Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzadigd is baansprinter Lavreysen na alle titels nog lang niet

Verzadigd is baansprinter Lavreysen na alle titels nog lang niet

SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Sprinter Harrie Lavreysen heeft geen extra prikkels nodig wanneer woensdag in het Franse Saint-Quentin-en-Yvelines de WK baanwielrennen beginnen. De 25-jarige Brabander kende geen na-olympische dip, raakt ondanks negen wereldtitels nooit verzadigd en vindt ook in het krachthonk zijn uitdagingen.

Met Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg kan Lavreysen op de openingsdag voor de vijfde keer op rij wereldkampioen teamsprint worden. Dat lukte eerder alleen de Fransen tussen 1997 en 2001. De Nederlanders zijn ook olympisch kampioen op het onderdeel: een tijdrit over drie ronden waarbij Van den Berg de boel in gang trekt, Lavreysen in de tweede het tempo verder opvoert en Hoogland alleen overblijft om na drie ronden de tijd neer te zetten. Dat er mogelijk een evenaring van het record van de Fransen inzit, wist Lavreysen niet. "Dat is dan een mooie extra uitdaging", vertelt hij enkele dagen voor de titelstrijd.

Lavreysen werd de afgelopen drie jaar ook wereldkampioen sprint en veroverde in 2020 en 2021 de titel op keirin, het spectaculaire onderdeel met zes man in de baan die na enkele ronden achter een gemotoriseerde gangmaker sprinten om de winst. Op de Spelen van Tokio was er individueel ook goud op de sprint. Tot verzadiging of verslapping heeft het nooit geleid. "Ik heb wel vakantie gehad in de winter, maar had zin om weer te beginnen." Vorige week stootte hij nog - zo bleek uit een filmpje op Instagram - een halter van 162,5 kilogram de lucht in. "Tien kilo meer dan mijn oude record." Meteen relativerend: "Gewichtheffers lachen daarom, maar voor een wielrenner is het best veel."

In het Vélodrome van Saint-Quentin-en-Yvelines, ten zuidwesten van Parijs, wordt in 2024 ook gestreden om de olympische medailles. Het is ver weg, maar eigenlijk ook heel dichtbij, beseft Lavreysen. "Dit is een beetje een tussen-WK, maar met daarna alleen nog het WK van 2023 hebben we tot de Spelen maar twee grote toernooien. Ik kijk ernaar uit om te laten zien wat ik kan en ga de concurrentie goed in de gaten houden."

Even de titel ophalen wordt het niet. "Dit wordt een van de lastigste toernooien. De Fransen en Australiërs zijn echt goed. Alles moet kloppen bij ons." Zorg tot aan de Spelen is dat het drietal fit blijft, de spoeling is dun. "Dat is wel een dingetje, voor Tokio hadden we meer alternatieven." Je zult ook een jonge en ambitieuze baansprinter zijn en het drietal de ene na de andere prijs zien binnenhalen. Het kan ontmoedigend zijn, denkt Lavreysen. "Het zal in een ander land leuker zijn om je ertussen te knokken."

Meer uit Sport

Hockeybondscoach Delmee wil dat het WK net als in 1998 gaat leven

AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.

8 uur geleden
Bondscoach Ehren blij met intercontinentale WK-loting hockeysters

AMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."

9 uur geleden
Minister Sterk huldigt medaillewinnaars Paralympics

DEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."

10 uur geleden
Sprintploegen zonder Broeders-Bol naar WK estafette in Botswana

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.

12 uur geleden
Honkballers Venezuela in finale van World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.

18 uur geleden
Lamens strandt in kwalificaties tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.

1 dag geleden
Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

1 dag geleden