Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar Aegon grootste daler in AEX na cijfers

Verzekeraar Aegon grootste daler in AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Aegon was vrijdag de grootste daler in de Amsterdamse AEX-index, die met winst het weekend inging. De verzekeraar kwam met tegenvallende jaarresultaten. Chemicaliëndistributeur IMCD was juist koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak na beter dan verwachte cijfers.

De AEX eindigde met een plus van 0,7 procent op 854,10 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 904,82 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen wonnen tot 0,7 procent. Parijs tekende een winstje van 0,1 procent op.

Aegon werd 5,6 procent lager gezet. Het verzekeringsconcern leed vorig jaar een nettoverlies. Dat kwam door verliezen die Aegon leed op zijn beleggingsportefeuille in de eerste jaarhelft. Verder maakte de verzekeraar bekend topman Lard Friese voor te dragen voor een nieuwe termijn. De Belgische bank KBC verlaagde het advies voor het aandeel. Branchegenoot NN Group verloor 3,6 procent.

Corbion flink in de plus

IMCD nam de leiding in de AEX met een stijging van bijna 8 procent. Het bedrijf zag de omzet en het nettoresultaat vorig jaar afnemen. IMCD had al gewaarschuwd voor uitdagende macro-economische ontwikkelingen en dat het de resultaten van het sterke jaar 2022 niet zou evenaren. Volgens analisten van zakenbank Jefferies viel de jaarwinst van IMCD wel hoger uit dan verwacht.

In de MidKap was Corbion een uitblinker met een koerssprong van 11,6 procent. Het speciaalchemiebedrijf zag de omzet in 2023 licht dalen. De kernactiviteiten lieten daarbij wel groei zien. Ook de operationele winst nam toe. Verder verhoogt Corbion zijn dividend. Grootste daler bij de middelgrote fondsen was maaltijdbezorger Just Eat Takeaway met een min van 3,4 procent.

Euro- en oliekoers

Heijmans zakte 4,5 procent bij de kleinere fondsen op Beursplein 5 na publicatie van de jaarcijfers. De bouwer zag de omzet stijgen tot 2,1 miljard euro. De nettowinst bleef daarbij onveranderd op 60 miljoen euro. Het bedrijf verklaarde daarnaast in het vierde kwartaal de eerste tekenen van herstel in de woningmarkt te hebben gezien.

De euro was 1,0831 dollar waard, tegen 1,0803 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,2 procent meer op 80,75 dollar. Brentolie klom 2,8 procent prijs tot 84,23 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rusland neemt controle over meer bezittingen van Camel-producent

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft opnieuw Russische onderdelen van een internationaal bedrijf onder tijdelijk beheer van een Russische entiteit gezet. Het gaat om bezittingen van Japan Tobacco in het land. De fabrikant van sigaretten van Winston en Camel is daarmee de laatste in een reeks internationale bedrijven die te maken krijgen met soortgelijke acties vanuit Rusland, waardoor eerder ook bezittingen van bijvoorbeeld het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarktketen Auchan werden getroffen.

1 uur geleden
Hernández de Cos: alertheid geboden rond risico's voor inflatie

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Pablo Hernández de Cos, een van de twee kandidaten in de strijd voor de opvolging van Christine Lagarde, laat in een interview doorschemeren dat beleidsmakers op monetair gebied alert moeten blijven op inflatierisico's als gevolg van hoge energieprijzen. In gesprek met de Zwitserse krant Tagesanzeiger wilde Hernández de Cos niet rechtstreeks ingaan op zijn kandidatuur voor het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB).

4 uur geleden
Prijzen aan de Nederlandse pomp dalen verder

EINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde brandstofprijzen bij Nederlandse tankstations zijn verder gedaald. Als gevolg van een recente daling van de olieprijzen zakte de benzineprijs donderdag al onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli.

6 uur geleden
Krant: cyberaanval treft Belgische ondernemers

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden Belgische ondernemers kunnen niet starten met hun zaak na een cyberaanval op de Belgische federale overheidsdienst (FOD) Financiën vorige week. Dat schrijft de krant De Tijd zaterdag. Nieuwe btw-nummers, die nodig zijn om facturen op te maken en aankopen te doen, kunnen door de aanval niet online geactiveerd worden.

7 uur geleden
SpaceX-bestuurslid vertrekt dag na Amerikaanse midterms

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX-bestuurslid Donald Harrison vertrekt na meer dan tien jaar uit het bestuur van het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk. Harrison liet SpaceX op 4 november weten dat hij wilde opstappen, een dag na de Amerikaanse midtermverkiezingen. Dat volgt uit een document dat SpaceX heeft ingediend.

8 uur geleden
Techaandelen tonen enig herstel in New York na forse verliezen

NEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.

18 uur geleden
Rechter aan politiek: los problematische naheffingen uitkering op

GRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.

19 uur geleden