Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar Aegon na cijfers grote winnaar op Amsterdamse beurs

Verzekeraar Aegon na cijfers grote winnaar op Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar Aegon was donderdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op de door het concern naar buiten gebrachte resultaten. Ook de cijfers van branchegenoot NN Group, bekend van Nationale-Nederlanden, werden goed ontvangen. Op de financiële markten werden sowieso veel bedrijfscijfers verwerkt, waardoor de Europese beurzen met een gemengd beeld de handel uitgingen.

Aegon kreeg er meer dan 7 procent aan beurswaarde bij. De verzekeraar profiteerde in het tweede kwartaal volop van de verbeterde marktomstandigheden, zoals de gunstige situatie op de aandelenmarkten en ontwikkelingen rondom claims die voor het concern positief uitpakten. Aegon sloot het kwartaal af met een winst van 849 miljoen euro en verhoogde het dividend.

NN Group klom bijna 3 procent en stond daarmee eveneens in de kopgroep van de hoofdfondsen aan het Damrak. De verzekeraar wist de nettowinst in de eerste jaarhelft ruimschoots te verdubbelen tot 1,4 miljard euro. Volgens topman David Knibbe heeft de coronacrisis er mede voor gezorgd dat huishoudens zich bewuster zijn geworden van de verschillende risico's waar ze zich tegen willen verzekeren. Ook verstrekte NN meer hypotheken. Elders in Europa kwamen Aviva en Zurich Insurance ook met cijfers. Die verzekeraars stegen tot circa 4 procent.

Shell

Op Beursplein 5 waren ook enkele stevige verliezers. Zo ging maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway afgerond 3 procent lager de handel uit na een tegenvallend bericht van branchegenoot Delivery Hero. De Duitse maaltijdbezorger, die circa 7 procent zakte in Frankfurt, verhoogde wel zijn omzetverwachting voor het hele jaar na een recordaantal orders in het tweede kwartaal. Het bedrijf verwacht echter dat de kernactiviteiten verlieslatend blijven door forse investeringen.

Olie- en gasconcern Shell, een zwaarwegend fonds in de hoofdindex, noteerde ex dividend en verloor bijna 2 procent. De AEX-index sloot uiteindelijk 0,1 procent lager op 775,24 punten en de MidKap steeg 0,3 procent tot 1089,91 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,7 procent. De beurs in Londen, waar mijnbouwer Rio Tinto (min 7,6 procent) ex dividend noteerde, daalde 0,4 procent.

Adidas

Verder waren de ogen gericht op Adidas dat vlak voor het sluiten van de Duitse beurs meldde het merk Reebok te verkopen aan de Authentic Brands Group. De sportkledingfabrikant won circa 2 procent. TUI daalde op zijn beurt bijna 1 procent. Het grootste reisbureau ter wereld leed opnieuw verlies maar zag het aantal boekingen voor de zomer wel stijgen.

De euro was 1,1735 dollar waard tegen 1,1740 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent goedkoper op 68,95 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 71,14 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

54 minuten geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

7 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

13 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

13 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

14 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

14 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

14 uur geleden