Verwachtingen hooggespannen bij jaarcijfers ING
AMSTERDAM (ANP) - ING heeft in 2021 naar verwachting beduidend meer winst gemaakt dan in het eerste coronajaar. Het financiële concern profiteert al een tijdje van de weer aantrekkende economie, al kan de bank mogelijk nog wel te maken krijgen met tegenwind door de nieuwe omikrongolf. Bij analisten zijn de verwachtingen voor de jaarcijfers van de bank, die donderdag naar buiten komen, hooggespannen.
De jaarwinst van ING halveerde in 2020 nog bijna. Toen drukten de pandemie en de strenge lockdownmaatregelen nog sterk op de vraag naar leningen, zowel bij consumenten als bedrijven. Ook moest er veel geld apart gezet worden voor leningen die mogelijk nooit meer zouden worden terugbetaald.
Bij kwartaalberichten in de loop van het afgelopen jaar bleek al dat het weer beter ging met ING. Het concern had zijn winst in het derde kwartaal bijvoorbeeld met bijna driekwart opgevoerd ten opzichte van een jaar eerder, ondanks dat de bank ook veel geld opzij zette voor een compensatieregeling voor klanten die een te hoge rente hadden betaald op leningen. ING trok 180 miljoen euro uit voor het vergoeden van mensen met financiële producten waarbij de variabele rente bij nader inzien niet voldoende marktconform was. Andere Nederlandse banken hebben om die kwestie eveneens regelingen opgetuigd.
Vraag zakelijke leningen onder druk
Topman Steven van Rijswijk waarschuwde in november wel dat de virusuitbraak nog steeds impact had op de bank. Hij wees er bijvoorbeeld op dat de vraag naar zakelijke leningen onder druk bleef staan als gevolg van de coronacrisis. Verder merkte ING dat zaken als de verstoringen van leveringsketens en de sterk gestegen energieprijzen voor sommige zakelijke klanten een nijpender probleem aan het worden waren. Maar Van Rijswijk dacht niet dat dit de resultaten van de bank zou schaden.
Beleggers zullen donderdag ook sterk letten op aankondigingen over het dividend, aangezien ING in augustus heeft gezegd dat het zijn aandeelhouders wil belonen door miljarden euro's naar hen te laten terugvloeien. In oktober maakte de bank al bekend voor ruim 1,7 miljard euro eigen aandelen in te zullen kopen. Mogelijk neemt ING nu weer een stap om zijn aandeelhouders meer te laten meeprofiteren van de resultaten van de bank.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
8 minuten geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
35 minuten geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."
5 uur geleden