Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar Aegon wint in licht lagere AEX

Verzekeraar Aegon wint in licht lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index opende woensdag wat lager. Beleggers reageerden op opmerkingen van een kopstuk van de Federal Reserve over het Amerikaanse rentebeleid, die op de Amerikaanse beurzen de rentevrees aanwakkerden. Daarnaast komen de Verenigde Staten en bondgenoten met nieuwe sancties tegen Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne. Verzekeraar Aegon steeg nadat kredietbeoordelaar Moody's de vooruitzichten voor het bedrijf verhoogde.

Lael Brainard, lid van de raad van gouverneurs van de Amerikaanse centrale bankenkoepel, zei dinsdag op een conferentie dat de centrale bank sneller actie moet ondernemen om de hoge inflatie tegen te gaan. Zo moet volgens haar onder andere de balans vol opgekochte obligaties snel worden afgebouwd en moeten de rentes worden verhoogd. De opmerkingen zorgden al voor verliezen op de Amerikaanse techbeurs Nasdaq.

Er worden woensdag nieuwe westerse sancties aangekondigd tegen Rusland vanwege het oorlogsgeweld in Oekraïne en de burgerdoden in de stad Boetsja. Het wordt verboden nog in Rusland te investeren. Volgens de zender NBC worden Russische financiële instellingen en staatsbedrijven verder aangepakt.

Randstad

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 733,99 punten. Uitzender Randstad was de grootste winnaar met een plus van 3 procent. Verzekeraar NN Group steeg 1,5 procent nadat het een dag eerder al 2 procent aan waarde had gewonnen dankzij een adviesverhoging door Morgan Stanley. Chipbedrijven Besi en ASMI verloren tot 1,8 procent. De MidKap zakte 0,1 procent tot 1067,12 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen werden tot 0,6 procent lager gezet.

Techinvesteerder Prosus verloor 1 procent. Het aandeel reageerde op een verlies van internetbedrijf Tencent op de beurs in Hongkong. Daarin heeft Prosus een groot belang.

Aegon

Kredietbeoordelaar Moody's verhoogde de vooruitzichten van Aegon van negatief naar stabiel. Dat weerspiegelt volgens Moody's het verbeterde financiële profiel van de verzekeraar. Aegon steeg 1 procent.

De euro was 1,0889 dollar waard, tegen 1,0975 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 102,22 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder, op 107,22 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse reisbranche: tienduizenden toeristen vast in Midden-Oosten

ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.

2 uur geleden
Defensiebedrijven winnen op Wall Street door onrust Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.

3 uur geleden
Hof wijst verzoek Trump af om uitstel zaken over importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.

5 uur geleden
Vrachttarieven olie Midden-Oosten bereiken records door onrust

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.

5 uur geleden
Website politie meldt nu ook of gegevens Odido zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.

6 uur geleden
ABN AMRO mag NIBC overnemen, zegt toezichthouder ACM

DEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.

7 uur geleden
Air France-KLM verliest flink op Damrak na aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.

7 uur geleden