Verzekeraar NN gaat aandeelhouders weer belonen
DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar NN Group, het bedrijf achter Nationale-Nederlanden, gaat zijn aandeelhouders weer belonen met een tussentijds dividend en het inkopen van eigen aandelen. Dat maakte het concern bekend bij zijn halfjaarcijfers. Daarin voerde de verzekeringsgroep zijn operationele winst op dankzij verdere kostenbesparingen.
Verzekeraars hielden zich eerder dit jaar nog aan de dringende oproep van De Nederlandsche Bank (DNB) om, gezien de onzekerheid rond de coronapandemie, voorlopig geen dividend uit te keren of aandelen in te kopen. Vervolgens liet de toezichthouder dit gebod varen, omdat de sector te midden van de crisis stabiel genoeg bleek.
NN stelt nu een tussentijdse winstuitkering voor van 2,26 euro per aandeel. Daarin zit ook het slotdividend over vorig jaar inbegrepen, waarvan de uitbetaling werd uitgesteld. Ook gaat de Nederlandse verzekeraar voor 67 miljoen euro aandelen inkopen, als onderdeel van het voornemen om 250 miljoen euro aan dit programma te besteden. Aandeelhouders profiteren van die inkoop, omdat het de koers van hun aandelen stuwt en de winst per aandeel hoger uitvalt als er minder stukken in omloop zijn.
In de eerste zes maanden steeg de operationele winst van NN naar 926 miljoen euro, tegenover 914 miljoen euro een jaar eerder. Daarbij geeft NN wel aan dat de coronapandemie op de resultaten heeft gedrukt, met een geschat bedrag van rond de 30 miljoen euro. Zo belemmerden lockdowns de verkoop van nieuwe producten in Europa en Japan en ontving NN als grote belegger minder dividend.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingappbedrijf Bumble wordt van de beurs gehaald door het recent opgerichte Ithaca Holdings voor een bedrag van 1,3 miljard dollar, omgerekend ruim 1,1 miljard euro. Dat is veel minder dan de waardering van het bedrijf bij de beursgang in 2021. Bumble kampt, net als andere datingapps, met een dalend aantal gebruikers, omdat jongeren minder trek lijken te hebben in online daten.
4 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Het onderzoek naar het cyberbeveiligingsincident dat speelt bij Albert Heijn loopt nog, meldt de supermarktketen dinsdagmiddag in een update. "We nemen het cybersecurity-incident zeer serieus en doen zorgvuldig onderzoek naar de aard en oorzaak ervan."
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter op het Damrak, is dinsdag met verlies gesloten, vooral door koersverliezen van de chipbedrijven. Supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 0,7 procent) toonde een klein herstel na de koersval een dag eerder. De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Het concern zegt geen aanwijzingen te hebben dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij het cyberveiligheidsincident.
20 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Comité voor Gegevensbescherming (EDPB), de Europese privacywaakhond, maakt zich zorgen over zogeheten 'slimme brillen', waarmee opnames gemaakt kunnen worden, zoals die van socialmediabedrijf Meta. Nu dit soort brillen op steeds meer plekken te koop zijn, wil het EU-instituut het bewustzijn erover vergroten.
24 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV ligt in de clinch met Albert Heijn over hoe de medewerkers in de distributiecentra worden behandeld, zegt een woordvoerder van FNV. Door een IT-storing bij Ahold Delhaize worden er in de distributiecentra volgens FNV minder mensen aan het werk gezet, terwijl ze wel ingeroosterd stonden. Door die mensen nu niet te betalen, overtreedt de supermarktketen de wet, stelt de vakbond.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De bevoorradingsproblemen bij Albert Heijn laten volgens minister-president Rob Jetten "nogmaals zien hoe belangrijk het is dat bedrijven zich goed weren tegen cyberonveiligheid". Dat heeft de premier gezegd voor aanvang van een Kamerdebat.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag gemengd begonnen. De aandacht ging vooral uit naar de resultaten van grote Amerikaanse banken. JP Morgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, zag de winst afgelopen kwartaal stijgen dankzij sterke resultaten van de zakelijke divisie en de handel in aandelen en obligaties. De omzet viel echter tegen. Het aandeel won desondanks 2,5 procent.
2 uur geleden