Verzekeraar NN grootste daler in AEX na adviesverlaging
AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar NN Group was woensdag bij aanvang van de beurshandel in Amsterdam de grootste daler in de AEX-index na een verlaging van het beleggingsadvies door de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley. In de MidKap deed biotechnoloog Galapagos het juist goed na aankondiging van een plan om het bedrijf op te splitsen in twee aparte beursgenoteerde ondernemingen.
De AEX stond in de openingshandel 0,1 procent hoger op 895,19 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 843,34 punten. Frankfurt en Londen stegen licht. De CAC40 in Parijs ging iets omlaag.
NN stond onderaan bij de hoofdfondsen met een min van 3,7 procent. Volgens analisten van Morgan Stanley zouden de winstverwachtingen voor de Europese verzekeringssector neerwaarts bijgesteld kunnen worden. Branchegenoot ASR ging mee omlaag met een min van 2 procent.
Koersdaling Shell
Shell leverde 1,4 procent in. Het olie- en gasconcern kwam met een voorlopige update over het afgelopen kwartaal. Het bedrijf verwacht onder meer dat de handelsresultaten bij gas aanzienlijk lager zullen zijn dan in het derde kwartaal.
Galapagos sprong bijna 9 procent omhoog. Volgens het bedrijf moet de opsplitsing meer waarde voor aandeelhouders creëren. Daarbij gaat het nieuwe bedrijf, dat vooralsnog SpinCo heet, zich richten op het "opbouwen van een pijplijn van innovatieve medicijnen door middel van transformatieve transacties". Galapagos zelf gaat zich richten op zijn celtherapieën in oncologie. Daarnaast schrapt Galapagos in Europa driehonderd banen, hoofdzakelijk in België, en wordt de vestiging in Frankrijk gesloten.
Oproep Trump
Europese defensiebedrijven profiteerden van de oproep van aankomend president Donald Trump dat NAVO-landen 5 procent van het bbp aan defensie zouden moeten besteden, in plaats van de huidige norm van 2 procent. Zo won het Duitse Rheinmetall 2,9 procent in Frankfurt en het Zweedse Saab steeg 3,7 procent in Stockholm. BAE Systems ging 1 procent omhoog in Londen.
De euro was 1,0327 dollar waard, tegen 1,0368 dollar op dinsdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,2 procent tot 75,21 dollar en Brentoli
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Een Nederlandse woning heeft dit jaar een gemiddelde WOZ-waarde van 439.000 euro. Dat is 10,3 procent hoger dan vorig jaar, toen de gemiddelde WOZ nog 398.000 euro bedroeg. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in het eerste kwartaal gemiddeld 2,2 procent meer omgezet dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De opbrengsten uit onlineverkoop stegen het sterkst.
10 minuten geledenNEW YORK (ANP) - SpaceX steeg dinsdag voor de derde dag op rij op de aandelenbeurzen in New York. Het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk eindigde de handelsdag 4,8 procent hoger. Dat is een kleinere plus dan de afgelopen dagen. SpaceX werd vrijdag tijdens de grootste beursgang van een bedrijf ooit meer dan 19 procent meer waard en kreeg er maandag weer ruim 19 procent bij.
8 uur geledenÉVIAN (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben gesproken over het opzetten van een regeling voor "betrouwbare partners" voor geavanceerde AI-modellen. Dat melden ingewijden aan zakenkrant Financial Times.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran mag van de Verenigde Staten direct beginnen met de verkoop van olie en brandstof na het ondertekenen van de vredesdeal. Dat hebben de landen afgesproken, melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven hoorden dinsdag bij de verliezers op de Amsterdamse aandelenbeurs. Besi, ASMI en ASML zakten tot 4,9 procent. De AEX-index op het Damrak sloot lager, na een kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers waren vooral in afwachting van details van de deal die de Verenigde Staten met Iran hebben gesloten.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van drogisterijketens als Etos en Kruidvat dreigen te gaan staken, meldt vakbond FNV Handel. De vakbond is niet tevreden met het loonbod van de werkgevers voor een nieuwe cao en wil dat het plan van de bedrijven om de zondagstoeslag te halveren wordt geschrapt.
12 uur geleden