Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verwarming laag en licht eerder uit in overheidsgebouwen België

Verwarming laag en licht eerder uit in overheidsgebouwen België

BRUSSEL (ANP/RTR) - België komt met een reeks maatregelen om de scherpe stijging van de energieprijzen aan te pakken. Zo wil het land het stroom- en energieverbruik in openbare gebouwen flink reduceren. Daarnaast wil het land de overwinsten van energiebedrijven als Engie en TotalEnergies gaan belasten.

De Belgische premier Alexander De Croo meldde onder andere dat de verwarming in openbare gebouwen zal worden teruggedraaid tot 19 graden Celsius. Ook zal het gebruik van airconditioning worden verminderd. De verlichting van kantoren en monumenten wordt om 19.00 uur uitgeschakeld.

"Als elke burger energie bespaart wanneer dat mogelijk is, zal zijn portemonnee daarvan profiteren, maar zullen ook de prijzen omlaag gaan", vertelde De Croo op een persconferentie.

Speciaal energietarief

Belgen kunnen ook langer profiteren van het verlaagde btw-tarief van 6 procent voor gas en elektriciteit. De regeling voor armen, voor wie een speciaal energietarief geldt, wordt ook verlengd.

Volgende maand moet een voorstel worden ingediend om de overwinsten van energiebedrijven te belasten. België verdient nu al ongeveer 800 miljoen euro aan een belasting op kernenergie. Deze regeling zou ook voor andere bedrijven in de energiesector moeten gaan gelden.

De Russische invasie van Oekraïne, eind februari, dwong België zijn plannen om meer op aardgas in te zetten te heroverwegen. Ook het plan om in 2025 volledig te stoppen met kernenergie is voorlopig van tafel.

Meer uit Financieel

Shell koopt Canadees energiebedrijf in miljardendeal

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.

9 uur geleden
Voorzichtig begin op Wall Street na vastlopen overleg Iran en VS

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.

9 uur geleden
Rechter: KLM en Suriname moeten vergoeding reisagenten evalueren

PARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.

9 uur geleden
Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen samenwerking aan

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.

9 uur geleden
Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

12 uur geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

13 uur geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

14 uur geleden