Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar Achmea hoeft minder uit te keren, stuwt winst

Verzekeraar Achmea hoeft minder uit te keren, stuwt winst

ZEIST (ANP) - Achmea heeft het afgelopen jaar de winst met een derde opgevoerd, ondanks de coronacrisis. Dat komt onder meer omdat de verzekeraar minder hoefde uit te keren op mobiliteitsverzekeringen. Door coronamaatregelen waren er minder auto's op de weg en minder ongelukken.

De kosten bij de zorgtak stegen wel door het coronavirus, maar dat werd gecompenseerd door een bijdrage uit de zogenoemde catastroferegeling van de overheid en de vraag naar reguliere zorg daalde ook. De schadelast steeg bij onder meer evenementen- en annuleringsverzekeringen.

Op grond van de catastroferegeling worden hogere kosten van zorgverzekeraars gerelateerd aan het coronavirus in Nederland voor een belangrijk deel gecompenseerd door aanvullende bijdragen vanuit het Zorgverzekeringsfonds. Daardoor hoefde het moederbedrijf van merken als Centraal Beheer, Interpolis en Zilveren Kruis de hogere onvoorziene zorgkosten, bijvoorbeeld voor de vele ziekenhuisopnames van coronapatiënten, maar gedeeltelijk zelf te betalen.

Achmea heeft de bedrijfskosten vorig jaar met 2 procent verlaagd en ook het aantal arbeidsplaatsen is in Nederland iets afgenomen. Het bedrijf boekte een nettowinst in 2020 van 642 miljoen euro. Een jaar eerder was dat nog 481 miljoen euro.

In de premiestelling voor 2021 heeft Achmea 136 miljoen euro ingezet uit de eigen financiële reserves, om de stijging van de zorgpremies af te remmen. Daarmee worden klanten van zijn merken Zilveren Kruis, De Friesland, Interpolis, Pro Life en FBTO ontzien.

Met name in de eerste helft van het jaar had de verzekeraar te maken met lagere opbrengsten uit beleggingen door onrust op de financiële markten. Mede daardoor werd in het eerste halfjaar van 2020 nog verlies geboekt.

Meer uit Financieel

Krant: Rabo en ING willen belang in Belgische staatsbank Belfius

BRUSSEL (ANP) - Rabobank en ING hebben interesse in een belang in de Belgische staatsbank Belfius, meldt de Belgische krant De Tijd. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.

7 minuten geleden
Rabo-economen: sectoren onder druk door oorlog in Midden-Oosten

UTRECHT (ANP) - Economen van Rabobank hebben de groeiverwachtingen voor veel Nederlandse sectoren verlaagd door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz. Sectoren als vervoer en industrie worden volgens de economen bovengemiddeld geraakt door de hogere energieprijzen en groeien nu nog maar mondjesmaat.

44 minuten geleden
NSI stopt definitief met bouw houten kantoorgebouw Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - NSI stopt definitief met de ontwikkeling van het kantoorpand Well House aan de Amsterdamse Zuidas. Het plan voor een houten kantoorgebouw werd begin 2023 al voorlopig stopgezet vanwege onder meer oplopende bouwkosten. Ook een alternatieve of afgeslankte versie is geen optie, meldt de vastgoedinvesteerder vrijdag.

1 uur geleden
Onderzoek: nog altijd minder financiering vrouwelijke ondernemers

ROTTERDAM (ANP) - Vrouwen krijgen nog altijd minder financiering voor hun onderneming dan mannelijke ondernemers. Dat meldt Code-V, de Nederlandse Code Stimuleren Vrouwelijk Ondernemerschap, in het tweede jaarlijkse nationale onderzoek naar de verdeling van ondernemersfinanciering tussen vrouwen en mannen.

1 uur geleden
Aantal faillissementen daalde met 19 procent in mei

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in mei op jaarbasis afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 287 bedrijven failliet. Dat zijn 66 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 19 procent. Ten opzichte van april daalde het aantal faillissementen met 1 procent.

2 uur geleden
Opnieuw meer mensen met bijstandsuitkering dan kwartaal eerder

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen ontvingen in de eerste drie maanden van dit jaar een bijstandsuitkering dan een kwartaal eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers.

2 uur geleden
Experts: impact beursgang SpaceX op Nederland pas op termijn

AMSTERDAM (ANP) - De gevolgen van de mogelijk recordbrekende beursgang van SpaceX voor de Nederlandse beurs zijn beperkt, zeggen analisten tegen het ANP in aanloop naar het beursdebuut. Op de lange termijn kan de invloed van de beursgang van het ruimtevaart-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk mogelijk een stuk groter zijn.

2 uur geleden