Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar ASR helpt AEX vooruit

Verzekeraar ASR helpt AEX vooruit

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs wist woensdag het openingsverlies snel weg te werken. De andere Europese beurzen lieten een gemengd beeld zien tijdens een wisselvallige handelssessie. Op het Damrak werd het halfjaarbericht van verzekeraar ASR goed ontvangen. Ook de resultaten van laadpalenmaker Alfen en vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen vielen in de smaak. Beleggers verwerkten daarnaast de nieuwe recordstanden van de S&P 500 en techbeurs Nasdaq op Wall Street.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de plus op 561,16 punten. De MidKap won ook 0,2 procent, tot 811,48 punten. De beurs in Frankfurt klom 0,2 procent en Parijs daalde een fractie. De Londense hoofdindex verloor 0,3 procent.

ASR (plus 5 procent) was koploper bij de Amsterdamse hoofdfondsen. De verzekeraar zag de nettowinst in de eerste jaarhelft ruimschoots halveren. Door de coronacrisis moest de onderneming veel afschrijvingen doen en werden lagere beleggingsopbrengsten geboekt. Volgens topman Jos Baeten heeft ASR op operationeel vlak de impact van de virusuitbraak echter beperkt kunnen houden. De topman is ook iets positiever geworden over het operationeel resultaat in heel 2020.

Alfen

Hekkensluiters in de AEX waren de informatieleveranciers RELX en Wolters Kluwer met verliezen van dik 1 procent. Postbedrijf PostNL was de sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven met een plus van 2,2 procent. Kabel- en telecomconcern Altice Europe sloot de rij met een min van 1 procent.

Bij de kleinere bedrijven werd Alfen 10 procent meer waard. De laadpalenmaker heeft in het tweede kwartaal ondanks de coronacrisis niet te maken gehad met geannuleerde orders en profiteerde van de toenemende focus op energietransitie. Het bedrijf uit Almere groeide op alle fronten.

Van Lanschot Kempen

Ook Van Lanschot Kempen (plus 3,6 procent) heeft naar eigen zeggen een sterk tweede kwartaal gedraaid, waarin een nettowinst werd behaald van bijna 20 miljoen euro. Volgens de vermogensbeheerder was dat te danken aan goede ontwikkeling bij alle bedrijfsonderdelen en kostenbesparingen om de pandemie het hoofd te bieden.

De euro was 1,1814 dollar waard, tegen 1,1812 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 43,38 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent meer op 46,04 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

11 uur geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

14 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

16 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

16 uur geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

19 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

20 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

1 dag geleden