Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar Aegon grootste daler in AEX na cijfers

Verzekeraar Aegon grootste daler in AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Aegon was vrijdag de grootste daler in de Amsterdamse AEX-index, die met winst het weekend inging. De verzekeraar kwam met tegenvallende jaarresultaten. Chemicaliëndistributeur IMCD was juist koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak na beter dan verwachte cijfers.

De AEX eindigde met een plus van 0,7 procent op 854,10 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 904,82 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen wonnen tot 0,7 procent. Parijs tekende een winstje van 0,1 procent op.

Aegon werd 5,6 procent lager gezet. Het verzekeringsconcern leed vorig jaar een nettoverlies. Dat kwam door verliezen die Aegon leed op zijn beleggingsportefeuille in de eerste jaarhelft. Verder maakte de verzekeraar bekend topman Lard Friese voor te dragen voor een nieuwe termijn. De Belgische bank KBC verlaagde het advies voor het aandeel. Branchegenoot NN Group verloor 3,6 procent.

Corbion flink in de plus

IMCD nam de leiding in de AEX met een stijging van bijna 8 procent. Het bedrijf zag de omzet en het nettoresultaat vorig jaar afnemen. IMCD had al gewaarschuwd voor uitdagende macro-economische ontwikkelingen en dat het de resultaten van het sterke jaar 2022 niet zou evenaren. Volgens analisten van zakenbank Jefferies viel de jaarwinst van IMCD wel hoger uit dan verwacht.

In de MidKap was Corbion een uitblinker met een koerssprong van 11,6 procent. Het speciaalchemiebedrijf zag de omzet in 2023 licht dalen. De kernactiviteiten lieten daarbij wel groei zien. Ook de operationele winst nam toe. Verder verhoogt Corbion zijn dividend. Grootste daler bij de middelgrote fondsen was maaltijdbezorger Just Eat Takeaway met een min van 3,4 procent.

Euro- en oliekoers

Heijmans zakte 4,5 procent bij de kleinere fondsen op Beursplein 5 na publicatie van de jaarcijfers. De bouwer zag de omzet stijgen tot 2,1 miljard euro. De nettowinst bleef daarbij onveranderd op 60 miljoen euro. Het bedrijf verklaarde daarnaast in het vierde kwartaal de eerste tekenen van herstel in de woningmarkt te hebben gezien.

De euro was 1,0831 dollar waard, tegen 1,0803 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,2 procent meer op 80,75 dollar. Brentolie klom 2,8 procent prijs tot 84,23 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen, meldt de supermarktketen. Alle bestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd. Het is ook nog niet mogelijk om nieuwe bestellingen te plaatsen, meldt Albert Heijn. De supermarktketen kampt sinds een week met problemen door een cyberbeveiligingsincident. De website en app zijn weer bereikbaar.

9 minuten geleden
Krant: Microsoft trekt zich terug als klant van Brits datacenter

LOUGHTON (ANP) - Microsoft heeft zich teruggetrokken uit een deal rondom een datacenter in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Microsoft zou de belangrijkste klant worden van een nieuw datacenter in het Britse Loughton, dat daar wordt gebouwd door het Britse datacenterbedrijf Nscale.

1 uur geleden
Lange rijen op Schiphol door storing elektrische paspoortcontrole

SCHIPHOL (ANP) - Een storing bij de elektrische paspoortcontrole zorgt zondag voor lange rijen op Schiphol. Dat bevestigen de luchthaven en de Koninklijke Marechaussee na berichtgeving van De Telegraaf. De zogeheten e-gates werken niet en daarom moeten alle reizigers voor een paspoortcontrole langs de balie, legt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee uit.

2 uur geleden
Aantal Europese landen sluit vrijhandelsakkoord met Vietnam

HANOI (ANP/RTR) - Noorwegen, Zwitserland, IJsland en Liechtenstein hebben een vrijhandelsakkoord met Vietnam gesloten. Dat hebben de regeringen van Noorwegen en Vietnam zondag bekendgemaakt. De vier Europese landen zijn geen onderdeel van de Europese Unie en zitten samen in de Europese Vrijhandelsassociatie (EVA).

3 uur geleden
Stellantis is van plan honderden extra ingenieurs aan te nemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.

22 uur geleden
Apple spreekt van 'buitengewone' vraag naar opvouwbare iPhone

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.

23 uur geleden
Online boodschappen bestellen bij Belgisch Delhaize weer mogelijk

ASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.

1 dag geleden