Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar Aegon sluit alle Nederlandse kantoren

Verzekeraar Aegon sluit alle Nederlandse kantoren

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar Aegon gaat al zijn kantoren in Nederland vanaf woensdag sluiten. Alleen een kleine groep medewerkers met bedrijfskritische rollen kan nog naar kantoor komen. Deze regels golden eerder dit jaar ook al. De maatregelen gelden tot het moment dat het kabinet zal beslissen hoe het verder gaat, aldus een verklaring van Aegon.

Het kabinet kwam maandag met het advies om zo weinig mogelijk te reizen en thuiswerken als de norm te stellen. Werkgevers die er niet aan meewerken riskeren uiteindelijk zelfs tijdelijke sluiting, als het kantoor een besmettingshaard van het coronavirus wordt.

Andere grote Nederlandse banken en verzekeraars als ABN AMRO, ING, Rabobank en NN Group verklaren ook de boodschap van het kabinet om zoveel mogelijk thuis te werken goed te begrijpen. Deze financieel dienstverleners scherpen het beleid nog verder aan: werk thuis tenzij het echt niet anders kan.

Boodschap goed begrepen

Bij ABN AMRO werd al op grote schaal thuisgewerkt en dat verloopt volgens een woordvoerder goed. Volgens hem werkt ongeveer 85 procent van het personeel van de bank nu vanuit huis. "We hebben de boodschap van maandag goed begrepen. We willen onze verantwoordelijkheid nemen en doen wat nodig is."

ING geeft aan enorm veel moeite te hebben gedaan om alles goed te laten verlopen rond thuiswerken, gelijk sinds het begin van de coronacrisis. Een zegsvrouw zegt dat het beleid van thuiswerken nog steeds voor het overgrote deel van het personeel geldt en dat zeer kritisch wordt gekeken wie wel naar kantoor kan komen. "We hebben alle faciliteiten om vanuit huis te werken."

Standaardmogelijkheid

Bij Rabobank werd ook al heel veel vanuit huis gewerkt. Alleen in bijzondere gevallen of bij bepaalde functies kan op kantoor worden gewerkt, met voorzorgsmaatregelen tegen corona. Een woordvoerder van de bank zegt dat het personeel is geïnformeerd over de aanscherping van het beleid rond thuiswerken en dat het advies van het kabinet wordt gevolgd.

Een zegsman van NN Group laat weten dat thuiswerk al een standaardmogelijkheid was voor werknemers bij het verzekeringsconcern. "Er werd sowieso al veel vanuit huis gewerkt en dat loopt goed."

Meer uit Financieel

Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

2 uur geleden
Gratis beveiligingspakket voor Odido-klanten na datalek

DEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.

3 uur geleden
Wall Street daalt scherp door AI-angst en hogere heffingen

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.

3 uur geleden
Amerikaans Anthropic wijst Chinese AI-bedrijven aan als dieven

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.

5 uur geleden
Europese beurzen onder druk door onzekerheid over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.

8 uur geleden
Consumentenbond waarschuwt voor onderzochte koptelefoons

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept mensen op voorzichtig te zijn met koptelefoons die volgens een recent onderzoek te veel schadelijke stoffen bevatten. "Wij raden aan om langdurig huidcontact met de koptelefoons die slecht uit het onderzoek komen te verminderen, houd hem bijvoorbeeld niet om je nek als je hem niet gebruikt. En heel simpel: doe hem niet in je mond. Sabbel bijvoorbeeld niet op het kabeltje terwijl je de koptelefoon draagt", meldt een woordvoerster van de Consumentenbond.

8 uur geleden
ASML onthult vooruitgang die 50 procent meer chips kan opleveren

SAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.

10 uur geleden