
Verzekeraar ASR stijgt op licht negatief Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Na de koerswinsten van dinsdag kozen beleggers in Amsterdam woensdag bij de handelsstart voor winstnemingen. Het beurssentiment werd vooral gedrukt door de forse verliezen op Wall Street dinsdag en de Aziatische beurzen eerder op de dag.
In Amsterdam ging verzekeraar ASR 0,9 procent omhoog, goed voor de eerste plek in de AEX. Het concern maakte voorbeurs een stijging van de operationele winst bekend van 22 procent tot 826 miljoen euro over de eerste helft van dit jaar. Dat is boven de verwachtingen van analisten. De premie-inkomsten stegen met ruim 4 procent tot 2,6 miljard euro. Topman Jos Baeten sprak van sterke resultaten.
De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen op het Damrak, stond kort na de opening een fractie lager op 901,70 punten. De MidKap zakte 0,3 procent tot 928,70 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,8 procent.
Trump en Zelensky
Dinsdag gingen de Europese beurzen nog omhoog na een hoopvol overleg tussen president Donald Trump, de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zeven Europese leiders om de oorlog in Oekraïne te beëindigen. De betrokkenen spraken na afloop van een "productief" gesprek en Trump verklaarde voorbereidingen te treffen voor een ontmoeting tussen Zelensky en de Russische president Vladimir Poetin.
Beleggers kijken verder uit naar de jaarlijkse conferentie van de Amerikaanse Federal Reserve, die vanaf donderdag in Jackson Hole wordt gehouden. Fed-voorzitter Jerome Powell houdt daar een toespraak, waarin hij mogelijk meer duidelijkheid geeft over de economische vooruitzichten en het rentebeleid van de centrale bank. Op de beursvloeren wordt gehoopt dat de Fed in september begint met het verlagen van de rente.
Chipbedrijven
De AEX werd woensdag vooral in het rood geduwd door verliezen van chipbedrijven, in navolging van koersdalingen van techconcerns in New York. ASMI stond onderaan bij de hoofdfondsen met een min van 1,4 procent.
Bij de kleinere fondsen zakte Fastned 1,1 procent. Zakenbank Van Lanschot Kempen heeft zijn beleggingsadvies voor de uitbater van laadstations voor elektrische auto's verlaagd.
Op de beurs in Hongkong schoot de koers van de Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart, bekend van zijn populaire Labubu-knuffels, woensdag met 11 procent omhoog. Volgens de topman gaat het bedrijf zijn omzetverwachting gemakkelijk overtreffen dit jaar. Ook kondigde hij de lancering aan van nieuwe mini-Labubu-poppen, kleine pluche monsters met puntige oren en gekartelde tanden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft aangegeven dat de Verenigde Staten tevreden zijn over de huidige afspraken met China over importheffingen. Vorige week stelde president Donald Trump hogere importheffingen op Chinese goederen met nog eens negentig dagen uit, tot 10 november.
5 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart, bekend van zijn populaire Labubu-knuffels, verwacht dit jaar omgerekend bijna 4 miljard euro aan inkomsten. Dat komt door de grote vraag naar zijn kleine pluche monsters met puntige oren en gekartelde tanden, heeft topman Wang Ning woensdag gezegd. Hij wil de komende jaren meer winkels openen en denkt ook aan Labubu-animatiefilms en -attracties in pretparken. Er komt binnenkort ook een mini-Labubu die je aan je telefoon kunt vastmaken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinkaartjes worden niet duurder door het cao-akkoord dat NS woensdagochtend heeft bereikt met vakbonden. Dit zegt een woordvoerder van de spoorvervoerder.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Topman Jos Baeten van verzekeraar ASR roept opnieuw op de huurwet van voormalig woonminister Hugo de Jonge terug te draaien. "Ik denk dat het afschaffen van die regulering in de middenhuur, het investeren in de woningmarkt voor Nederlandse, maar ook voor buitenlandse investeerders weer veel aantrekkelijker zou maken."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De investeringen in Nederland zijn in juni met ruim 8 procent gestegen, na een forse krimp in de voorgaande maand. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat maandelijks de omstandigheden peilt rondom investeringen, is er vooral meer geld gestoken in schepen, vliegtuigen, machines, waaronder defensiematerieel, en infrastructuur.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De huidige lange wachttijden bij uitkeringsinstantie UWV voor beoordelingen en uitkeringen zijn onhoudbaar en dreigen de komende jaren verder op te lopen. Daarvoor waarschuwt topman Jos Baeten van verzekeraar ASR. Hij pleit voor samenwerking met het bedrijfsleven om de groeiende problemen rond arbeidsongeschiktheid aan te pakken.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden en de NS hebben woensdagochtend een akkoord bereikt over een nieuwe cao. Dat meldt FNV-bestuurder Henri Janssen. De partijen hebben onder meer afgesproken dat de lonen per 1 maart van dit jaar met 4 procent stijgen. Op 1 maart volgend jaar komt daar een salarisverhoging bij van 3 of 3,5 procent, afhankelijk van de functiegroep waarin een medewerker zit. Een woordvoerder meldt dat stakingen door FNV voorlopig van de baan zijn.
5 uur geleden