Verzekeraar Achmea hoeft minder uit te keren, stuwt winst
ZEIST (ANP) - Achmea heeft het afgelopen jaar de winst met een derde opgevoerd, ondanks de coronacrisis. Dat komt onder meer omdat de verzekeraar minder hoefde uit te keren op mobiliteitsverzekeringen. Door coronamaatregelen waren er minder auto's op de weg en minder ongelukken.
De kosten bij de zorgtak stegen wel door het coronavirus, maar dat werd gecompenseerd door een bijdrage uit de zogenoemde catastroferegeling van de overheid en de vraag naar reguliere zorg daalde ook. De schadelast steeg bij onder meer evenementen- en annuleringsverzekeringen.
Op grond van de catastroferegeling worden hogere kosten van zorgverzekeraars gerelateerd aan het coronavirus in Nederland voor een belangrijk deel gecompenseerd door aanvullende bijdragen vanuit het Zorgverzekeringsfonds. Daardoor hoefde het moederbedrijf van merken als Centraal Beheer, Interpolis en Zilveren Kruis de hogere onvoorziene zorgkosten, bijvoorbeeld voor de vele ziekenhuisopnames van coronapatiënten, maar gedeeltelijk zelf te betalen.
Achmea heeft de bedrijfskosten vorig jaar met 2 procent verlaagd en ook het aantal arbeidsplaatsen is in Nederland iets afgenomen. Het bedrijf boekte een nettowinst in 2020 van 642 miljoen euro. Een jaar eerder was dat nog 481 miljoen euro.
In de premiestelling voor 2021 heeft Achmea 136 miljoen euro ingezet uit de eigen financiële reserves, om de stijging van de zorgpremies af te remmen. Daarmee worden klanten van zijn merken Zilveren Kruis, De Friesland, Interpolis, Pro Life en FBTO ontzien.
Met name in de eerste helft van het jaar had de verzekeraar te maken met lagere opbrengsten uit beleggingen door onrust op de financiële markten. Mede daardoor werd in het eerste halfjaar van 2020 nog verlies geboekt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Hewlett Packard Enterprise (HPE) behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de kwartaalresultaten van de fabrikant van AI-servers. Ook verhoogde HPE de omzetverwachting voor het hele jaar. Door de sterke vraag naar infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) denkt het bedrijf nu zijn financiële doelstellingen voor de lange termijn twee jaar eerder te behalen. Het aandeel werd ruim 35 procent hoger gezet.
9 minuten geledenREYNOLDSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Lingerieconcern Victoria's Secret heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Daarmee lijkt topvrouw Hillary Super voortgang te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk. Zij richt zich met Victoria's Secret meer op de verkoop van bh's en het merk PINK, dat gericht is op jongere shoppers.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Ongeveer tweehonderd vluchten op Brussels Airport gaan niet door vanwege de staking bij luchtverkeersleider Skeyes, meldt persbureau Belga. Eerder werd bekend dat door de acties tussen 14.00 uur en 21.00 uur geen vluchten plaatsvinden van en naar België.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aangekondigde stakingen bij de zuivelindustrie gaan dinsdagavond van start. Dat meldt vakbond FNV. Werknemers leggen het werk vanaf 22.00 uur neer bij vestigingen van FrieslandCampina in Meppel en Beilen. Woensdagochtend volgt ook een vestiging in Nuenen. De stakingen duren tot woensdagavond 22.00 uur.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De wapenexport van Israël is in 2025 voor het vijfde jaar op rij naar een nieuw recordniveau gestegen, aangejaagd door de uitvoer van raketten en luchtafweersystemen. Volgens het Israëlische ministerie van Defensie steeg de exportwaarde met bijna 30 procent tot ruim 19 miljard dollar. Over de afgelopen vijf jaar is de export van wapens en defensiegoederen van Israël meer dan verdubbeld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Met de kennis van nu had ik er eerder iets mee moeten doen", zegt Donald Pols nu NRC zijn extreemrechtse verleden als jongvolwassene in Zuid-Afrika heeft onthuld. "Maar aan wie moest ik verantwoording afleggen toen ik 25 was? Ik was een nobody. Jullie beoordelen mij vanuit wie ik nu ben, een invloedrijke Nederlander. Maar het heeft dertig jaar geduurd om daar te komen", zegt Pols in een interview met de krant.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt boetes op aan bedrijven actief in de grond-, weg- en waterbouw vanwege vervalsing bij een gemeentelijke aanbesteding. Bij de verboden afspraak waren drie bedrijven betrokken: Bouwhuis, Timmerhuis en Van Gelder. Zij spraken onderling hun inschrijfprijzen af en bepaalden zo wie de opdracht zou winnen, aldus de ACM.
3 uur geleden