Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar Aegon sluit alle Nederlandse kantoren

Verzekeraar Aegon sluit alle Nederlandse kantoren

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar Aegon gaat al zijn kantoren in Nederland vanaf woensdag sluiten. Alleen een kleine groep medewerkers met bedrijfskritische rollen kan nog naar kantoor komen. Deze regels golden eerder dit jaar ook al. De maatregelen gelden tot het moment dat het kabinet zal beslissen hoe het verder gaat, aldus een verklaring van Aegon.

Het kabinet kwam maandag met het advies om zo weinig mogelijk te reizen en thuiswerken als de norm te stellen. Werkgevers die er niet aan meewerken riskeren uiteindelijk zelfs tijdelijke sluiting, als het kantoor een besmettingshaard van het coronavirus wordt.

Andere grote Nederlandse banken en verzekeraars als ABN AMRO, ING, Rabobank en NN Group verklaren ook de boodschap van het kabinet om zoveel mogelijk thuis te werken goed te begrijpen. Deze financieel dienstverleners scherpen het beleid nog verder aan: werk thuis tenzij het echt niet anders kan.

Boodschap goed begrepen

Bij ABN AMRO werd al op grote schaal thuisgewerkt en dat verloopt volgens een woordvoerder goed. Volgens hem werkt ongeveer 85 procent van het personeel van de bank nu vanuit huis. "We hebben de boodschap van maandag goed begrepen. We willen onze verantwoordelijkheid nemen en doen wat nodig is."

ING geeft aan enorm veel moeite te hebben gedaan om alles goed te laten verlopen rond thuiswerken, gelijk sinds het begin van de coronacrisis. Een zegsvrouw zegt dat het beleid van thuiswerken nog steeds voor het overgrote deel van het personeel geldt en dat zeer kritisch wordt gekeken wie wel naar kantoor kan komen. "We hebben alle faciliteiten om vanuit huis te werken."

Standaardmogelijkheid

Bij Rabobank werd ook al heel veel vanuit huis gewerkt. Alleen in bijzondere gevallen of bij bepaalde functies kan op kantoor worden gewerkt, met voorzorgsmaatregelen tegen corona. Een woordvoerder van de bank zegt dat het personeel is geïnformeerd over de aanscherping van het beleid rond thuiswerken en dat het advies van het kabinet wordt gevolgd.

Een zegsman van NN Group laat weten dat thuiswerk al een standaardmogelijkheid was voor werknemers bij het verzekeringsconcern. "Er werd sowieso al veel vanuit huis gewerkt en dat loopt goed."

Meer uit Financieel

Eigenaar Telegraaf en NRC overschrijdt miljoen digitale abonnees

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische uitgever Mediahuis, het bedrijf achter kranten als De Telegraaf en NRC, heeft het resultaat afgelopen jaar opnieuw stabiel gehouden. De mediagroep, die naast in België en Nederland ook actief is in Ierland, Luxemburg en de Duitse regio van Noordrijn-Westfalen, compenseerde de afname van het aantal abonnementen op gedrukte kranten met een aanhoudende groei van digitale abonnementen.

5 minuten geleden
Bonden praten niet met kabinet als AOW-plan niet van tafel gaat

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP willen niet meer met het nieuwe kabinet praten als de AOW-plannen niet volledig van tafel gaan. Dat hebben ze donderdag in een gezamenlijke verklaring naar buiten gebracht. De deze week door een Kamermeerderheid gesteunde verzachtingen van de plannen voor een snellere verhoging van de AOW-leeftijd zijn volgens de bonden niet voldoende.

21 minuten geleden
Vierde krimpjaar op rij voor haven Rotterdam door staalproblemen

ROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven is vorig jaar voor het vierde jaar op rij gedaald. Dat kwam vooral doordat er minder minerale olieproducten, ijzererts en kolen zijn overgeslagen. Wel werden er meer containers verwerkt in de Rotterdamse haven door meer import uit Azië. Vorig jaar daalde de overslag met 1,7 procent tot 428,4 miljoen ton goederen.

27 minuten geleden
Puma verwacht dit jaar opnieuw verliezen om onverkochte sneakers

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Puma verwacht dit jaar opnieuw verliezen te draaien en heeft daarom besloten zijn dividend te schrappen. Het Duitse sportmerk kampt met een grote voorraad onverkochte sneakers en kleding na grootschalige retourzendingen door groothandelspartners.

34 minuten geleden
Concurrentiewaakhond ACM keurt overname bedrijf achter DigiD goed

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) keurt de overname goed van IT-dienstverlener Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken, door het Amerikaanse Kyndryl. De overname leidde eerder tot zorgen over de afhankelijkheid van Amerikaanse bedrijven.

1 uur geleden
Metalengroep AMG onderuit op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - AMG behoorde donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De metalengroep zag de omzet en winst flink stijgen in 2025. De resultaten in het laatste kwartaal van het jaar vielen echter tegen. Ook denkt het bedrijf dat de resultaten in het huidige kwartaal lager uitvallen dan in het vierde kwartaal van 2025. Het aandeel werd daarop 11 procent lager gezet.

1 uur geleden
Oliedienstverlener SBM Offshore gaat aandeelhouders flink belonen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse maritieme dienstverlener SBM Offshore heeft de omzet en winst afgelopen jaar flink zien dalen. Topman Øivind Tangen sprak desondanks van sterke prestaties, waarbij de eigen verwachtingen van het bedrijf werden overtroffen. Het bedrijf, dat volgens analisten van JPMorgan waarschijnlijk in maart promoveert naar de AEX-index, gaat de aandeelhouders flink belonen en rekent voor dit jaar op een stijging van de omzet en winst.

1 uur geleden