
Verzadigd is baansprinter Lavreysen na alle titels nog lang niet
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Sprinter Harrie Lavreysen heeft geen extra prikkels nodig wanneer woensdag in het Franse Saint-Quentin-en-Yvelines de WK baanwielrennen beginnen. De 25-jarige Brabander kende geen na-olympische dip, raakt ondanks negen wereldtitels nooit verzadigd en vindt ook in het krachthonk zijn uitdagingen.
Met Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg kan Lavreysen op de openingsdag voor de vijfde keer op rij wereldkampioen teamsprint worden. Dat lukte eerder alleen de Fransen tussen 1997 en 2001. De Nederlanders zijn ook olympisch kampioen op het onderdeel: een tijdrit over drie ronden waarbij Van den Berg de boel in gang trekt, Lavreysen in de tweede het tempo verder opvoert en Hoogland alleen overblijft om na drie ronden de tijd neer te zetten. Dat er mogelijk een evenaring van het record van de Fransen inzit, wist Lavreysen niet. "Dat is dan een mooie extra uitdaging", vertelt hij enkele dagen voor de titelstrijd.
Lavreysen werd de afgelopen drie jaar ook wereldkampioen sprint en veroverde in 2020 en 2021 de titel op keirin, het spectaculaire onderdeel met zes man in de baan die na enkele ronden achter een gemotoriseerde gangmaker sprinten om de winst. Op de Spelen van Tokio was er individueel ook goud op de sprint. Tot verzadiging of verslapping heeft het nooit geleid. "Ik heb wel vakantie gehad in de winter, maar had zin om weer te beginnen." Vorige week stootte hij nog - zo bleek uit een filmpje op Instagram - een halter van 162,5 kilogram de lucht in. "Tien kilo meer dan mijn oude record." Meteen relativerend: "Gewichtheffers lachen daarom, maar voor een wielrenner is het best veel."
In het Vélodrome van Saint-Quentin-en-Yvelines, ten zuidwesten van Parijs, wordt in 2024 ook gestreden om de olympische medailles. Het is ver weg, maar eigenlijk ook heel dichtbij, beseft Lavreysen. "Dit is een beetje een tussen-WK, maar met daarna alleen nog het WK van 2023 hebben we tot de Spelen maar twee grote toernooien. Ik kijk ernaar uit om te laten zien wat ik kan en ga de concurrentie goed in de gaten houden."
Even de titel ophalen wordt het niet. "Dit wordt een van de lastigste toernooien. De Fransen en Australiërs zijn echt goed. Alles moet kloppen bij ons." Zorg tot aan de Spelen is dat het drietal fit blijft, de spoeling is dun. "Dat is wel een dingetje, voor Tokio hadden we meer alternatieven." Je zult ook een jonge en ambitieuze baansprinter zijn en het drietal de ene na de andere prijs zien binnenhalen. Het kan ontmoedigend zijn, denkt Lavreysen. "Het zal in een ander land leuker zijn om je ertussen te knokken."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.
1 uur geledenLONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.
8 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen wil de goede vorm van de laatste race in het Italiaanse Monza meenemen naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in de hoofdstad Bakoe hoopt de viervoudige wereldkampioen die ook te laten zien en mee te strijden om de zege.
9 uur geledenTOKIO (ANP) - Hardlooptalent Niels Laros heeft geen medaille kunnen bemachtigen op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter ging als een van de favorieten van start op de 1500 meter, maar hij eindigde in de finale als vijfde in 3.34,52.
13 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is hard op weg haar wereldtitel op de 400 meter horden te prolongeren. De Nederlandse topatlete plaatste zich op de WK atletiek in Tokio voor de finale door haar serie in de halve finales overtuigend te winnen. Bol klokte 52,31. De Amerikaanse Dalilah Muhammad, die Bol als haar grootste concurrente beschouwt, finishte achter haar als tweede in 53,14. De finale staat vrijdag om 14.27 uur op het programma in het grote atletiekstadion van Tokio.
15 uur geledenTOKIO (ANP) - Sprinter Xavi Mo-Ajok is er bij zijn WK-debuut op de 200 meter in geslaagd de halve finales te bereiken. De 23-jarige atleet uit Rotterdam liep in het nationale stadion van Japan in Tokio naar de tweede plaats in zijn serie in een tijd van 20,35. Die klassering was precies goed genoeg voor directe doorgang naar de halve finales op donderdag. Olympisch kampioen Letsile Tebogo uit Botswana won de serie in 20,18.
15 uur geledenTOKIO (ANP) - Marije van Hunenstijn is op de WK atletiek in Tokio uitgeschakeld in de series van de 200 meter. De 30-jarige sprintster uit Apeldoorn eindigde in de zesde en laatste serie als zesde in een tijd van 23,13, ruim boven haar persoonlijk record van 22,86. Dat was niet goed genoeg voor een plek in de halve finales op donderdag.
15 uur geleden