Verzekeraar ASR helpt AEX vooruit
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs wist woensdag het openingsverlies snel weg te werken. De andere Europese beurzen lieten een gemengd beeld zien tijdens een wisselvallige handelssessie. Op het Damrak werd het halfjaarbericht van verzekeraar ASR goed ontvangen. Ook de resultaten van laadpalenmaker Alfen en vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen vielen in de smaak. Beleggers verwerkten daarnaast de nieuwe recordstanden van de S&P 500 en techbeurs Nasdaq op Wall Street.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de plus op 561,16 punten. De MidKap won ook 0,2 procent, tot 811,48 punten. De beurs in Frankfurt klom 0,2 procent en Parijs daalde een fractie. De Londense hoofdindex verloor 0,3 procent.
ASR (plus 5 procent) was koploper bij de Amsterdamse hoofdfondsen. De verzekeraar zag de nettowinst in de eerste jaarhelft ruimschoots halveren. Door de coronacrisis moest de onderneming veel afschrijvingen doen en werden lagere beleggingsopbrengsten geboekt. Volgens topman Jos Baeten heeft ASR op operationeel vlak de impact van de virusuitbraak echter beperkt kunnen houden. De topman is ook iets positiever geworden over het operationeel resultaat in heel 2020.
Alfen
Hekkensluiters in de AEX waren de informatieleveranciers RELX en Wolters Kluwer met verliezen van dik 1 procent. Postbedrijf PostNL was de sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven met een plus van 2,2 procent. Kabel- en telecomconcern Altice Europe sloot de rij met een min van 1 procent.
Bij de kleinere bedrijven werd Alfen 10 procent meer waard. De laadpalenmaker heeft in het tweede kwartaal ondanks de coronacrisis niet te maken gehad met geannuleerde orders en profiteerde van de toenemende focus op energietransitie. Het bedrijf uit Almere groeide op alle fronten.
Van Lanschot Kempen
Ook Van Lanschot Kempen (plus 3,6 procent) heeft naar eigen zeggen een sterk tweede kwartaal gedraaid, waarin een nettowinst werd behaald van bijna 20 miljoen euro. Volgens de vermogensbeheerder was dat te danken aan goede ontwikkeling bij alle bedrijfsonderdelen en kostenbesparingen om de pandemie het hoofd te bieden.
De euro was 1,1814 dollar waard, tegen 1,1812 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 43,38 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent meer op 46,04 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) onderzoekt de eerste signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat heeft de instantie gezegd in een nieuwe update, waarin wordt gesproken van mogelijk misbruik.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Moderna heeft op Wall Street donderdag een kwart van zijn beurswaarde verloren. Dit gebeurde nadat berichten opdoken over de resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Dat wijst op een mogelijk lek van de gegevens, die dit weekend openbaar zouden worden gemaakt.
1 uur geledenSOESTERBERG (ANP) - Nederland moet vanwege de personeelskrapte in de bouwsector scherpere keuzes maken over wat het wil realiseren en wanneer. Dat heeft de directeur van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd bij de presentatie van een rapport over de verwachtingen voor de arbeidsmarkt in de bouw de komende jaren. Nederland wil veel meer nieuwe woningen bouwen, het net uitbreiden, verduurzamen en infrastructuur onderhouden, maar dat kan niet allemaal tegelijk, waarschuwt EIB-directeur Taco van Hoek. Bepaalde doelen, zoals gasloze wijken in 2050, zijn niet haalbaar en hebben meer tijd nodig, vindt hij.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van luxemerk Gucci zijn in het derde kwartaal harder gedaald dan kenners alom hadden verwacht, vooral door zwakke cijfers in China. Het herstelplan van het merk van het Franse luxeconcern Kering loopt al jaren moeizaam. Toch hebben niet alle westerse merken het moeilijk in het economisch minder goed presterende China. L'Oréal, dat ook veel producten heeft in lagere prijsklassen, groeit er juist hard.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De opnieuw opgestarte onderhandelingen over een cao in het streekvervoer tussen vakbonden en werkgevers hebben nog geen resultaat opgeleverd. Volgende week moet meer duidelijk worden, meldt vakbond FNV. De gesprekken volgen op een landelijke staking een week geleden. Op donderdag stond een nieuwe staking gepland, maar vakbonden FNV en CNV schortten de acties op toen werkgevers met nieuwe voorstellen kwamen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Biotechnologiebedrijf Pharming was donderdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Bij de middelgrote fondsen won de Leidse onderneming zo'n 11 procent aan beurswaarde dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht.
4 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - In aanloop naar de langverwachte release van de game Grand Theft Auto VI vindt de PlayStation 5 gretig aftrek. Amerikaans marktonderzoek door Circana wijst uit dat de verkoop van die spelcomputer van Sony in september met bijna een kwart is gestegen.
5 uur geleden