Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar ASR stuwt AEX na resultaten

Verzekeraar ASR stuwt AEX na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging woensdag licht omhoog onder aanvoering van ASR. De verzekeraar was in de eerste jaarhelft minder kwijt aan schadevergoedingen en zag de nettowinst bijna verdubbelen. Daarnaast verwerkten beleggers de nieuwe recordstanden van de S&P 500-index en techbeurs Nasdaq op Wall Street. De markten wachten echter vooral op de belangrijke jaarlijkse Jackson Hole-bijeenkomst van centrale bankiers, die donderdag begint.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de plus op 784,47 punten, na het slotrecord een dag eerder. De MidKap klom ook 0,2 procent tot 1099,72 punten. De beurzen in Londen en Parijs stegen tot 0,2 procent. De Duitse DAX bleef vlak.

ASR dikte 2,7 procent aan. De verzekeraar, met merken als Ditzo en Europeesche Verzekeringen, zette naar eigen zeggen in de eerste zes maanden van het jaar sterke financiële resultaten in de boeken. ASR schat de eigen schadelast van de overstromingen in Limburg in juli op dit moment tussen de 20 miljoen en 30 miljoen euro. Deze schade valt echter pas in de cijfers over het tweede halfjaar. Ondanks deze schade verwacht het bedrijf een belangrijke stijging van het resultaat in heel 2021.

Just Eat Takeaway

Just Eat Takeaway klom 0,4 procent. De maaltijdbezorger wordt verwijderd uit de toonaangevende FTSE 100-index van de Londense beurs. Samensteller FTSE Russell heeft besloten dat het bedrijf Nederlands is en niet Brits en daarom komt het niet in aanmerking om in de graadmeter te blijven.

Kendrion zakte 1 procent. De maker van elektromagnetische componenten boekte in het tweede kwartaal fors meer omzet en winst dankzij een sterke vraag vanuit de autosector. Ondanks aanhoudende verstoringen in de levering van onderdelen voorziet Kendrion een stijging van de vraag naar zijn producten in alle drie de divisies van het bedrijf. Het aandeel steeg dinsdag al bijna 8 procent in aanloop naar de resultaten.

Neways

Neways klom 0,3 procent op de lokale markt. De Brabantse fabrikant van elektronische componenten, die wordt overgenomen door investeerder Infestos, zag de omzet in de eerste jaarhelft licht dalen, mede door verstoringen in de toeleveringsketen. De winst nam wel toe. Volgens Neways zal het eerder aangekondigde overnamebod van Infestos in september formeel worden uitgebracht.

De euro was 1,1737 dollar waard, tegen 1,1748 dollar op een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 67,49 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent meer op 71,10 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Woonbond kritisch over versoepeling Wet betaalbare huur

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".

9 minuten geleden
Franse autoriteiten willen Elon Musk ondervragen over X

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben maandag een uitnodiging gestuurd naar Elon Musk om hem vragen te stellen over zijn socialemediaplatform X. De autoriteiten in Frankrijk doen al langer onderzoek naar X waarbij in februari nog een inval werd gedaan bij het Parijse kantoor van het bedrijf.

10 minuten geleden
Nederlands toerismebureau: minder bezoekers uit Azië door oorlog

DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt minder bezoekers uit Azië, zoals uit China, Japan en India, over de vloer door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat hoort het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) vanuit de sector. Door de oorlog is het vliegverkeer tussen Azië en Europa ernstig verstoord. Dat leidt tot minder bezoek aan bij Aziaten populaire toeristische trekpleisters als het waterrijke dorp Giethoorn, de molens van Kinderdijk en het bloemenpark Keukenhof, aldus het NBTC.

1 uur geleden
Nederlandse export bloemen en planten krimpt in eerste kwartaal

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse export van bloemen en planten is in het eerste kwartaal van 2026 licht gekrompen. De totale waarde van de uitvoer van bloemen en planten bedroeg bijna 2,1 miljard euro. Dat is 0,6 procent minder dan een jaar geleden, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).

1 uur geleden
China boos over legeroefening VS, Filipijnen en Japan

MANILLA (ANP/RTR/DPA) - China is boos over militaire oefeningen van de Verenigde Staten, de Filipijnen en voor het eerst ook Japan. "De komst van troepen van buiten schept verdeeldheid en confrontatie", waarschuwt China.

2 uur geleden
Bloomberg: Brussel kijkt naar verdeling vliegtuigbrandstof EU

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil kijken hoe het de verdeling van vliegtuigbrandstof in de EU kan "optimaliseren", meldt Bloomberg op basis van concept-energiemaatregelen die het heeft ingezien. De Europese Commissie presenteert woensdag een pakket energiemaatregelen vanwege de hoge energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Studie: verhuurversoepeling remt verkoop huurwoningen nauwelijks

DEN HAAG (ANP) - De verkoopgolf van huurwoningen neemt nauwelijks af, ondanks versoepelingen van de Wet betaalbare huur die de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (VRO) Elanor Boekholt-O'Sullivan heeft aangekondigd. Dat zegt Vastgoed Belang, de belangenvereniging voor particuliere verhuurders, na onderzoek onder ruim 1100 verhuurders naar aanleiding van die aangekondigde versoepelingen.

2 uur geleden