Verwarring over zwarte doos van neergestort Chinees vliegtuig
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Er is verwarring over de tweede vluchtrecorder van het vliegtuig dat maandag neerstortte in het zuiden van China. De Chinese luchtvaartautoriteit CAAC liet vrijdag via WeChat weten dat de zwarte doos was gevonden, maar verwijderde dit bericht na enkele minuten. Even later meldde staatspersbureau Xinhua juist dat de vluchtrecorder nog niet terecht is.
De eerste vluchtrecorder van de Boeing 737-800 van China Eastern Airlines werd woensdag gevonden en wordt momenteel geanalyseerd. De zwarte dozen bieden mogelijk inzicht in de oorzaak van de crash, al hebben de autoriteiten laten weten dat niet uit te sluiten valt dat de eerste zwarte doos beschadigd raakte tijdens de crash.
Op de plek van het ongeluk zoeken honderden reddingswerkers intussen naar wrakstukken van het toestel. Eén vliegtuigonderdeel van 1,30 meter lang en 10 centimeter breed werd op bijna tien kilometer afstand van de rampplek gevonden, wat doet vermoeden dat het al in de lucht losliet.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Frankrijk wil zijn staatsbegroting voor 2026 doordrukken buiten het parlement om. Dat melden Franse media, waaronder Le Parisien. Officieel is de stap nog niet bekendgemaakt, maar volgens regeringsbronnen van dat medium zou premier Sébastien Lecornu zijn keuze al enkele dagen geleden hebben gemaakt.
17 minuten geledenGENÈVE (ANP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk heeft afgelopen jaar een "verontrustende toename" gezien in het wereldwijde aantal executies. Dat komt met name door de situatie in Iran, waar volgens zijn kantoor in 2025 zeker 1500 doodstraffen zijn uitgevoerd. Een jaar eerder waren dat er nog 901.
37 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Duitse en Franse ministers van Financiën, Lars Klingbeil en Roland Lescure, hebben maandag in Brussel zij aan zij benadrukt dat het bezweren van de Groenlandcrisis een cruciaal moment is voor Europa. "Dit is een heel Europees moment en we moeten samenwerken als het gaat om beslissingen in Europa", zei Klingbeil. "We hebben nog nooit meegemaakt dat een bondgenoot, een vriend van 250 jaar, overweegt om tarieven in te voeren", vulde Lescure aan.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft drie dagen van nationale rouw afgekondigd na een botsing tussen twee hogesnelheidstreinen. Daarbij kwamen minstens 39 mensen om het leven. De oorzaak is nog niet bekend. Sánchez heeft een grondig onderzoek aangekondigd.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Twee baby's zijn omgekomen nadat artsen 55 kinderen moesten evacueren uit een kinderdagverblijf in Jeruzalem. Het is onduidelijk wat er precies is gebeurd. De krant Times of Israel schrijft dat het incident mogelijk te maken heeft met het verwarmingssysteem op de locatie.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, is aangeklaagd voor meerdere nieuwe strafbare feiten. Het gaat onder meer om het vervoeren van meerdere kilo's marihuana, verschillende verkeersovertredingen en het schenden van een contactverbod. Høiby heeft schuld bekend voor alle aanklachten, meldt het Noorse persbureau NTB.
1 uur geledenNUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen is niet van plan van koers te veranderen nu de Amerikaanse president Donald Trump dreigt met extra importheffingen. Dat schrijft hij op Facebook.
2 uur geleden