Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar Aegon komt onder toezicht Bermuda te staan

Verzekeraar Aegon komt onder toezicht Bermuda te staan

DEN HAAG (ANP) - Het toezicht op verzekeraar Aegon verplaatst van Nederland naar Bermuda. Het concern verhuist zijn zogeheten juridische zetel naar het eiland in de Atlantische Oceaan, waardoor de Bermudaanse toezichthouder de hoofdverantwoordelijke wordt voor de controle van Aegon. Het hoofdkantoor van Aegon blijft in Nederland en ook op fiscaal gebied blijft het bedrijf 'inwoner' van Nederland, wat betekent dat de belastingregels van hier gelden voor de verzekeraar.

Aegon zet de stap vanwege de verkoop van vrijwel al zijn Nederlandse activiteiten aan branchegenoot ASR. Daardoor is het bedrijf niet langer actief met verzekeringen waar De Nederlandsche Bank (DNB) toezicht op moet houden, terwijl de centrale bank nu nog de leiding heeft bij het toezicht op Aegon.

Aegon benadrukt dat de Bermuda Monetary Authority (BMA) internationaal erkenning geniet. De Europese Unie beschouwt het toezichtstelsel voor verzekeringen op het eiland als gelijkwaardig aan de eigen regels. Topman Lard Friese voegt daaraan toe dat meerdere van de grootste verzekeraars ter wereld ook worden gecontroleerd door de BMA.

Overgangsperiode

Friese zegt de vraag te snappen waarom Aegon kiest voor Bermuda en niet voor bijvoorbeeld de Verenigde Staten, waar het meer activiteiten heeft. "Na de verkoop aan ASR werkt nog altijd zo'n 60 procent van onze werknemers buiten de VS, dus we zijn veel breder dan dat. Ook kunnen we nu onze eigen identiteit houden en kunnen we ons hoofdkantoor in Nederland laten." Volgens de topman verandert de wijziging niets significants aan de financiële resultaten van het bedrijf.

Tussen de verkoop van de Nederlandse onderdelen van Aegon aan ASR en de juridische verhuizing naar Bermuda zit nog een overgangsperiode. Het toezicht gaat in die tijd officieel naar de Spaanse verzekeringsautoriteit, maar die zal dat voor de overgangsfase naar verwachting weer uitbesteden aan DNB.

Amerikaanse markt

Aegon wil zich na de verkoop van zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten nadrukkelijker richten op de Amerikaanse markt. De financieel dienstverlener is ook nog actief in Spanje, Portugal, Brazilië, het Verenigd Koninkrijk en China.

DNB kijkt niet op van de wijziging. "Aegon verwacht dat het binnenkort geen Nederlands verzekerbedrijf zal hebben, en dan is het logisch dat het onder een andere toezichthouder gaat vallen", laat een woordvoerder weten.

Meer uit Financieel

Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP/RTR) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen stijgen.

4 minuten geleden
Warmtepomp moet goedkoper worden voor sociale huurwoningen

DEN HAAG (ANP) - Een warmtepomp in huurwoningen moet veel goedkoper worden, vinden woningcorporaties, installateurs en fabrikanten. Daarvoor hebben de branches een plan gemaakt met het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De samenwerking moet ertoe leiden dat de kosten van warmtepompen in een groot aantal huurwoningen met de helft omlaag gaan.

11 minuten geleden
Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.

6 uur geleden
DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

17 uur geleden
Reuters: India verlaagt importheffing op Europese auto's

NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.

17 uur geleden
Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

19 uur geleden
Poolse minister zegt geen haast te maken met invoering euro

LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).

21 uur geleden