Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verwachtingen hooggespannen bij jaarcijfers ING

Verwachtingen hooggespannen bij jaarcijfers ING

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft in 2021 naar verwachting beduidend meer winst gemaakt dan in het eerste coronajaar. Het financiële concern profiteert al een tijdje van de weer aantrekkende economie, al kan de bank mogelijk nog wel te maken krijgen met tegenwind door de nieuwe omikrongolf. Bij analisten zijn de verwachtingen voor de jaarcijfers van de bank, die donderdag naar buiten komen, hooggespannen.

De jaarwinst van ING halveerde in 2020 nog bijna. Toen drukten de pandemie en de strenge lockdownmaatregelen nog sterk op de vraag naar leningen, zowel bij consumenten als bedrijven. Ook moest er veel geld apart gezet worden voor leningen die mogelijk nooit meer zouden worden terugbetaald.

Bij kwartaalberichten in de loop van het afgelopen jaar bleek al dat het weer beter ging met ING. Het concern had zijn winst in het derde kwartaal bijvoorbeeld met bijna driekwart opgevoerd ten opzichte van een jaar eerder, ondanks dat de bank ook veel geld opzij zette voor een compensatieregeling voor klanten die een te hoge rente hadden betaald op leningen. ING trok 180 miljoen euro uit voor het vergoeden van mensen met financiële producten waarbij de variabele rente bij nader inzien niet voldoende marktconform was. Andere Nederlandse banken hebben om die kwestie eveneens regelingen opgetuigd.

Vraag zakelijke leningen onder druk

Topman Steven van Rijswijk waarschuwde in november wel dat de virusuitbraak nog steeds impact had op de bank. Hij wees er bijvoorbeeld op dat de vraag naar zakelijke leningen onder druk bleef staan als gevolg van de coronacrisis. Verder merkte ING dat zaken als de verstoringen van leveringsketens en de sterk gestegen energieprijzen voor sommige zakelijke klanten een nijpender probleem aan het worden waren. Maar Van Rijswijk dacht niet dat dit de resultaten van de bank zou schaden.

Beleggers zullen donderdag ook sterk letten op aankondigingen over het dividend, aangezien ING in augustus heeft gezegd dat het zijn aandeelhouders wil belonen door miljarden euro's naar hen te laten terugvloeien. In oktober maakte de bank al bekend voor ruim 1,7 miljard euro eigen aandelen in te zullen kopen. Mogelijk neemt ING nu weer een stap om zijn aandeelhouders meer te laten meeprofiteren van de resultaten van de bank.

Meer uit Financieel

Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

5 uur geleden
Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

7 uur geleden
Bloomberg: Iran begeleidde Indiase tanker door Straat van Hormuz

NEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.

8 uur geleden
Krant: Brussel wil geen haast bij aanvullen gasvoorraden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.

10 uur geleden
Netflix rekent op miljoenen kijkers met livestream comeback BTS

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.

11 uur geleden
United Airlines schrapt vluchten om flink gestegen brandstofprijs

CHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.

12 uur geleden