandse impact Binance-hack is klein

DEN HAAG (ANP) - De impact van de hack bij 's werelds grootste cryptobeurs Binance voor Nederlandse cryptobeleggers is vermoedelijk klein. Dat zegt voorzitter Mauro Halve van de Nederlandse Vereniging Cryptodienstverleners (NVC), de brancheorganisatie voor gereguleerde Nederlandse cryptobedrijven. "Het is al langer verboden om op Binance te handelen. Daarom schatten wij de kans heel laag in dat Nederlanders hier last van hebben."

1 uur geleden
Winst Brits olie- en gasconcern BP naar hoogste niveau in 18 jaar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft in het derde kwartaal de hoogste winst in achttien jaar behaald dankzij de sterk gestegen energieprijzen en hoge winstmarges bij raffinage door de oorlog in het Midden-Oosten. De winst bedroeg bijna 8,5 miljard dollar, tegen 2,2 miljard dollar een jaar eerder.

1 uur geleden
Industrie helpt Nederlandse economie verder vooruit

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is afgelopen maanden onverwacht hard doorgegroeid. Vooral de industrie deed het goed met de productie en uitvoer van met name machines naar het buitenland. De industrie was goed voor de helft van de totale economische groei van 0,6 procent in het derde kwartaal vergeleken met drie maanden eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een eerste berekening.

2 uur geleden
Moederbedrijf AH neemt Tesco-supers in Tsjechië en Slowakije over

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer supermarktketen Albert Heijn, neemt honderden supermarkten van het Britse Tesco in Tsjechië en Slowakije over. Het supermarktconcern betaalt 1,2 miljard euro voor de volledige overname van de activiteiten van Tesco in de twee Europese landen.

2 uur geleden