Verzekeraar Aegon na cijfers grote winnaar op Amsterdamse beurs
AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar Aegon was donderdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op de door het concern naar buiten gebrachte resultaten. Ook de cijfers van branchegenoot NN Group, bekend van Nationale-Nederlanden, werden goed ontvangen. Op de financiële markten werden sowieso veel bedrijfscijfers verwerkt, waardoor de Europese beurzen met een gemengd beeld de handel uitgingen.
Aegon kreeg er meer dan 7 procent aan beurswaarde bij. De verzekeraar profiteerde in het tweede kwartaal volop van de verbeterde marktomstandigheden, zoals de gunstige situatie op de aandelenmarkten en ontwikkelingen rondom claims die voor het concern positief uitpakten. Aegon sloot het kwartaal af met een winst van 849 miljoen euro en verhoogde het dividend.
NN Group klom bijna 3 procent en stond daarmee eveneens in de kopgroep van de hoofdfondsen aan het Damrak. De verzekeraar wist de nettowinst in de eerste jaarhelft ruimschoots te verdubbelen tot 1,4 miljard euro. Volgens topman David Knibbe heeft de coronacrisis er mede voor gezorgd dat huishoudens zich bewuster zijn geworden van de verschillende risico's waar ze zich tegen willen verzekeren. Ook verstrekte NN meer hypotheken. Elders in Europa kwamen Aviva en Zurich Insurance ook met cijfers. Die verzekeraars stegen tot circa 4 procent.
Shell
Op Beursplein 5 waren ook enkele stevige verliezers. Zo ging maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway afgerond 3 procent lager de handel uit na een tegenvallend bericht van branchegenoot Delivery Hero. De Duitse maaltijdbezorger, die circa 7 procent zakte in Frankfurt, verhoogde wel zijn omzetverwachting voor het hele jaar na een recordaantal orders in het tweede kwartaal. Het bedrijf verwacht echter dat de kernactiviteiten verlieslatend blijven door forse investeringen.
Olie- en gasconcern Shell, een zwaarwegend fonds in de hoofdindex, noteerde ex dividend en verloor bijna 2 procent. De AEX-index sloot uiteindelijk 0,1 procent lager op 775,24 punten en de MidKap steeg 0,3 procent tot 1089,91 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,7 procent. De beurs in Londen, waar mijnbouwer Rio Tinto (min 7,6 procent) ex dividend noteerde, daalde 0,4 procent.
Adidas
Verder waren de ogen gericht op Adidas dat vlak voor het sluiten van de Duitse beurs meldde het merk Reebok te verkopen aan de Authentic Brands Group. De sportkledingfabrikant won circa 2 procent. TUI daalde op zijn beurt bijna 1 procent. Het grootste reisbureau ter wereld leed opnieuw verlies maar zag het aantal boekingen voor de zomer wel stijgen.
De euro was 1,1735 dollar waard tegen 1,1740 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent goedkoper op 68,95 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 71,14 dollar per vat.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted verkoopt zijn Europese activiteiten met windmolens op land aan investeerder Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) in een deal ter waarde van 1,44 miljard euro. Het bedrijf wil zich volledig richten op zijn activiteiten met windparken op zee in Europese kernmarkten.
8 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - China verbiedt vanaf volgend jaar verzonken deurgrepen in auto's uit zorgen over de veiligheid. Het is het eerste land dat zo'n verbod invoert. Aanleiding zijn incidenten waarbij de deuren niet opengingen.
12 minuten geledenARNHEM (ANP) - De Duitse staat investeert 3,3 miljard euro in het Duitse deel van de Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT, maakt die organisatie bekend. Voor het geld krijgen de Duitsers een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.
35 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven gaat dit jaar scherper toezien op drones in zijn luchtruim. Havenmeester René de Vries hamerde dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers op het belang van toezicht vanwege ongewenste dronevluchten in Europa.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt een IT-bedrijf om vermoedens van verboden afspraken over personeel. Volgens de marktwaakhond heeft het bedrijf, dat niet bij naam wordt genoemd, mogelijk afspraken gemaakt met andere bedrijven om elkaars medewerkers niet actief te benaderen of in dienst te nemen.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De ontwikkelaar van zelfsturende auto's Waymo heeft 16 miljard dollar (13,6 miljard euro) aan investeringen opgehaald. Daarmee is het dochterbedrijf van techconcern Alphabet, ook eigenaar van Google, in totaal 126 miljard dollar waard.
1 uur geledenKYOTO (ANP/AFP) - De verkoop van de Nintendo Switch 2 heeft de winst van Nintendo flink vooruitgeholpen, terwijl de omzet de voorbije drie kwartalen bijna is verdubbeld. Het Japanse spelcomputerbedrijf heeft inmiddels meer dan 17 miljoen exemplaren van zijn nieuwe spelcomputer verkocht, kwam dinsdag naar voren uit de kwartaalcijfers van Nintendo.
1 uur geleden