Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar ASR bij winnaars op Damrak na cijferupdate

Verzekeraar ASR bij winnaars op Damrak na cijferupdate

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar ASR was woensdag een opvallende winnaar op Beursplein 5. De onderneming kreeg met zijn handelsupdate de handen van beleggers op elkaar. ASR wist ondanks de tientallen miljoenen die het extra kwijt was aan stormschades de winst op peil te houden. Volgens topman Jos Baeten van de onderneming kunnen de verzekeringspremies door de extreme weersomstandigheden tot wel een kwart stijgen.

ASR had naar eigen zeggen een goed halfjaar afgezet tegen een periode van geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat vonden beleggers dus ook. Die zetten ASR, dat in de MidKap genoteerd is, kort na de openingsbel 3,7 procent hoger. Daarmee was ASR de sterkste stijger bij de middelgrote fondsen.

De AEX-index werd aangevoerd door verzekeraar Aegon met een winst van 0,7 procent. Unibail-Rodamco-Westfield was de sterkste daler. Het vastgoedfonds verloor 0,8 procent van zijn beurswaarde. Chemieconcern DSM (min 0,5 procent) stond bij de zakkers. Het bedrijf verlengde zijn samenwerkingsovereenkomst met branchegenoot Arxada.

Boskalis

Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis verloor 0,2 procent. Het bedrijf roept woensdag zijn aandeelhouders bij elkaar. Zij moeten al dan niet akkoord geven over de overname door investeerder en grootaandeelhouder HAL. Boskalis gaf eerder aan het bod eigenlijk te laag maar niet onredelijk te vinden. Op Boskalis in zijn geheel wordt een prijskaartje geplakt van 4,2 miljard euro.

Bij de kleinere fondsen verloor Kendrion 1,9 procent. De producent van elektromagnetische componenten wist de omzet op te voeren ondanks dat marktomstandigheden niet bepaald voordelig waren. Zo werd de productie in China voor een periode van zes weken verstoord door de strenge coronamaatregelen in dat land. De winst viel evenwel fors lager uit.

Overzicht

De AEX-index noteerde in de vroege handel 0,2 procent lager op 709,42 punten. De MidKap steeg 0,5 procent tot 945,06 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stonden licht hoger. Londen verloor 0,2 procent.

De euro bleef schommelen rond het laagste niveau in twintig jaar en noteerde op 0,9948 dollar. De euro staat onder druk door de vrees voor een recessie in Europa en de hogere rente in de VS, die de dollar aantrekkelijker maakt. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 93,94 dollar en Brentolie werd ook 0,2 procent duurder op 110,35 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ING verwacht kleine daling in verkoop nieuwe auto's

AMSTERDAM (ANP) - De verkopen van nieuwe auto's in Nederland zakken dit jaar iets terug, na de kleine groei in 2025. Dit verwacht ING Research.

2 uur geleden
Elon Musks ruimtebedrijf SpaceX neemt zijn AI-startup xAI over

HAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.

5 uur geleden
Minder omzet en winst in 2025 voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.

6 uur geleden
Wall Street sluit hoger na goede industriële productiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.

6 uur geleden
Ørsted mag verder met bouwen groot windpark voor kust New York

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.

8 uur geleden
KLM gaat onder herbenoemde Rintel kosten sneller verlagen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.

10 uur geleden
VS en India akkoord over handelsdeal, meldt Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

10 uur geleden