Verzamelwoede Labubu-knuffels goed voor miljardenomzet
BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart, bekend van zijn populaire Labubu-knuffels, verwacht dit jaar omgerekend bijna 4 miljard euro aan inkomsten. Dat komt door de grote vraag naar zijn kleine pluche monsters met puntige oren en gekartelde tanden, heeft topman Wang Ning woensdag gezegd. Hij wil de komende jaren meer winkels openen en denkt ook aan Labubu-animatiefilms en -attracties in pretparken. Er komt binnenkort ook een mini-Labubu die je aan je telefoon kunt vastmaken.
Wang, die het bedrijf in 2010 oprichtte, sprak met analisten na de presentatie van Pop Marts recordresultaten voor het eerste halfjaar. De onderneming meldde een winstgroei van bijna 400 procent. Het bedrijf denkt zijn omzetverwachting voor dit jaar gemakkelijk te overtreffen.
In de Amsterdamse Kalverstraat zit ook een Pop Mart-winkel. Voor de deur staan vaak lange rijen om een 'blind box' met zo'n knuffel te bemachtigen. Pop Mart kijkt vooral naar uitbreiding in het Midden-Oosten, Centraal-Europa en Midden- en Zuid-Amerika. Het bedrijf verwacht dat het winkeltotaal buiten China tegen het einde van het jaar de 200 zal overschrijden, tegenover de huidige 140.
Animatiefilms en attracties
Beleggers zijn ook erg enthousiast. Woensdag schoot de koers van het bedrijf 12,5 procent omhoog op de beurs in Hongkong. Dit jaar zijn de aandelen al meer dan 230 procent in waarde gestegen, waardoor Pop Mart nu meer waard is dan bijvoorbeeld Barbie-maker Mattel en het moederbedrijf van Hello Kitty, Sanrio.
Pop Mart heeft tevens zijn zinnen gezet op een Disney-achtig imperium. De onderneming is optimistisch over de kansen voor Pop Mart-figuren in animatiefilms en attracties in pretparken. Maar Pop Mart verwacht niet dat dit op korte termijn veel directe inkomsten zal opleveren.
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - YouTube heeft webwinkelconcern Amazon gestrikt als zijn nieuwste partner voor YouTube Shopping. YouTube-contentmakers kunnen voortaan eenvoudig Amazon-producten taggen in hun video's en livestreams. Hiermee sturen ze hun volgers dan rechtstreeks naar de enorme wereldwijde marktplaats.
21 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is dinsdag als eerste EU-land begonnen met heffingen op extreme vormen van fastfashion. Daarmee wil het land voorkomen dat het wordt overspoeld met goedkope kleding van Aziatische webshops als Temu en Shein.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Chinese rederij COSCO gebruikt verborgen apparatuur aan boord van haar schepen om militaire communicatie af te luisteren vlakbij de kusten van doelwitten, waaronder de Verenigde Staten. Dat hebben twee hoge functionarissen uit de regering-Trump gezegd tegen persbureau Reuters. Volgens hen zou het Chinese staatsbedrijf al tientallen jaren inlichtingen verzamelen voor de Chinese overheid.
2 uur geledenALGIERS (ANP/AFP/DPA) - Duitsland wil deals sluiten met Algerije voor de levering van aardgas. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is momenteel op bezoek in Algerije met een delegatie van het Duitse bedrijfsleven om over de mogelijkheden te praten. Hij had onder meer een ontmoeting met de Algerijnse energieminister.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meubel- en wooninrichtingsketen IKEA trekt ongeveer 1,2 miljard euro uit om de prijzen van een flink aantal producten in Europa te verlagen. De prijsverlagingen gelden voor ruim 1500 producten en gaan per 1 september in. De keten wil daarmee klanten die kampen met gestegen kosten voor levensonderhoud tegemoetkomen.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus gestegen naar 3,3 procent op jaarbasis door een grotere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's is in augustus gestegen ten opzichte van een jaar geleden, melden autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Net als een maand geleden zijn volledig elektrische auto's inmiddels goed voor bijna de helft van het totale marktaandeel.
4 uur geleden