Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar ASR stuwt AEX na resultaten

Verzekeraar ASR stuwt AEX na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging woensdag licht omhoog onder aanvoering van ASR. De verzekeraar was in de eerste jaarhelft minder kwijt aan schadevergoedingen en zag de nettowinst bijna verdubbelen. Daarnaast verwerkten beleggers de nieuwe recordstanden van de S&P 500-index en techbeurs Nasdaq op Wall Street. De markten wachten echter vooral op de belangrijke jaarlijkse Jackson Hole-bijeenkomst van centrale bankiers, die donderdag begint.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de plus op 784,47 punten, na het slotrecord een dag eerder. De MidKap klom ook 0,2 procent tot 1099,72 punten. De beurzen in Londen en Parijs stegen tot 0,2 procent. De Duitse DAX bleef vlak.

ASR dikte 2,7 procent aan. De verzekeraar, met merken als Ditzo en Europeesche Verzekeringen, zette naar eigen zeggen in de eerste zes maanden van het jaar sterke financiƫle resultaten in de boeken. ASR schat de eigen schadelast van de overstromingen in Limburg in juli op dit moment tussen de 20 miljoen en 30 miljoen euro. Deze schade valt echter pas in de cijfers over het tweede halfjaar. Ondanks deze schade verwacht het bedrijf een belangrijke stijging van het resultaat in heel 2021.

Just Eat Takeaway

Just Eat Takeaway klom 0,4 procent. De maaltijdbezorger wordt verwijderd uit de toonaangevende FTSE 100-index van de Londense beurs. Samensteller FTSE Russell heeft besloten dat het bedrijf Nederlands is en niet Brits en daarom komt het niet in aanmerking om in de graadmeter te blijven.

Kendrion zakte 1 procent. De maker van elektromagnetische componenten boekte in het tweede kwartaal fors meer omzet en winst dankzij een sterke vraag vanuit de autosector. Ondanks aanhoudende verstoringen in de levering van onderdelen voorziet Kendrion een stijging van de vraag naar zijn producten in alle drie de divisies van het bedrijf. Het aandeel steeg dinsdag al bijna 8 procent in aanloop naar de resultaten.

Neways

Neways klom 0,3 procent op de lokale markt. De Brabantse fabrikant van elektronische componenten, die wordt overgenomen door investeerder Infestos, zag de omzet in de eerste jaarhelft licht dalen, mede door verstoringen in de toeleveringsketen. De winst nam wel toe. Volgens Neways zal het eerder aangekondigde overnamebod van Infestos in september formeel worden uitgebracht.

De euro was 1,1737 dollar waard, tegen 1,1748 dollar op een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 67,49 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent meer op 71,10 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ASML wil assortiment uitbreiden, zegt hoge directeur

SAN JOSE (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML heeft ambitieuze plannen om zijn assortiment aan chipproductieapparatuur uit te breiden met verschillende nieuwe producten. Zo wil het concern meer profijt halen uit de snelgroeiende markt voor kunstmatige-intelligentiechips, heeft technologiedirecteur Marco Pieters van het Veldhovense bedrijf gezegd tegen persbureau Reuters.

17 minuten geleden
Nederlandse bedrijven scherp op personeel in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven zijn scherp op de veiligheid van hun medewerkers in het Midden-Oosten vanwege de onrust daar. Baggeraar Boskalis heeft meerdere kantoren in de regio en vraagt het lokale personeel thuis te werken. Zo'n algehele richtlijn hebben ING en FrieslandCampina niet, maar zij noemen dit wel als mogelijkheid om de veiligheid te waarborgen.

39 minuten geleden
Gasprijs bijna 50 procent omhoog na lng-productiestop Qatar

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam schoot maandagmiddag bijna 50 procent omhoog. Dat komt door het nieuws dat Qatar stopt met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen door Iran op Qatarese energiefaciliteiten. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.

53 minuten geleden
Branchevereniging: drukte bij pomp valt mee na aanval Iran

BUNNIK (ANP) - De stijging van de olieprijzen na de aanval op Iran leidt vooralsnog niet tot grote drukte bij de Nederlandse tankstations. Dat zegt Erik de Vries, directeur van branchevereniging NOVE. Hij verwacht dat de brandstofprijzen aan de pomp omhoog zullen gaan, maar denkt dat het voorlopig om een verhoging van enkele centen per liter gaat.

1 uur geleden
Qatar stopt met productie lng door aanvallen Iran

DOHA (ANP/AFP) - Qatar stopt voorlopig met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen op energiefaciliteiten door Iran. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.

1 uur geleden
Ondernemingskamer stelt twee onderzoekers aan in zaak Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft twee onderzoekers aangesteld om het onderzoek naar Nexperia te starten. Dit is de nieuwste stap in het juridische geschil tussen het Europese management van de Nijmeegse chipmaker en zijn Chinese eigenaar Wingtech.

1 uur geleden
ING: eurozone kwetsbaarste regio bij langdurig conflict met Iran

AMSTERDAM (ANP) - De economie van de eurozone zal van alle grote economieƫn ter wereld het hardst worden getroffen door een langdurig conflict tussen de Verenigde Staten en Iran, meldt ING in een rapport. Dat komt volgens de economen van de bank doordat de eurolanden vrijwel al hun olie en een groot deel van het benodigde gas importeren.

2 uur geleden