Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar NN grootste daler in AEX na adviesverlaging

Verzekeraar NN grootste daler in AEX na adviesverlaging

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar NN Group was woensdag bij aanvang van de beurshandel in Amsterdam de grootste daler in de AEX-index na een verlaging van het beleggingsadvies door de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley. In de MidKap deed biotechnoloog Galapagos het juist goed na aankondiging van een plan om het bedrijf op te splitsen in twee aparte beursgenoteerde ondernemingen.

De AEX stond in de openingshandel 0,1 procent hoger op 895,19 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 843,34 punten. Frankfurt en Londen stegen licht. De CAC40 in Parijs ging iets omlaag.

NN stond onderaan bij de hoofdfondsen met een min van 3,7 procent. Volgens analisten van Morgan Stanley zouden de winstverwachtingen voor de Europese verzekeringssector neerwaarts bijgesteld kunnen worden. Branchegenoot ASR ging mee omlaag met een min van 2 procent.

Koersdaling Shell

Shell leverde 1,4 procent in. Het olie- en gasconcern kwam met een voorlopige update over het afgelopen kwartaal. Het bedrijf verwacht onder meer dat de handelsresultaten bij gas aanzienlijk lager zullen zijn dan in het derde kwartaal.

Galapagos sprong bijna 9 procent omhoog. Volgens het bedrijf moet de opsplitsing meer waarde voor aandeelhouders creëren. Daarbij gaat het nieuwe bedrijf, dat vooralsnog SpinCo heet, zich richten op het "opbouwen van een pijplijn van innovatieve medicijnen door middel van transformatieve transacties". Galapagos zelf gaat zich richten op zijn celtherapieën in oncologie. Daarnaast schrapt Galapagos in Europa driehonderd banen, hoofdzakelijk in België, en wordt de vestiging in Frankrijk gesloten.

Oproep Trump

Europese defensiebedrijven profiteerden van de oproep van aankomend president Donald Trump dat NAVO-landen 5 procent van het bbp aan defensie zouden moeten besteden, in plaats van de huidige norm van 2 procent. Zo won het Duitse Rheinmetall 2,9 procent in Frankfurt en het Zweedse Saab steeg 3,7 procent in Stockholm. BAE Systems ging 1 procent omhoog in Londen.

De euro was 1,0327 dollar waard, tegen 1,0368 dollar op dinsdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,2 procent tot 75,21 dollar en Brentoli

Meer uit Financieel

Meer bestellingen bij Picnic na cyberbeveiligingsincident AH

AMSTERDAM (ANP) - Boodschappenbezorger Picnic ziet sinds maandagmorgen een toename in het aantal bestellingen voor dinsdag en heeft de bezorgcapaciteit daarom opgeschaald. Dat laat een woordvoerder desgevraagd weten. Bij Albert Heijn kunnen er online geen boodschappen worden besteld door een "cybersecurity incident", meldde de supermarktketen maandag.

55 minuten geleden
Cyberaanval ontregelt koeling in Franse supermarkten

RUNGIS (ANP/AFP) - Twee grote Franse supermarktketens zijn getroffen door een cyberaanval, waardoor koelinstallaties zijn gaan ontdooien. Dat bevestigen Intermarché en Coopérative U aan het Franse persbureau AFP.

1 uur geleden
Zorgen bij personeel over toekomst chemiecomplex Shell Moerdijk

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV willen dat Shell duidelijkheid geeft over de toekomst van zijn grote chemiecomplex in Moerdijk. De naar schatting 1400 medewerkers worden volgens de bonden in het ongewisse gelaten, terwijl "inmiddels openlijk wordt gespeculeerd over toekomstscenario's die uiteenlopen van verkoop en opknippen tot sanering of zelfs sluiting".

1 uur geleden
Rabobank verhoogt spaarrente met 0,1 procentpunt

UTRECHT (ANP) - Rabobank verhoogt de rente op de meeste spaarrekeningen woensdag met 0,1 procentpunt. Het is volgens een woordvoerder de tweede renteverhoging in drie maanden. Daarvoor was de laatste wijziging meer dan een jaar geleden.

1 uur geleden
Nobelprijs voor de Economie naar twee Amerikanen

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Nobelprijs voor de Economie gaat dit jaar naar twee Amerikanen. De academici Robert Hall en Michael Woodford krijgen de prijs voor hun onderzoek naar de manier waarop monetair en fiscaal beleid kunnen helpen om schommelingen in de economie te dempen.

2 uur geleden
Britse media: Deloitte hielp Abramovitsj bij belastingontduiking

LONDEN (ANP) - Accountantskantoor Deloitte hielp de Russische oligarch Roman Abramovitsj jaren geleden met het ontduiken van miljoenen aan belasting, schrijven de Britse media BBC en The Guardian na onderzoek van gelekte documenten. De grootste accountantsfirma ter wereld was nauw betrokken bij het falsificeren van documenten, waardoor bezittingen van de oud-eigenaar van voetbalclub Chelsea achteraf van locatie werden veranderd en daardoor uit het zicht van belastingautoriteiten bleven.

3 uur geleden
KLM schort vluchten naar Riyad week langer op na aanvallen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt vluchten naar Saudi-Arabië langer uit na aanvallen op de luchthaven van Riyad. De luchtvaartmaatschappij vliegt in ieder geval tot en met 31 oktober niet naar de Saudische steden Riyad en Dammam. Eerder was het plan om vanaf 25 oktober de vluchten te hervatten. Maandag zijn alle vluchten op de luchthaven van Riyad geannuleerd.

3 uur geleden