Verzekeraar ASR blikvanger op Beursplein 5 na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - ASR is woensdag een van de blikvangers op het Damrak. De verzekeraar gaf voorbeurs inzage in de boeken. Daaruit bleek dat de winst in de eerste helft van het jaar slechts beperkt is teruggelopen, ondanks een kostenpost van tientallen miljoenen als gevolg van de stormen van begin dit jaar. Ook producent van elektromagnetische componenten Kendrion kwam met resultaten.
ASR had naar eigen zeggen een goed halfjaar afgezet tegen een periode van geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. "De financiële resultaten zijn over de hele linie sterk en onze kapitaalpositie is aantoonbaar robuust gebleven, ondanks volatiele financiële markten", aldus bestuursvoorzitter Jos Baeten.
Kendrion merkte op zijn beurt een aanhoudende omzetgroei, waarbij ook de marktomstandigheden niet bepaald voordelig waren. Ondanks dat de productie in China voor een periode van zes weken werd verstoord door de strenge coronamaatregelen in dat land, viel de omzet 9 procent hoger uit. De winstmarge kwam volgens de leiding van het bedrijf uit op een gezonde 11,9 procent.
Overnamebod
Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis roept woensdag zijn aandeelhouders bij elkaar. De onderneming heeft eerder een overnamebod ontvangen van investeerder HAL die al een groot belang in het bedrijf heeft. Boskalis gaf eerder aan het bod eigenlijk te laag maar niet onredelijk te vinden. Daarom laat Boskalis het aan de aandeelhouders over of ze in zee willen met HAL. Op Boskalis in zijn geheel wordt een prijskaartje geplakt van 4,2 miljard euro.
Verder blijft er aandacht voor de oliesector nadat de stijgende olieprijzen een dag eerder zorgden voor onder andere een stevige koerswinst voor Shell. Het Spaanse Repsol kreeg te horen dat het in Peru voor de rechter moet komen vanwege een olielek zo'n acht maanden terug. Een Peruaanse rechter heeft beslist dat de zaak voor moet komen. Daarbij wordt in totaal 4,5 miljard dollar geëist van het concern.
De stemming op de aandelenbeurzen in New York was dinsdag licht negatief. Ook in Azië stonden eerder op de dag overwegend minnen op de borden.
De euro bleef schommelen rond het laagste niveau in twintig jaar en noteerde voorbeurs op 0,9948 dollar. De euro staat onder druk door de vrees voor een recessie in Europa en de hogere rente in de VS, die de dollar aantrekkelijker maakt. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 93,60 dollar en Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 99,92 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
5 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
7 uur geleden