Verzekeraar Achmea hoeft minder uit te keren, stuwt winst
ZEIST (ANP) - Achmea heeft het afgelopen jaar de winst met een derde opgevoerd, ondanks de coronacrisis. Dat komt onder meer omdat de verzekeraar minder hoefde uit te keren op mobiliteitsverzekeringen. Door coronamaatregelen waren er minder auto's op de weg en minder ongelukken.
De kosten bij de zorgtak stegen wel door het coronavirus, maar dat werd gecompenseerd door een bijdrage uit de zogenoemde catastroferegeling van de overheid en de vraag naar reguliere zorg daalde ook. De schadelast steeg bij onder meer evenementen- en annuleringsverzekeringen.
Op grond van de catastroferegeling worden hogere kosten van zorgverzekeraars gerelateerd aan het coronavirus in Nederland voor een belangrijk deel gecompenseerd door aanvullende bijdragen vanuit het Zorgverzekeringsfonds. Daardoor hoefde het moederbedrijf van merken als Centraal Beheer, Interpolis en Zilveren Kruis de hogere onvoorziene zorgkosten, bijvoorbeeld voor de vele ziekenhuisopnames van coronapatiënten, maar gedeeltelijk zelf te betalen.
Achmea heeft de bedrijfskosten vorig jaar met 2 procent verlaagd en ook het aantal arbeidsplaatsen is in Nederland iets afgenomen. Het bedrijf boekte een nettowinst in 2020 van 642 miljoen euro. Een jaar eerder was dat nog 481 miljoen euro.
In de premiestelling voor 2021 heeft Achmea 136 miljoen euro ingezet uit de eigen financiële reserves, om de stijging van de zorgpremies af te remmen. Daarmee worden klanten van zijn merken Zilveren Kruis, De Friesland, Interpolis, Pro Life en FBTO ontzien.
Met name in de eerste helft van het jaar had de verzekeraar te maken met lagere opbrengsten uit beleggingen door onrust op de financiële markten. Mede daardoor werd in het eerste halfjaar van 2020 nog verlies geboekt.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
11 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
22 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.
22 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.
23 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.
1 dag geleden