Verwondingen oud-zanger Lostprophets niet levensbedreigend
WAKEFIELD (ANP) - De verwondingen van Ian Watkins, de ex-zanger van de band Lostprophets, zijn minder ernstig dan zondag door diverse Britse media werd bericht. Een woordvoerder van de politie laat maandag aan de BBC weten dat Watkins (46), die in de gevangenis werd neergestoken, niet levensbedreigend gewond is.
De Welshe oud-zanger werd zaterdag aangevallen in de gevangenis in het Engelse Wakefield, waar hij een straf van 29 jaar uitzit voor kindermisbruik. Zondag werd door onder meer The Mirror gemeld dat Watkins in levensgevaar verkeerde, maar dat blijkt niet te kloppen. Volgens de BBC ligt de zanger nog in het ziekenhuis en wordt de zaak nog onderzocht.
De zanger kreeg in 2013 een gevangenisstraf opgelegd voor meerdere strafbare feiten, waaronder een poging tot seksueel misbruik van een baby. De rechtbank veroordeelde ook twee moeders die hadden meegewerkt aan kindermisbruik tot celstraffen.
Meer uit Buitenland
PITUFFIK (ANP) - Vliegtuigen van het Amerikaans-Canadese luchtvaartcommando NORAD zijn onderweg naar een Amerikaanse basis op Groenland, meldt NORAD op X. De actie zou zijn gecoördineerd met Denemarken en Groenland, benadrukt de militaire organisatie die waakt over het luchtruim van Canada en de Verenigde Staten.
4 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De militaire oefening in Groenland die bondgenoten als Nederland voorbereiden, moet niet bij een kleine, eenmalige exercitie blijven. Het is de bedoeling dat het eerder een oefenprogramma of -reeks wordt, "voor de lange termijn", zegt de Deense poolgebiedcommandant.
7 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-minister van Financiën, Gillmore Hoefdraad, heeft maandag in hoger beroep tien jaar gevangenisstraf gekregen voor het overtreden van de anticorruptiewet en voor verduistering.
15 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De veelbesproken vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump wordt donderdag op het World Economic Forum officieel gelanceerd. Dat melden onder meer persbureau Bloomberg en politiek analist van CNN Barak Ravid. In de bijgevoegde uitnodiging worden staatshoofden uitgenodigd om te tekenen voor deelname.
25 minuten geledenKYIV (ANP) - Kyiv zegt zich voor te bereiden op een "grootschalige aanval" van Rusland. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "De komende dagen moeten we uiterst waakzaam blijven", aldus Zelensky, die eraan toevoegt dat Rusland "wacht op het juiste moment" om aan te vallen. "Iedere regio moet paraat staan om snel te reageren", aldus de Oekraïense leider.
30 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen was niet aanwezig in Straatsburg bij een debat in het Europees Parlement over een motie van wantrouwen tegen haar. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) sprak maandagavond in haar plaats namens de Commissie in het parlement.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP) - In de stad El-Fasher in Soedan zijn door de RSF-rebellen oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid gepleegd. Dat zei de vice-aanklager van het ICC, Nazhat Shameem Khan, maandag tegen de VN-Veiligheidsraad.
1 uur geleden