Verzekeraar ASR hekkensluiter in hogere AEX
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel van verzekeraar ASR stond woensdag onder druk op het Damrak na publicatie van de jaarcijfers. De Europese beurzen toonden daarentegen herstel na de verliesbeurt een dag eerder die werd veroorzaakt door een omzetalarm van iPhone-maker Apple. Verder vielen de resultaten van laadpalenfabrikant Alfen in de smaak bij beleggers. Bodemonderzoeker Fugro, die ook met cijfers kwam, werd lager gezet.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent hoger op 628,83 punten. De MidKap won 0,4 procent tot 966,49 punten. Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 0,8 procent.
ASR was hekkensluiter in de AEX met een min van 1,3 procent. De resultaten van de verzekeraar lieten volgens analisten van Citi een gemengd beeld zien. De aankondiging van een aandeleninkoopprogramma van 75 miljoen euro werd daarbij als positief bestempeld. Biotechnoloog Galapagos, die donderdag met cijfers komt, ging op kop met een plus van 2,6 procent.
Fugro
In de MidKap stond Fugro (min 5,2 procent) onderaan. Volgens analisten van KBC Securities lagen de jaarcijfers van de bodemonderzoeker grotendeels in lijn met de verwachtingen. Alfen klom 2,5 procent bij de kleinere bedrijven. De laadpalenmaker zag de jaaromzet met 41 procent stijgen tot 143,2 miljoen euro. Voor dit jaar wordt een omzet voorzien van tussen de 180 miljoen en 200 miljoen euro.
Op de lokale markt zakte centenaandeel Esperite 22,5 procent na een hervatting van de handel. De handel in de stamcelbank werd op 7 februari stilgelegd in afwachting van een persbericht. Het bedrijf bevestigde dat de Zwitserse autoriteiten een onderzoek zijn gestart naar CryoSave na klachten over het verlies van bloedmonsters.
Deutsche Telekom
Deutsche Telekom steeg ruim 3 procent in Frankfurt. Het Duitse telecombedrijf boekte in 2019 zijn beste resultaten ooit. De Duitse sportkledingfabrikanten Adidas en Puma wonnen 2,3 en 8,3 procent ondanks waarschuwingen voor de negatieve impact van het nieuwe coronavirus op de verkopen in China.
De euro was 1,0799 dollar waard tegen 1,0813 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 52,78 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 58,57 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige plussen geopend, in navolging van de sterke koerswinsten in Azië en Europa door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran. De olieprijzen gingen hard onderuit, omdat Iran heeft toegezegd de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart.
49 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Iranoorlog drukt zwaar op de economieën van landen in het Midden-Oosten zelf. De Wereldbank stelt in een nieuw rapport dat de economische groei daar dit jaar waarschijnlijk meer dan halveert.
1 uur geledenQATAR (ANP/BLOOMBERG) - Qatar is begonnen met werkzaamheden voor hervatting van de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) bij een grote fabriek na de wapenstilstand die is afgesproken door de Verenigde Staten en Iran. Die grote gasfaciliteit in Ras Laffan Industrial City raakte kort na het uitbreken van de oorlog beschadigd door een Iraanse aanval, waarop de productie werd stilgelegd.
1 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil dat Sam Altman, topman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI, uit zijn functie wordt gezet. De eis is onderdeel van de juridische strijd die de miljardair tegen het bedrijf voert.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ben Cohen, medeoprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, raadt consumenten aan minder Magnums te kopen, om daarmee Ben & Jerry's te helpen "bevrijden". Dat vertelde de Amerikaanse zakenman op een bijeenkomst in Rotterdam.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ruim honderd klimaatdemonstranten voeren woensdag in Zaandam actie tegen winkelconcern Ahold Delhaize, ziet een verslaggever van het ANP. Milieudefensie demonstreert tegenover de locatie van de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn.
2 uur geleden