Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar Aegon grootste daler in AEX na cijfers

Verzekeraar Aegon grootste daler in AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Aegon was vrijdag de grootste daler in de Amsterdamse AEX-index, die met winst het weekend inging. De verzekeraar kwam met tegenvallende jaarresultaten. Chemicaliëndistributeur IMCD was juist koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak na beter dan verwachte cijfers.

De AEX eindigde met een plus van 0,7 procent op 854,10 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 904,82 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen wonnen tot 0,7 procent. Parijs tekende een winstje van 0,1 procent op.

Aegon werd 5,6 procent lager gezet. Het verzekeringsconcern leed vorig jaar een nettoverlies. Dat kwam door verliezen die Aegon leed op zijn beleggingsportefeuille in de eerste jaarhelft. Verder maakte de verzekeraar bekend topman Lard Friese voor te dragen voor een nieuwe termijn. De Belgische bank KBC verlaagde het advies voor het aandeel. Branchegenoot NN Group verloor 3,6 procent.

Corbion flink in de plus

IMCD nam de leiding in de AEX met een stijging van bijna 8 procent. Het bedrijf zag de omzet en het nettoresultaat vorig jaar afnemen. IMCD had al gewaarschuwd voor uitdagende macro-economische ontwikkelingen en dat het de resultaten van het sterke jaar 2022 niet zou evenaren. Volgens analisten van zakenbank Jefferies viel de jaarwinst van IMCD wel hoger uit dan verwacht.

In de MidKap was Corbion een uitblinker met een koerssprong van 11,6 procent. Het speciaalchemiebedrijf zag de omzet in 2023 licht dalen. De kernactiviteiten lieten daarbij wel groei zien. Ook de operationele winst nam toe. Verder verhoogt Corbion zijn dividend. Grootste daler bij de middelgrote fondsen was maaltijdbezorger Just Eat Takeaway met een min van 3,4 procent.

Euro- en oliekoers

Heijmans zakte 4,5 procent bij de kleinere fondsen op Beursplein 5 na publicatie van de jaarcijfers. De bouwer zag de omzet stijgen tot 2,1 miljard euro. De nettowinst bleef daarbij onveranderd op 60 miljoen euro. Het bedrijf verklaarde daarnaast in het vierde kwartaal de eerste tekenen van herstel in de woningmarkt te hebben gezien.

De euro was 1,0831 dollar waard, tegen 1,0803 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,2 procent meer op 80,75 dollar. Brentolie klom 2,8 procent prijs tot 84,23 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Benzineprijs zakt bijna 5 cent na recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland is deze week bijna 5 cent gedaald, nadat deze zaterdag een nieuwe recordhoogte had bereikt. De adviesprijs voor een liter Euro95 zakte van 2,732 euro op zaterdag naar 2,684 euro op vrijdag.

18 minuten geleden
ASML en ASMI herstellen op Damrak na verkoopgolf in chipsector

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde vrijdag op na de verliesbeurt een dag eerder. Vooral de chipbedrijven werden weer opgepikt door geruststellende opmerkingen van topman Jensen Huang van Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Hij wees de zorgen over mogelijke financieringsproblemen bij datacenterbedrijf CoreWeave van de hand. De zorgen over de hoge schuldenlast van CoreWeave, een belangrijke klant van Nvidia, veroorzaakten eerder deze week een wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen.

20 minuten geleden
Ook vrijdag nog lege schappen bij Albert Heijns om cyberincident

DEN HAAG (ANP) - In winkels van Albert Heijn op verschillende plaatsen zijn vrijdagochtend nog lege schappen te zien door het cyberbeveiligingsincident bij de supermarktketen, ondanks dat AH donderdag aankondigde dat de winkels weer volledig worden bevoorraad. Verslaggevers van het ANP zien dat verschillende soorten producten uitverkocht zijn, zoals groenten en fruit. Wel worden de schappen aangevuld.

1 uur geleden
Fed-voorzitter Warsh verrast door 'veerkracht' van wereldeconomie

BANGKOK (ANP/AFP) - Voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse Federal Reserve stelt verrast te zijn door de veerkracht van de wereldeconomie. Die houdt zich volgens hem goed staande, ondanks recente geopolitieke schokken en renteverhogingen door de centrale banken ter bestrijding van de inflatie.

1 uur geleden
Beurzen Azië herstellen na verkoopgolf in chipsector

TOKIO (ANP) - De beurzen in Azië wisten vrijdag deels te herstellen van de verkoopgolf in de chipsector een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van topman Jensen Huang van Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Hij wees de zorgen over mogelijke financieringsproblemen bij CoreWeave, een belangrijke klant van Nvidia, van de hand. Ook zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.

2 uur geleden
Rechter verbiedt Meta zich te mengen in verkiezingen Brazilië

BRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG) - Een Braziliaanse rechter heeft Meta opgedragen zich niet te mengen in de verspreiding van politieke of verkiezingsgerelateerde inhoud. De uitspraak volgt op een klacht van president Luiz Inácio Lula da Silva, die stelde dat zijn berichten "herhaaldelijk en systematisch" niet bij gebruikers aankomen.

5 uur geleden
Politie is nog geen onderzoek gestart naar cyberincident AH

HILVERSUM (ANP) - Albert Heijn heeft nog geen aangifte gedaan bij de politie en de politie en het Openbaar Ministerie zien vooralsnog geen reden om zelfstandig een opsporingsonderzoek te starten naar het cybersecurityincident bij de supermarktketen. Dat zei Stan Duijf, bij de politie landelijk verantwoordelijk voor de aanpak van cybercrime, donderdagavond in het televisieprogramma Pauw & De Wit.

8 uur geleden