Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verwarming laag en licht eerder uit in overheidsgebouwen België

Verwarming laag en licht eerder uit in overheidsgebouwen België

BRUSSEL (ANP/RTR) - België komt met een reeks maatregelen om de scherpe stijging van de energieprijzen aan te pakken. Zo wil het land het stroom- en energieverbruik in openbare gebouwen flink reduceren. Daarnaast wil het land de overwinsten van energiebedrijven als Engie en TotalEnergies gaan belasten.

De Belgische premier Alexander De Croo meldde onder andere dat de verwarming in openbare gebouwen zal worden teruggedraaid tot 19 graden Celsius. Ook zal het gebruik van airconditioning worden verminderd. De verlichting van kantoren en monumenten wordt om 19.00 uur uitgeschakeld.

"Als elke burger energie bespaart wanneer dat mogelijk is, zal zijn portemonnee daarvan profiteren, maar zullen ook de prijzen omlaag gaan", vertelde De Croo op een persconferentie.

Speciaal energietarief

Belgen kunnen ook langer profiteren van het verlaagde btw-tarief van 6 procent voor gas en elektriciteit. De regeling voor armen, voor wie een speciaal energietarief geldt, wordt ook verlengd.

Volgende maand moet een voorstel worden ingediend om de overwinsten van energiebedrijven te belasten. België verdient nu al ongeveer 800 miljoen euro aan een belasting op kernenergie. Deze regeling zou ook voor andere bedrijven in de energiesector moeten gaan gelden.

De Russische invasie van Oekraïne, eind februari, dwong België zijn plannen om meer op aardgas in te zetten te heroverwegen. Ook het plan om in 2025 volledig te stoppen met kernenergie is voorlopig van tafel.

Meer uit Financieel

Bonussen Wall Street op record van ruim 49 miljard dollar in 2025

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.

5 uur geleden
Stevige minnen op beurzen New York, olie flink duurder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.

7 uur geleden
Bloomberg: Pernod Ricard aast op moederbedrijf Jack Daniel's

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.

7 uur geleden
Bonden schorten stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.

9 uur geleden
Onderzoek: 23.000 minder rokers door verkoopverbod tabak supers

AMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.

9 uur geleden
Verlies voor AEX-index, olieprijzen weer flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.

10 uur geleden
VS schrappen bank en potasbedrijven uit Belarus van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.

11 uur geleden