Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verwachtingen hooggespannen bij jaarcijfers ING

Verwachtingen hooggespannen bij jaarcijfers ING

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft in 2021 naar verwachting beduidend meer winst gemaakt dan in het eerste coronajaar. Het financiële concern profiteert al een tijdje van de weer aantrekkende economie, al kan de bank mogelijk nog wel te maken krijgen met tegenwind door de nieuwe omikrongolf. Bij analisten zijn de verwachtingen voor de jaarcijfers van de bank, die donderdag naar buiten komen, hooggespannen.

De jaarwinst van ING halveerde in 2020 nog bijna. Toen drukten de pandemie en de strenge lockdownmaatregelen nog sterk op de vraag naar leningen, zowel bij consumenten als bedrijven. Ook moest er veel geld apart gezet worden voor leningen die mogelijk nooit meer zouden worden terugbetaald.

Bij kwartaalberichten in de loop van het afgelopen jaar bleek al dat het weer beter ging met ING. Het concern had zijn winst in het derde kwartaal bijvoorbeeld met bijna driekwart opgevoerd ten opzichte van een jaar eerder, ondanks dat de bank ook veel geld opzij zette voor een compensatieregeling voor klanten die een te hoge rente hadden betaald op leningen. ING trok 180 miljoen euro uit voor het vergoeden van mensen met financiële producten waarbij de variabele rente bij nader inzien niet voldoende marktconform was. Andere Nederlandse banken hebben om die kwestie eveneens regelingen opgetuigd.

Vraag zakelijke leningen onder druk

Topman Steven van Rijswijk waarschuwde in november wel dat de virusuitbraak nog steeds impact had op de bank. Hij wees er bijvoorbeeld op dat de vraag naar zakelijke leningen onder druk bleef staan als gevolg van de coronacrisis. Verder merkte ING dat zaken als de verstoringen van leveringsketens en de sterk gestegen energieprijzen voor sommige zakelijke klanten een nijpender probleem aan het worden waren. Maar Van Rijswijk dacht niet dat dit de resultaten van de bank zou schaden.

Beleggers zullen donderdag ook sterk letten op aankondigingen over het dividend, aangezien ING in augustus heeft gezegd dat het zijn aandeelhouders wil belonen door miljarden euro's naar hen te laten terugvloeien. In oktober maakte de bank al bekend voor ruim 1,7 miljard euro eigen aandelen in te zullen kopen. Mogelijk neemt ING nu weer een stap om zijn aandeelhouders meer te laten meeprofiteren van de resultaten van de bank.

Meer uit Financieel

EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

14 uur geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

15 uur geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

15 uur geleden
Vakantiegangers Thailand riskeren boete bij biertje in de middag

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.

16 uur geleden
Pfizer wint biedingsstrijd om obesitasmedicijnmaker Metsera

NEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.

17 uur geleden
Tesla vindt geen steun bij aandeelhouders voor investering in xAI

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.

17 uur geleden
Shein ontloopt blokkade in Frankrijk na verwijderen sekspoppen

PARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.

19 uur geleden