Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar NN grootste daler in AEX na adviesverlaging

Verzekeraar NN grootste daler in AEX na adviesverlaging

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar NN Group was woensdag bij aanvang van de beurshandel in Amsterdam de grootste daler in de AEX-index na een verlaging van het beleggingsadvies door de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley. In de MidKap deed biotechnoloog Galapagos het juist goed na aankondiging van een plan om het bedrijf op te splitsen in twee aparte beursgenoteerde ondernemingen.

De AEX stond in de openingshandel 0,1 procent hoger op 895,19 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 843,34 punten. Frankfurt en Londen stegen licht. De CAC40 in Parijs ging iets omlaag.

NN stond onderaan bij de hoofdfondsen met een min van 3,7 procent. Volgens analisten van Morgan Stanley zouden de winstverwachtingen voor de Europese verzekeringssector neerwaarts bijgesteld kunnen worden. Branchegenoot ASR ging mee omlaag met een min van 2 procent.

Koersdaling Shell

Shell leverde 1,4 procent in. Het olie- en gasconcern kwam met een voorlopige update over het afgelopen kwartaal. Het bedrijf verwacht onder meer dat de handelsresultaten bij gas aanzienlijk lager zullen zijn dan in het derde kwartaal.

Galapagos sprong bijna 9 procent omhoog. Volgens het bedrijf moet de opsplitsing meer waarde voor aandeelhouders creëren. Daarbij gaat het nieuwe bedrijf, dat vooralsnog SpinCo heet, zich richten op het "opbouwen van een pijplijn van innovatieve medicijnen door middel van transformatieve transacties". Galapagos zelf gaat zich richten op zijn celtherapieën in oncologie. Daarnaast schrapt Galapagos in Europa driehonderd banen, hoofdzakelijk in België, en wordt de vestiging in Frankrijk gesloten.

Oproep Trump

Europese defensiebedrijven profiteerden van de oproep van aankomend president Donald Trump dat NAVO-landen 5 procent van het bbp aan defensie zouden moeten besteden, in plaats van de huidige norm van 2 procent. Zo won het Duitse Rheinmetall 2,9 procent in Frankfurt en het Zweedse Saab steeg 3,7 procent in Stockholm. BAE Systems ging 1 procent omhoog in Londen.

De euro was 1,0327 dollar waard, tegen 1,0368 dollar op dinsdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,2 procent tot 75,21 dollar en Brentoli

Meer uit Financieel

Franse rederij: enorm containerschip door Straat van Hormuz

PARIJS (ANP/RTR) - Het enorme containerschip Galapagos van de Franse rederij CMA CGM is zondagochtend door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens CMA CGM is dat een belangrijke mijlpaal. Het onder de Franse vlag varende schip met een lengte van 366 meter is afkomstig uit de Verenigde Arabische Emiraten.

2 uur geleden
Nieuwe Fed-voorzitter Kevin Warsh naar ECB-forum in Portugal

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, Kevin Warsh, gaat komende week naar het jaarlijkse forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra. Dat wordt zijn eerste publieke optreden buiten de Verenigde Staten. Warsh nam in mei het voorzitterschap van de Federal Reserve over van Jerome Powell, die twee termijnen heeft gediend.

3 uur geleden
Australië scherpt verbod op sociale media voor kinderen aan

SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australië gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.

21 uur geleden
Experts: olieprijzen niet per se fors omhoog na nieuwe aanvallen

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.

22 uur geleden
Krant: Porsche wil deel productie terug naar Duitsland halen

STUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.

1 dag geleden
FT: Apple wil chips kopen van Chinese maker op zwarte lijst

CUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.

1 dag geleden
VS staan beperkte toegang tot AI-model van Anthropic toe

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.

1 dag geleden