Verwarring bij kinderopvang door nieuwe alarmniveau corona
UTRECHT (ANP) - Bij kinderopvangorganisaties is verwarring ontstaan over de vraag of nu al extra maatregelen nodig zijn om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Zorgminister Ernst Kuipers kondigde dinsdag aan de 'thermometer' - die aangeeft hoe het staat met de druk op de zorg en de samenleving door het coronavirus - te verhogen van 1 naar 2. Volgens de Branchevereniging Maatschappelijke Kinderopvang (BMK) vroegen kinderopvangorganisaties zich deze week af wat dat voor hen betekende.
Alle sectoren hebben afspraken gemaakt over te nemen maatregelen als het aantal coronabesmettingen oploopt. Die zijn uitgewerkt in scenario's. Het ministerie verhoogde het landelijke alarmniveau, maar liet dat voor de kinderopvang ongemoeid. Dat betekent dat in principe nog steeds het eerste scenario geldt: de opvang is gewoon open, met wat algemene adviezen zoals zorgen voor goede ventilatie. Organisaties kunnen wel zelf aanvullende maatregelen uit het volgende scenario nemen als ze dat nodig vinden, zoals zoveel mogelijk buiten spelen. Pas als het derde scenario nodig is, kondigt de overheid dat aan. Dan moeten er ook weer mondkapjes en zelftests worden ingezet.
Ook in het basis en -voortgezet onderwijs geldt momenteel nog het meest milde scenario. Scholen kunnen zelf eveneens aanvullende maatregelen nemen, als er veel leraren of leerlingen uitvallen vanwege een besmetting. Dat kan zover gaan als mondkapjes in de gangen en thuisonderwijs, vertelt een woordvoerder van de vereniging van scholen in het voortgezet onderwijs, de VO-raad. Op dit moment krijgt de organisatie nog geen signalen dat er alweer les op afstand wordt gegeven.
Basisonderwijs
In het basisonderwijs werkt het eveneens zo: scholen bepalen op dit moment zelf of maatregelen nodig zijn. Op basisscholen wordt soms al wel op afstand lesgegeven. Dat kan bijvoorbeeld gebeuren als de leraar of lerares corona heeft, of als er te veel kinderen in een klas het virus hebben, zo vertelt een woordvoerder van de organisatie voor basisscholen PO-Raad.
De organisaties melden dat hier en daar al wel extra maatregelen worden genomen vanwege het oplopende aantal besmettingen, maar dat het nog niet tot grote problemen lijkt te leiden. Scholen zijn inmiddels ook wel gewend om te schakelen, aldus de woordvoerder van de PO-Raad.
De Algemene Onderwijsbond (AOb) staat niet achter de sectorplannen. De bond vindt dat die de veiligheid van medewerkers niet voldoende garanderen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.
12 minuten geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
11 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.
11 uur geleden