Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar Aegon zet opmars voort in licht lagere AEX

Verzekeraar Aegon zet opmars voort in licht lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - Aegon zette vrijdag de opmars voort op het Damrak en won ruim 1 procent na een verhoging van het koersdoel door analisten van Berenberg. De verzekeraar kreeg er donderdag al bijna 9 procent bij na goed ontvangen kwartaalcijfers. Beleggers deden het verder rustig aan nu het kwartaalcijferseizoen bijna ten einde loopt. Ook staakte Wall Street donderdag de rally die volgde op de meevallende inflatiecijfers uit de Verenigde Staten.

De afkoelende inflatie in de VS wakkerde de hoop aan dat de Federal Reserve de rente minder fors hoeft te verhogen. Analisten waarschuwen echter dat voorzichtigheid nog altijd geboden is, omdat er veel tegenstrijdige signalen zijn over de economie en inflatie.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 724,33 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 975,43 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,4 procent. De Londense FTSE-index won 0,2 procent ondanks een krimp van de Britse economie in het tweede kwartaal. Vooral huishoudens hielden de uitgaven scherper in de gaten door de hoge inflatie in het Verenigd Koninkrijk.

Chipbedrijven

De Nederlandse chipbedrijven ASMI, Besi en ASML wisten niet te profiteren van positief nieuws van Apple en verloren tot 0,7 procent. Het Amerikaanse techconcern heeft naar verluidt zijn leveranciers gevraagd minstens evenveel iPhones te produceren als vorig jaar. Apple lijkt daarmee te rekenen op een aanhoudende sterke vraag naar zijn smartphone ondanks dat de consumentenuitgaven onder druk staan door de hoge inflatie.

Ahold Delhaize (min 1,9 procent) noteerde ex-dividend. Dat betekent dat het aandeel geen recht meer geeft over het dividend van de afgelopen periode. NN Group verloor 0,5 procent. De verzekeraar leverde een dag eerder al 5,5 procent in na tegenvallende resultaten.

GSK

In Londen klom GSK 3 procent en Sanofi steeg 1,5 procent in Parijs. Het Britse GSK kelderde donderdag dik 10 procent en het Franse Sanofi raakte meer dan 3 procent kwijt. Volgens analisten van Deutsche Bank hangt de farmaceuten een miljardenclaim boven het hoofd vanwege Zantac, een maagzuurremmer die mogelijk kanker kan veroorzaken. Volgens GSK en Sanofi zijn de claims echter ongegrond en beide farmaceuten zullen zich "krachtig" verdedigen tegen de beschuldigingen.

De euro was 1,0314 dollar waard, tegen 1,0338 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent in prijs tot 94,24 dollar per vat. Brentolie kostte een fractie meer op 99,62 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VEB wil onderzoek naar verspreiding overnamenieuws InPost

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) wil dat toezichthouder Autoriteit Financiƫle Markten (AFM) onderzoek doet naar de gang van zaken rond het overnamebod op het Poolse postkluisjesbedrijf InPost. Dat bevestigt VEB-directeur Gerben Everts na berichtgeving van BNR. Het aan de AEX genoteerde InPost maakte volgens de VEB pas laat en te beknopt melding van het overnamebod. Daardoor zijn beleggers mogelijk gedupeerd en kunnen mensen met voorkennis hebben geprofiteerd.

11 minuten geleden
Brandstofprijzen naar hoogste niveau in ruim twee jaar

EINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen zijn gestegen naar het hoogste niveau sinds het najaar van 2023. Gevolg is dat ook de prijzen aan de pomp zullen oplopen, meldt UnitedConsumers. Het consumentencollectief schrijft de stijging toe aan een hogere olieprijs en geopolitieke onrust.

16 minuten geleden
Europees Parlement lijkt stemming handelsdeal VS uit te stellen

BRUSSEL (ANP) - Het lijkt erop dat de handelscommissie van het Europees Parlement een stemming over de handelsdeal met de VS weer op pauze wil zetten. Eerder zeiden de Groenen en de sociaaldemocraten de deal al te willen pauzeren vanwege twijfels over de betrouwbaarheid van de VS door nieuwe tarieven. Nu zegt ook de grootste partij EVP tegen Bloomberg "geen andere optie te zien" dan de stemming erover uit te stellen totdat er duidelijkheid is.

18 minuten geleden
Claimstichting SOMI begint nieuwe zaak tegen Meta in Duitsland

SLEESWIJK (ANP) - De Nederlandse Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) is een nieuwe claimzaak begonnen tegen Meta, de eigenaar van Facebook en Instagram, in Duitsland. Volgens de stichting, die ook in Nederland een claimzaak tegen Meta heeft aangespannen, richt de collectieve schadevordering zich op het onrechtmatige gebruik van persoonsgegevens die zijn verzameld van Instagram- en Facebookgebruikers voor het trainen van Meta's AI-systemen.

59 minuten geleden
KLM blijft vliegen op Mexico, reisbranche merkt weinig van onrust

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM blijft voorlopig vliegen op Mexico. Ook Nederlandse reisbureaus merken nog weinig van de situatie in het land, laten zij desgevraagd weten. In een deel van Mexico is het onrustig sinds de dood van de beruchte drugsbaas El Mencho zondagochtend.

1 uur geleden
Meer vluchten in VS geschrapt om winterstorm, ook vanaf Schiphol

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een krachtige winterstorm in het oosten van de Verenigde Staten heeft een groot deel van het vliegverkeer op grote luchthavens stilgelegd. Vluchten van en naar onder meer New York en Boston zijn geannuleerd. Een woordvoerder van Schiphol meldt dat vanaf de Nederlandse luchthaven "enkele" vluchten van en naar het oosten van de VS maandag niet doorgaan.

2 uur geleden
AEX-index licht lager na onzekerheid over importheffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. De toegenomen onzekerheid rond de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. Het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Trump kondigde daarop direct een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent.

3 uur geleden