Verzekeraar NN bereikt definitieve schikking woekerpolisaffaire
DEN HAAG (ANP) - De schikking van verzekeraar NN Group rond de zogeheten woekerpolisaffaire is definitief. In januari 2024 trof NN Group een schikking voor ongeveer 300 miljoen euro met claimorganisaties ConsumentenClaim, Woekerpolis.nl, Woekerpolisproces, Wakkerpolis en de Consumentenbond. Die zou alleen doorgaan als minstens 90 procent van de aangesloten klanten akkoord gaat met hun persoonlijke compensatievoorstel. Dat is nu gebeurd, meldt NN.
Alle juridische procedures door de groepen worden stopgezet en na de uitbetaling mogen ze ook geen nieuwe zaken meer starten, aldus NN. De verzekeraar laat weten hiervoor eerder al 360 miljoen euro opzij te hebben gezet. Daaronder valt ook 60 miljoen euro voor schrijnende gevallen en voor klanten die niet zijn aangesloten bij de organisaties en niet eerder een vergoeding hebben gehad.
De overeenkomst gaat onder meer over beleggingsverzekeringen van Nationale-Nederlanden, Delta Lloyd en ABN AMRO Levensverzekering.
Woekerpolisaffaire
De woekerpolisaffaire begon jaren geleden en heeft bij meerdere verzekeraars gespeeld. In 2006 kwam aan het licht dat bij veel beleggingsverzekeringen vanaf de jaren negentig veel te hoge kosten in rekening waren gebracht. Claimorganisaties mobiliseerden gedupeerden om schadevergoedingen van verzekeraars los te krijgen.
Eerder dit jaar werd bekend dat meer dan 90 procent van de deelnemers aan de woekerpolisclaim met een polis van Aegon of ASR akkoord was met hun persoonlijke compensatievoorstel. Dezelfde claimorganisaties sloten hierover in 2023 een akkoord voor zo'n 250 miljoen euro. Ook met verzekeraars Achmea, Reaal en De Goudse troffen ze schikkingen.
Meer uit Financieel
TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Dit weekend stroomden er miljoenen vaten olie door de Straat van Hormuz, meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. Dat gebeurde ook nadat Iran had geclaimd de waterweg opnieuw te hebben afgesloten.
12 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Het Italiaanse modemerk Moschino heeft per direct twee nieuwe creatief directeuren benoemd. Loris Messina en Simone Rizzo volgen Adrian Appiolaza op, heeft moederbedrijf Aeffe zondag bekendgemaakt.
14 uur geledenLA BAULE-ESCOUBLAC (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - Een van de oprichters van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is omgekomen bij een crash met een privévliegtuig in Frankrijk. Dat meldt het bedrijf. De Franse Claude Guillemot werd 69 jaar.
16 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië gaat nog een extra maand korting geven op de belasting op benzine en diesel. Dat heeft premier Anthony Albanese zondag bekendgemaakt. Het land kampt nog steeds met hoge brandstofprijzen, die het gevolg zijn van de Iranoorlog. De steunmaatregel moet Australiërs helpen bij de stijgende kosten van levensonderhoud.
17 uur geledenBAGDAD (ANP) - Irak heeft de exploitanten van vijf grote olievelden gevraagd de productie weer op te voeren naar het niveau van voor de oorlog in het Midden-Oosten. Dat gebeurde nadat de Verenigde Staten en Iran een akkoord bereikten dat moet leiden tot de volledige heropening van de Straat van Hormuz.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering zoekt vanaf maandag officieel een investeerder voor haar belang in staatsbank Belfius, het voormalige Dexia België. Dat schrijft De Tijd op basis van bronnen. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.
1 dag geledenKEULEN (ANP/DPA) - De Chinese munt, die volgens critici kunstmatig laag wordt gehouden door Beijing, kost de Duitse economie jaarlijks miljarden euro's aan economische groei. Dat komt naar voren in een studie van het Duitse Economisch Instituut (IW), uitgevoerd in opdracht van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 dag geleden