Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar ASR bij dalers in hogere AEX na update strategie

Verzekeraar ASR bij dalers in hogere AEX na update strategie

AMSTERDAM (ANP) - ASR stond donderdag bij de grootste dalers in de AEX-index op het Damrak. De verzekeraar kwam voorafgaand aan zijn beleggersdag met een update van de strategie en financiële doelen voor de komende jaren, die niet in de smaak lijken te vallen bij beleggers. ASR, dat zijn positie op de Nederlandse markt flink heeft versterkt met de overname van de Nederlandse activiteiten van Aegon, wil doorgroeien op eigen kracht en via strategische overnames van kleine tot middelgrote verzekeraars.

Ook wil ASR tot en met 2026 voor 525 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen. De verzekeraar streeft verder naar een rendement op het eigen vermogen van boven de 12 procent en een kapitaalaanwas van 1,35 miljard euro in 2026. Topman Jos Baeten benadrukte dat ASR sinds de beursgang in 2016 consequent de doelstellingen heeft behaald en overtroffen. Het aandeel werd desondanks ruim 1 procent lager gezet.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 926,46 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 859,49 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,3 procent. Londen verloor 0,2 procent.

Winstalarm

Naast ASR stond techinvesteerder Prosus in de staartgroep van de AEX met een min van 1,7 procent. Betaalbedrijf Adyen steeg 1,4 procent, dankzij een koopadvies van zakenbank Bryan Garnier. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML hadden weinig last van de tegenvallende vooruitzichten van de Amerikaanse branchegenoot Micron Technology en stegen tot 1,1 procent.

In de MidKap won Alfen 0,6 procent. De maker van laadpalen zag woensdag bijna de helft van zijn beurswaarde verdampen na een winstalarm. Analisten van Deutsche Bank hebben het koersdoel voor het aandeel fors verlaagd.

Slecht weer

BAM klom 2 procent. De bouwer werd door investeringsbank AlphaValue/Baader op de kooplijst gezet. Ebusco (plus 5,6 procent) toonde herstel. De fabrikant van elektrische bussen raakte in de afgelopen twee dagen 30 procent aan waarde kwijt door een omzetalarm.

Hennes & Mauritz (H&M) zakte 14 procent in Stockholm. De Zweedse kledingketen boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht en zag de verkopen dalen door de slechte weersomstandigheden, waardoor consumenten thuis bleven. Ook voor deze maand waarschuwde het bedrijf voor een omzetdaling.

De euro was 1,0692 dollar waard, tegen 1,0685 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent goedkoper en kostte 80,72 dollar. Brentolie daalde 0,1 procent in prijs tot 85,13 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bijna alle nieuw verkochte auto's in Noorwegen elektrisch

OSLO (ANP/RTR) - Bijna alle nieuwe auto's die vorig jaar werden verkocht in Noorwegen waren elektrisch aangedreven. Volgens de Noorse wegenautoriteit was 96 procent van de nieuw verkochte personenauto's volledig elektrisch. Dat was een jaar eerder nog 89 procent.

13 minuten geleden
Baas Duitse handelskamers: huidig klimaatbeleid schaadt industrie

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse netwerk van handelskamers heeft opgeroepen tot een verandering in het klimaat- en energiebeleid bij de oosterburen, met de waarschuwing dat de huidige koers grote delen van de Duitse industrie kan schaden. "Ik denk dat we nu hebben ingezien hoe de weg die we volgen, zonder correctie, belangrijke delen van de industrie kapotmaakt", zei Peter Adrian, voorzitter van de Duitse Kamer van Industrie en Handel (DIHK), tegen het Duitse persbureau dpa.

34 minuten geleden
AEX opent hoger op eerste handelsdag van nieuw beursjaar 2026

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag, op de eerste handelsdag van het nieuwe beursjaar 2026, met winst geopend. Op nieuwjaarsdag waren de Europese beurzen gesloten. Ook op Wall Street wordt de handel hervat na een vrije dag voor handelaren op donderdag.

1 uur geleden
FT: Lagarde verdient meer dan ECB in jaarverslagen meldt

LONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verdient veel meer dan alleen het basissalaris dat de ECB jaarlijks bekendmaakt. Dat schrijft de Financial Times na eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant verdient de Française daardoor bijna vier keer zoveel als het Amerikaanse centralebankhoofd Jerome Powell.

2 uur geleden
Frans postbedrijf opnieuw getroffen door cyberaanval

PARIJS (ANP/BELGA) - Het Franse postbedrijf La Poste is donderdag voor de tweede keer in korte tijd getroffen door een cyberaanval. De onlinediensten waren op nieuwjaarsdag daardoor tijdelijk moeilijk bereikbaar. Een soortgelijk incident verstoorde eerder al de pakjesafhandeling tijdens de kerstperiode.

2 uur geleden
Bedrijvigheid Nederlandse industrie groeit iets minder sterk

ZEIST (ANP) - De bedrijvigheid in de Nederlandse industrie heeft in december een iets minder sterke groei laten zien dan in november. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Volgens de onderzoekers was er een minder grote groei van het aantal nieuwe orders, wat zorgde voor een daling van de productieomvang.

3 uur geleden
China heft belasting op condooms om geboortecijfer aan te jagen

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft per 1 januari een einde gemaakt aan zijn jarenlange belastingvrijstelling op voorbehoedsmiddelen, in een nieuwe poging om het dalende geboortecijfer in het Aziatische land aan te jagen. Condooms en anticonceptiepillen worden voortaan belast met een btw-tarief van 13 procent, het standaardtarief voor de meeste consumentengoederen.

3 uur geleden