Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar NN Group grote winnaar op Damrak

Verzekeraar NN Group grote winnaar op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar NN Group was donderdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs. Kwartaalcijfers van het financiële concern vielen duidelijk in de smaak. Branchegenoot Aegon presenteerde tegenvallende resultaten en ging onderuit. De AEX-index poetste eerdere verliezen enigszins weg en eindigde met een minieme winst. De meeste beurzen elders in Europa gingen met minnen de handel uit.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot een fractie hoger op 629,14 punten. De MidKap steeg 0,7 procent tot 987,82 punten. Frankfurt en Parijs eindigden tot 0,2 procent lager en de beurs in Londen verloor 1,1 procent. Het sentiment werd mede gedrukt door oplevende zorgen over het nieuwe coronavirus, nu het aantal nieuwe vastgestelde besmettingen in China aanzienlijk is gestegen.

NN Group was met een winst van 10,8 procent veruit de sterkste stijger van de hoofdfondsen. Het bedrijf achter Nationale-Nederlanden boekte het afgelopen kwartaal weer winst na het verlies in het slotkwartaal van 2018, wat werd beloond met een adviesverhoging bij KBC.

Aegon

Aegon deed het slechter. De verzekeraar kampte in de tweede jaarhelft van 2019 met uitdagende marktomstandigheden en presteerde volgens analisten onvoldoende. Het aandeel werd 5,3 procent lager gezet en sloot de rij in de AEX.

Informatieleverancier RELX won 2,3 procent na het behalen van een recordomzet vorig jaar. Van de AEX-bedrijven openden ook speciaalchemieconcern DSM (min 1,2 procent) en vastgoedinvesteerder Unibail-Rodamco-Westfield (min 1,4 procent) de boeken.

Koersen

In de MidKap werden de jaarcijfers van advies- en ingenieursbureau Arcadis (plus 10,5 procent) goed ontvangen. Oliedienstverlener SBM Offshore won 6,1 procent, mede dankzij een verhoging van het dividend. Toeleverancier aan apotheken Fagron, die ook met cijfers kwam, verloor 1,8 procent.

Voedingsconcern Nestlé zakte 2,4 procent in Zürich na tegenvallende resultaten. In Frankfurt won Commerzbank 8,9 procent dankzij meevallende jaarcijfers van de Duitse bank. Vliegtuigbouwer Airbus daalde 2,8 procent in Parijs na een fors jaarverlies.

De euro was 1,0851 dollar waard, tegen 1,0894 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 51,47 dollar. Brentolie steeg 0,8 procent in prijs tot 56,22 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street door olieprijzen en daling chipsector

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen gesloten, onder druk van een stijging van de olieprijzen en koersdalingen in de chipsector. Verder waren er nog kwartaalcijfers van PepsiCo en Levi Strauss.

6 uur geleden
Rodríguez: flinke groei voor economie Venezuela na aardbevingen

CARACAS (ANP/RTR) - De economie van Venezuela zal in het derde kwartaal een groei laten zien van 6,5 procent na de verwoestende aardbevingen in juni in het land waarbij meer dan 6000 mensen omkwamen. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd op een bijeenkomst met zakenmensen.

7 uur geleden
Brussel: kunnen niet 'hele tijd' uitzondering op begroting maken

LUXEMBURG (ANP) - Brussel kan niet de "hele tijd" uitzonderingen maken voor de nationale begrotingsregels, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na overleg van ministers van Financiën van de eurolanden. Griekenland en Italië stuurden eerder een brief waarin ze vroegen om flexibiliteit op de begrotingsregels vanuit Brussel vanwege hoge inflatie en energieprijzen.

8 uur geleden
Teler medicinale cannabis Bedrocan failliet verklaard

VEENDAM (ANP) - De Nederlandse teler van medicinale cannabis Bedrocan is donderdag failliet verklaard na een aanvraag voor uitstel van betaling twee weken geleden. Het bedrijf uit Veendam is de enige leverancier van medicinale wiet in Nederland.

9 uur geleden
Luchtvaartmaatschappijen schrappen vluchten naar Riyad na aanval

KEULEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar Riyad geschrapt na een aanval van de Jemenitische Houthi's op de luchthaven bij de Saudische hoofdstad. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort tot zeker volgende week vrijdag vluchten naar Riyad op. Air India vliegt tot zaterdag niet naar de stad. Ook Philippine Airlines stopt voorlopig met vliegen naar Riyad.

10 uur geleden
Shell koploper in AEX door sterke stijging olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.

11 uur geleden
KLM schrapt vluchten doordat meer vliegtuigen langs de kant staan

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.

12 uur geleden