Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verwarring bij kinderopvang door nieuwe alarmniveau corona

Verwarring bij kinderopvang door nieuwe alarmniveau corona

UTRECHT (ANP) - Bij kinderopvangorganisaties is verwarring ontstaan over de vraag of nu al extra maatregelen nodig zijn om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Zorgminister Ernst Kuipers kondigde dinsdag aan de 'thermometer' - die aangeeft hoe het staat met de druk op de zorg en de samenleving door het coronavirus - te verhogen van 1 naar 2. Volgens de Branchevereniging Maatschappelijke Kinderopvang (BMK) vroegen kinderopvangorganisaties zich deze week af wat dat voor hen betekende.

Alle sectoren hebben afspraken gemaakt over te nemen maatregelen als het aantal coronabesmettingen oploopt. Die zijn uitgewerkt in scenario's. Het ministerie verhoogde het landelijke alarmniveau, maar liet dat voor de kinderopvang ongemoeid. Dat betekent dat in principe nog steeds het eerste scenario geldt: de opvang is gewoon open, met wat algemene adviezen zoals zorgen voor goede ventilatie. Organisaties kunnen wel zelf aanvullende maatregelen uit het volgende scenario nemen als ze dat nodig vinden, zoals zoveel mogelijk buiten spelen. Pas als het derde scenario nodig is, kondigt de overheid dat aan. Dan moeten er ook weer mondkapjes en zelftests worden ingezet.

Ook in het basis en -voortgezet onderwijs geldt momenteel nog het meest milde scenario. Scholen kunnen zelf eveneens aanvullende maatregelen nemen, als er veel leraren of leerlingen uitvallen vanwege een besmetting. Dat kan zover gaan als mondkapjes in de gangen en thuisonderwijs, vertelt een woordvoerder van de vereniging van scholen in het voortgezet onderwijs, de VO-raad. Op dit moment krijgt de organisatie nog geen signalen dat er alweer les op afstand wordt gegeven.

Basisonderwijs

In het basisonderwijs werkt het eveneens zo: scholen bepalen op dit moment zelf of maatregelen nodig zijn. Op basisscholen wordt soms al wel op afstand lesgegeven. Dat kan bijvoorbeeld gebeuren als de leraar of lerares corona heeft, of als er te veel kinderen in een klas het virus hebben, zo vertelt een woordvoerder van de organisatie voor basisscholen PO-Raad.

De organisaties melden dat hier en daar al wel extra maatregelen worden genomen vanwege het oplopende aantal besmettingen, maar dat het nog niet tot grote problemen lijkt te leiden. Scholen zijn inmiddels ook wel gewend om te schakelen, aldus de woordvoerder van de PO-Raad.

De Algemene Onderwijsbond (AOb) staat niet achter de sectorplannen. De bond vindt dat die de veiligheid van medewerkers niet voldoende garanderen.

Meer uit Binnenland

Hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in koud Oekraïne

ALMERE (ANP) - De Nederlandse hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in Oekraïne om de mensen daar bij te staan in de extreme kou, terwijl ze zijn afgesloten van elektriciteit en verwarming. Miljoenen mensen zijn getroffen door de Russische aanvallen op energievoorzieningen en dus is er "een levensbedreigende situatie ontstaan", aldus Dorcas.

1 uur geleden
Korpschef bevestigt dat bedreigde agent Utrecht elders verblijft

DEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol bevestigt in een bericht op LinkedIn dat een Utrechtse agent en zijn familie tijdelijk ergens anders wonen wegens bedreigingen. Vorige week verschenen beelden op sociale media van het gebruik van geweld door de agent bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht. Het geweld wordt getoetst door een commissie. Knol schrijft dat de uitkomsten daarvan spoedig bekend worden.

3 uur geleden
Slachtoffer sextortion: verwoestend voor mijn leven

GRONINGEN (ANP) - Slachtoffers in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, die onder meer terechtstaat voor grootschalige sextortion, hebben donderdag in de rechtbank benadrukt hoeveel impact de seksuele afpersing op hun leven heeft gehad.

3 uur geleden
Opnieuw drie mannen veroordeeld voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen van 27, 21 en 18 jaar veroordeeld tot taak- en celstraffen voor hun aandeel in de rellen bij het anti-immigratieprotest op het Malieveld op 20 september 2025. Twee van de verdachten moeten daarnaast smartengeld betalen aan dertien politieagenten.

3 uur geleden
Verdachten in zaak Funcaps blijven in de cel

ZWOLLE (ANP) - De twee verdachten in de strafzaak over de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle donderdag bepaald aan het einde van een tweede inleidende zitting tegen verdachten Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Zij worden verdacht van de verkoop van illegale medicijnen. Het Openbaar Ministerie onderzoekt 58 sterfgevallen die mogelijk een link hebben met middelen die zijn verkocht via de website.

3 uur geleden
Zo'n 7000 gevangenen krijgen 'ramadanpakket'

DEN HAAG (ANP) - Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) deelt ook dit jaar weer 'ramadanpakketten' uit aan gedetineerden. Tijdens de vastenmaand, die over ongeveer twee weken begint, ontvangen zo'n 7000 mensen in gevangenissen door het hele land een pakket. Vorig jaar waren dat er 5500.

5 uur geleden
OM onderzoekt nog eens negen sterfgevallen in zaak Funcaps

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt nog eens negen sterfgevallen, die mogelijk verband houden met medicijnen besteld via website Funcaps. Dat bleek donderdag tijdens een tweede inleidende zitting tegen de twee verdachten, die de website zouden hebben gerund. Het totaal aantal is daarmee opgelopen tot 58. Volgens de officier van justitie zijn in totaal 68 gevallen onderzocht en bleek bij tien gevallen geen sprake van een link.

5 uur geleden