Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar ASR blikvanger op Beursplein 5 na cijfers

Verzekeraar ASR blikvanger op Beursplein 5 na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - ASR is woensdag een van de blikvangers op het Damrak. De verzekeraar gaf voorbeurs inzage in de boeken. Daaruit bleek dat de winst in de eerste helft van het jaar slechts beperkt is teruggelopen, ondanks een kostenpost van tientallen miljoenen als gevolg van de stormen van begin dit jaar. Ook producent van elektromagnetische componenten Kendrion kwam met resultaten.

ASR had naar eigen zeggen een goed halfjaar afgezet tegen een periode van geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. "De financiële resultaten zijn over de hele linie sterk en onze kapitaalpositie is aantoonbaar robuust gebleven, ondanks volatiele financiële markten", aldus bestuursvoorzitter Jos Baeten.

Kendrion merkte op zijn beurt een aanhoudende omzetgroei, waarbij ook de marktomstandigheden niet bepaald voordelig waren. Ondanks dat de productie in China voor een periode van zes weken werd verstoord door de strenge coronamaatregelen in dat land, viel de omzet 9 procent hoger uit. De winstmarge kwam volgens de leiding van het bedrijf uit op een gezonde 11,9 procent.

Overnamebod

Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis roept woensdag zijn aandeelhouders bij elkaar. De onderneming heeft eerder een overnamebod ontvangen van investeerder HAL die al een groot belang in het bedrijf heeft. Boskalis gaf eerder aan het bod eigenlijk te laag maar niet onredelijk te vinden. Daarom laat Boskalis het aan de aandeelhouders over of ze in zee willen met HAL. Op Boskalis in zijn geheel wordt een prijskaartje geplakt van 4,2 miljard euro.

Verder blijft er aandacht voor de oliesector nadat de stijgende olieprijzen een dag eerder zorgden voor onder andere een stevige koerswinst voor Shell. Het Spaanse Repsol kreeg te horen dat het in Peru voor de rechter moet komen vanwege een olielek zo'n acht maanden terug. Een Peruaanse rechter heeft beslist dat de zaak voor moet komen. Daarbij wordt in totaal 4,5 miljard dollar geëist van het concern.

De stemming op de aandelenbeurzen in New York was dinsdag licht negatief. Ook in Azië stonden eerder op de dag overwegend minnen op de borden.

De euro bleef schommelen rond het laagste niveau in twintig jaar en noteerde voorbeurs op 0,9948 dollar. De euro staat onder druk door de vrees voor een recessie in Europa en de hogere rente in de VS, die de dollar aantrekkelijker maakt. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 93,60 dollar en Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 99,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

43 minuten geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

1 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

2 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

3 uur geleden
Chinese export groeit meer dan verwacht

BEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.

5 uur geleden
Records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.

13 uur geleden
Bloomberg: beursgang AI-chipbedrijf Cerebras wordt groter

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.

14 uur geleden