Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verwijdering eerste stuk ingestorte brug bij Baltimore is begonnen

Verwijdering eerste stuk ingestorte brug bij Baltimore is begonnen

BALTIMORE (ANP/RTR) - Met het bergen van een stuk ingestorte brug uit het water dat toegang verschaft tot de normaal drukke haven van Baltimore, is een begin gemaakt met de verwijdering van de ravage. De Francis Scott Key Bridge stortte dinsdag vrijwel volledig in nadat een stuurloos containerschip tegen een pijler was gevaren. Daarbij zijn zes mensen om het leven gekomen, maar de lichamen van vier zijn nog steeds zoek.

De overblijfselen van de grote verkeersbrug ten zuidoosten van Baltimore blokkeren de haven die een van de oudste en drukste van de Verenigde Staten is en is aangewezen op scheepvaart via de Atlantische Oceaan. De getroffen deelstaat Maryland en de federale overheid doen er alles aan om de haven zo snel mogelijk weer in bedrijf te krijgen. Volgens de gouverneur van Maryland, Wes Moore, wordt een stuk van de stalen brug vlak boven de plaats van de aanvaring in stukken gezaagd en met kranen verwijderd. Hij zei dat de werkzaamheden om een gat te maken in de stalen blokkade "geen uren maar zeker dagen gaan duren".

Het schip dat op een pijler voer, ligt er nog steeds en zal nog niet worden verplaatst. Het is volgens Moore nog intact en een deel van de ingestorte brug rust nu op het vaartuig van bijna 300 meter lang. Volgens deskundigen van de kustwacht en de strijdkrachten kan het containerschip, de Dali, pas verwijderd worden, als de resten van de brug zijn weggetakeld.

Maryland heeft hulp toegezegd aan ondernemingen en mensen wier werk en inkomsten zijn stilgevallen. Naar schatting 15.000 werknemers van de havenbedrijven hebben niks meer te doen sinds dinsdag. President Joe Biden heeft beloofd dat de federale overheid de kosten van de verwijdering van de restanten van de brug en de bouw van een nieuwe gaat betalen. De brug uit 1977 over de rivier de Petapsco was onderdeel van een grote ringweg rond de metropool Baltimore.

Meer uit Buitenland

Energieminister VS: al 1 miljard aan Venezolaanse olie verkocht

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.

43 minuten geleden
BBC gaat komende jaren honderden miljoenen bezuinigen

LONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.

4 uur geleden
Oppositieleider Hongarije spreekt van lastercampagne door Orbán

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.

4 uur geleden
Noorse oud-premier aangeklaagd wegens grootschalige corruptie

OSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.

4 uur geleden
Nationalisten winnen verkiezingen Bangladesh na vertrek premier

DHAKA (ANP/RTR/AFP) - De Bangladesh Nationalist Party (BNP) heeft de verkiezingen gewonnen. De partij is bij het tellen van de stemmen niet meer in te halen. Het waren de eerste verkiezingen in Bangladesh sinds premier Sheikh Hasina in 2024 vluchtte na grootschalige protesten in het land.

4 uur geleden
VS trekken belangrijke standaard voor broeikasgassen in

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump heeft bepalend klimaatbeleid teruggedraaid dat onder meer juridische grond gaf aan welke broeikasgassen een gevaar vormen voor mensen en hun leefomgeving. Onder andere methaan en koolstofdioxide werden daarin benoemd als schadelijk voor mensen. Tegelijkertijd wordt wetgeving rond de uitstootregulering van wegvoertuigen ingetrokken.

5 uur geleden
Nog eens 35 miljard dollar extra steun voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Op de bijeenkomst van de Defensiecontactgroep voor Oekraïne (UDCG) is donderdag 35 miljard dollar (bijna 30 miljard euro) aan nieuwe militaire hulp voor Oekraïne toegezegd. Dat maakte de Britse minister van Defensie John Healey na afloop bekend. De UDCG is bedoeld om hulp voor Oekraïne in te zamelen en onderling af te stemmen.

6 uur geleden