Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar Aegon grote winnaar op Damrak na kwartaalcijfers

Verzekeraar Aegon grote winnaar op Damrak na kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar Aegon is donderdag een stuk meer waard geworden op de aandelenbeurs in Amsterdam. Beleggers reageerden verheugd op de prognoses van het financiële concern, dat meer kapitaal verwacht te genereren dan eerder aangegeven en op een hogere vrije kasstroom rekent. De hoofdindex op Beursplein 5 eindigde met een bescheiden winst.

Aegon moest over het afgelopen kwartaal wel een miljoenenverlies in de boeken zetten door een tegenvaller op de Amerikaanse markt. Desondanks eindigde het bedrijf bijna 9 procent hoger en was de sterkste stijger in de AEX.

Branchegenoot NN eindigde bij de hoofdfondsen juist onderaan met een verlies van 5,5 procent. Het operationele resultaat daalde het afgelopen halfjaar vergeleken met dezelfde periode in 2021, mede door een schadepost van 86 miljoen euro als gevolg van een grote storm in februari dit jaar.

Fastned

De AEX zelf eindigde 0,2 procent hoger op 725,79 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 974,27 punten. De beurs in Parijs ging 0,3 omhoog terwijl Londen en Frankfurt tot 0,5 procent verloren.

Een andere opvallende winnaar was laadpalenbedrijf Fastned, dat ruim 11 procent omhoog schoot. De omzet van de uitbater van laadstations voor elektrische auto's was het afgelopen halfjaar drie keer zo hoog als een jaar eerder. Analisten reageerden vooral positief op betere brutomarges van het bedrijf, dat nog wel verlies lijdt.

Olieprijzen

De olieprijzen stegen wat na berichten van het Internationaal Energie Agentschap. Die organisatie verwacht dat de vraag naar olie toeneemt bij industriebedrijven door de hoge gasprijzen. Een vat Amerikaanse olie steeg 1,6 procent in prijs tot 93,38 dollar per vat en Brentolie werd ook 1,6 procent duurder op 98,72 dollar per vat. Olie- en gasconcern Shell won 1,8 procent.

In Frankfurt daalde Siemens 0,7 procent. Het Duitse industrieconcern leed afgelopen kwartaal voor het eerst in bijna twaalf jaar verlies en verlaagde de winstverwachting voor het hele jaar. Ook het industriële conglomeraat Thyssenkrupp (min 0,1 procent) schroefde de winstverwachting terug. Deutsche Telekom verhoogde daarentegen opnieuw de winstverwachting en werd 0,4 procent hoger gezet.

De euro was 1,0338 dollar waard, tegen 1,0331 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Senator VS wil instemmen met benoeming beoogde Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.

2 uur geleden
Oman ondertekent investeringsdeals van 200 miljoen voor industrie

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.

4 uur geleden
Minister Hongkong: beursgangen leveren dit jaar al miljarden op

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.

8 uur geleden
Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

19 uur geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

1 dag geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

1 dag geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

1 dag geleden