Verzekeraar NN gaat aandeelhouders weer belonen
DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar NN Group, het bedrijf achter Nationale-Nederlanden, gaat zijn aandeelhouders weer belonen met een tussentijds dividend en het inkopen van eigen aandelen. Dat maakte het concern bekend bij zijn halfjaarcijfers. Daarin voerde de verzekeringsgroep zijn operationele winst op dankzij verdere kostenbesparingen.
Verzekeraars hielden zich eerder dit jaar nog aan de dringende oproep van De Nederlandsche Bank (DNB) om, gezien de onzekerheid rond de coronapandemie, voorlopig geen dividend uit te keren of aandelen in te kopen. Vervolgens liet de toezichthouder dit gebod varen, omdat de sector te midden van de crisis stabiel genoeg bleek.
NN stelt nu een tussentijdse winstuitkering voor van 2,26 euro per aandeel. Daarin zit ook het slotdividend over vorig jaar inbegrepen, waarvan de uitbetaling werd uitgesteld. Ook gaat de Nederlandse verzekeraar voor 67 miljoen euro aandelen inkopen, als onderdeel van het voornemen om 250 miljoen euro aan dit programma te besteden. Aandeelhouders profiteren van die inkoop, omdat het de koers van hun aandelen stuwt en de winst per aandeel hoger uitvalt als er minder stukken in omloop zijn.
In de eerste zes maanden steeg de operationele winst van NN naar 926 miljoen euro, tegenover 914 miljoen euro een jaar eerder. Daarbij geeft NN wel aan dat de coronapandemie op de resultaten heeft gedrukt, met een geschat bedrag van rond de 30 miljoen euro. Zo belemmerden lockdowns de verkoop van nieuwe producten in Europa en Japan en ontving NN als grote belegger minder dividend.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is de eerste handelsdag van de week lager gesloten. Vooral verliezen bij Nvidia en andere chipbedrijven drukten op de beurzen, nadat topbestuurders van Amerikaanse AI-bedrijven hun zorgen over de veiligheid van kunstmatige intelligentie hadden uitgesproken. Ook waren beleggers nerveus nadat de rente op Amerikaanse staatsobligaties kortstondig boven de 5 procent uitkwam. Dat was voor het eerst sinds 2023.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hebben maandag forse verliezen genoteerd op de Amsterdamse beurs. Dat gebeurde nadat afgelopen weekend grote AI-bedrijven zorgen hadden geuit over de risico's van AI. Anthropic-topman Dario Amodei riep op om de ontwikkelingen van AI-modellen bewust te vertragen en kreeg bijval van OpenAI-topman Sam Altman en xAI-medeoprichter Elon Musk.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het merendeel van de schoonmakers op Schiphol heeft maandag het werk neergelegd tijdens de eerste van vijf stakingsdagen. Dat zegt FNV-bestuurder Caroline Lamberts. Ook op grote treinstations, zoals in Utrecht, Rotterdam, Groningen en Nijmegen, wordt volgens haar "volop gestaakt" door schoonmaakmedewerkers.
8 uur geledenREDMOND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft heeft maandag nieuwe richtlijnen gepresenteerd voor het ontwerpen van zijn AI-modellen. Daarmee probeert het tech- en softwareconcern zorgen over AI weg te nemen. De strekking van de ontwerpgedragscode is "Mensen zijn belangrijker dan AI".
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager geopend, na de winsten die op vrijdag nog werden geboekt. De chipbedrijven op Wall Street stonden onder druk nadat grote AI-bedrijven hadden opgeroepen om de ontwikkeling van modellen voor kunstmatige intelligentie bewust te vertragen. De olieprijzen stegen weer, wat zorgde voor winsten in de oliesector.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie Nederlandse Brouwers is een petitie gestart tegen een verhoging van de belasting op bier, maakte de organisatie bekend in aanloop naar Prinsjesdag. "Uit wat nu bekend is, wacht de biersector een opeenstapeling van lastenverzwaringen: indexering van de bieraccijns, een hogere heffing op water, en afschaffing van het kleinbrouwerstarief", waarschuwen de brouwers.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV gaat het komende cao-jaar inzetten op een loonsverhoging van 5,5 procent plus 80 euro. De vakbond kiest ervoor om een deel van de loonsverhoging in euro's te eisen. "Hiermee gaan de laagste inkomens er meer op vooruit dan de hoogste", legt arbeidsvoorwaardencoördinator van FNV Jacqie van Stigt uit.
11 uur geleden