Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verwijdering eerste stuk ingestorte brug bij Baltimore is begonnen

Verwijdering eerste stuk ingestorte brug bij Baltimore is begonnen

BALTIMORE (ANP/RTR) - Met het bergen van een stuk ingestorte brug uit het water dat toegang verschaft tot de normaal drukke haven van Baltimore, is een begin gemaakt met de verwijdering van de ravage. De Francis Scott Key Bridge stortte dinsdag vrijwel volledig in nadat een stuurloos containerschip tegen een pijler was gevaren. Daarbij zijn zes mensen om het leven gekomen, maar de lichamen van vier zijn nog steeds zoek.

De overblijfselen van de grote verkeersbrug ten zuidoosten van Baltimore blokkeren de haven die een van de oudste en drukste van de Verenigde Staten is en is aangewezen op scheepvaart via de Atlantische Oceaan. De getroffen deelstaat Maryland en de federale overheid doen er alles aan om de haven zo snel mogelijk weer in bedrijf te krijgen. Volgens de gouverneur van Maryland, Wes Moore, wordt een stuk van de stalen brug vlak boven de plaats van de aanvaring in stukken gezaagd en met kranen verwijderd. Hij zei dat de werkzaamheden om een gat te maken in de stalen blokkade "geen uren maar zeker dagen gaan duren".

Het schip dat op een pijler voer, ligt er nog steeds en zal nog niet worden verplaatst. Het is volgens Moore nog intact en een deel van de ingestorte brug rust nu op het vaartuig van bijna 300 meter lang. Volgens deskundigen van de kustwacht en de strijdkrachten kan het containerschip, de Dali, pas verwijderd worden, als de resten van de brug zijn weggetakeld.

Maryland heeft hulp toegezegd aan ondernemingen en mensen wier werk en inkomsten zijn stilgevallen. Naar schatting 15.000 werknemers van de havenbedrijven hebben niks meer te doen sinds dinsdag. President Joe Biden heeft beloofd dat de federale overheid de kosten van de verwijdering van de restanten van de brug en de bouw van een nieuwe gaat betalen. De brug uit 1977 over de rivier de Petapsco was onderdeel van een grote ringweg rond de metropool Baltimore.

Meer uit Buitenland

Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

1 uur geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

3 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

15 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

16 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

16 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

19 uur geleden