Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar ASR hekkensluiter in hogere AEX

Verzekeraar ASR hekkensluiter in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel van verzekeraar ASR stond woensdag onder druk op het Damrak na publicatie van de jaarcijfers. De Europese beurzen toonden daarentegen herstel na de verliesbeurt een dag eerder die werd veroorzaakt door een omzetalarm van iPhone-maker Apple. Verder vielen de resultaten van laadpalenfabrikant Alfen in de smaak bij beleggers. Bodemonderzoeker Fugro, die ook met cijfers kwam, werd lager gezet.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent hoger op 628,83 punten. De MidKap won 0,4 procent tot 966,49 punten. Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 0,8 procent.

ASR was hekkensluiter in de AEX met een min van 1,3 procent. De resultaten van de verzekeraar lieten volgens analisten van Citi een gemengd beeld zien. De aankondiging van een aandeleninkoopprogramma van 75 miljoen euro werd daarbij als positief bestempeld. Biotechnoloog Galapagos, die donderdag met cijfers komt, ging op kop met een plus van 2,6 procent.

Fugro

In de MidKap stond Fugro (min 5,2 procent) onderaan. Volgens analisten van KBC Securities lagen de jaarcijfers van de bodemonderzoeker grotendeels in lijn met de verwachtingen. Alfen klom 2,5 procent bij de kleinere bedrijven. De laadpalenmaker zag de jaaromzet met 41 procent stijgen tot 143,2 miljoen euro. Voor dit jaar wordt een omzet voorzien van tussen de 180 miljoen en 200 miljoen euro.

Op de lokale markt zakte centenaandeel Esperite 22,5 procent na een hervatting van de handel. De handel in de stamcelbank werd op 7 februari stilgelegd in afwachting van een persbericht. Het bedrijf bevestigde dat de Zwitserse autoriteiten een onderzoek zijn gestart naar CryoSave na klachten over het verlies van bloedmonsters.

Deutsche Telekom

Deutsche Telekom steeg ruim 3 procent in Frankfurt. Het Duitse telecombedrijf boekte in 2019 zijn beste resultaten ooit. De Duitse sportkledingfabrikanten Adidas en Puma wonnen 2,3 en 8,3 procent ondanks waarschuwingen voor de negatieve impact van het nieuwe coronavirus op de verkopen in China.

De euro was 1,0799 dollar waard tegen 1,0813 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 52,78 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 58,57 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Chinees Anta Sports neemt groot belang in Duits sportmerk Puma

HERZOGENAURACH (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese Anta Sports Products heeft overeenstemming bereikt over de overname van een belang van ongeveer 29 procent in Puma voor 1,5 miljard euro. Het in Jinjiang gevestigde bedrijf wordt daarmee de grootste aandeelhouder van de Duitse sportkledingfabrikant en breidt zijn portfolio van westerse sportmerken verder uit.

41 minuten geleden
Vraag naar elektrische en hybride auto's stuwt verkoop in EU

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in 2025 toegenomen, meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Elektrische en hybride auto's waren in trek, ook in Nederland. Benzineauto's hadden vorig jaar niet meer het grootste marktaandeel.

44 minuten geleden
Europese Commissie en India komen vrijhandelsakkoord overeen

NEW DELHI (ANP) - De Europese Commissie en India hebben overeenstemming bereikt over een vrijhandelsakkoord, meldt commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Onderhandelingen over de deal lopen al vele jaren, maar kwamen in een stroomversnelling nadat zowel de EU als India te maken kreeg met handelstarieven vanuit de Verenigde Staten. Beide kampen waren er daarom op gebrand snel tot een akkoord te komen.

58 minuten geleden
Weer iets minder cafés in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Er zijn in 2026 iets minder cafés in Nederland dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van data die het ANP heeft opgevraagd bij de Kamer van Koophandel (KVK). Volgens branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland gaat Gen Z niet alleen naar cafés, maar is ook de koffiebar steeds meer in trek.

1 uur geleden
Trump verhoogt importheffingen Zuid-Korea naar 25 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.

9 uur geleden
Wall Street omhoog in aanloop naar Fed-besluit en kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag hoger geëindigd, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve en belangrijke bedrijfscijfers later deze week. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Verwacht wordt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd laat. Dat besluit leidt naar verwachting tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.

10 uur geleden
Microsoft vermindert afhankelijkheid van Nvidia met eigen AI-chip

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft heeft een nieuwe, zelfontwikkelde chip voor AI-toepassingen onthuld. Daarmee wil het concern zijn eigen toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie efficiënter laten draaien en minder afhankelijk worden van marktleider Nvidia.

11 uur geleden